ZCELA NOVÉ PÓDIUM! PODÍVEJTE SE NA SAN DIEGO SUPERCROSS ZA 4 MINUTY

Jaká sezóna! V prvních třech závodech Supercross šampionátu AMA Supercross Championship 2022 byli tři různí vítězové a řada různých jezdců, kteří stáli na 450 stupních vítězů. To vás nutí přemýšlet, kdo bude další na nejvyšším stupínku, až se série 2. ledna 29 přesune na Anaheim 2022. Nejčastějším tématem prvních tří kol, kromě různých vítězů, je, že konfigurace prvních pár zatáček má dal udělat díru prvořadé důležitosti. Být v první pětce od začátku je obrovským faktorem v tom, kdo nakonec zvítězí, když se v prvních pár zatáčkách utrhne. Stejně důležitou roli však hraje jako vždy štěstí. Například vítěz minulého týdne Jason Anderson se prodíral předními jezdci, když jeho Kawasaki začala pařit. To byl problém, který sužoval Kawasaki v posledních několika letech – a pokousal Jasona Andersona v San Diegu. Držák červeného talíře Justin Barcia byl vytlačen z trati Justinem Boglem a současný šampion Cooper Webb celou noc houpal tam a zpět mezi rychlým a pomalým. Bylo to zajímavé – až na skutečnost, že Chase Sexton utekl brzy a jeho vůbec první vítězství v Supercrossu 450 se ho nedotklo. Na konci noci se nic nevyřešilo, protože první čtyři dělí jen 3 body a nejlepších osm 7 bodů.

AKTUALIZACE! BARCIA PENALIZOVÁNA, BOGLE DISKVALIFIKOVÁNA

Justin Barcia byl penalizován o jedno místo za „hrubou jízdu“ a Justin Bogle byl diskvalifikován a posunut zpět na 22. místo (bez bodů) za naražení Barcii v odvetě za dřívější kontakt.