ZÁVĚREČNÁ KOLE BRITSKÉHO NÁRODNÍHO MISTROVSTVÍ MOTOCROS VYPLÝVAJÍCÍCH: TÍNY TROY, OHIO

Tisková zpráva z britského šampionátu Motocross Maxxis ACU: Přes velké úsilí organizátorů o zahájení akce dnes britské počasí konečně vyhrálo den v Hawkstone Parku dnes poté, co během dopoledne padlo více než 25 mm deště a událost byla nakonec zrušena ve 12 hodin poledne. To znamená, že Evgeny Bobreshev (CAS Honda), Zach Osborne (Bike It Cosworth Yamaha) a Terry House (Dextra Crescent Suzuki) jsou v roce 2010 šampioni, protože se tato akce nebude opakovat.

Dnes ráno v 8 hodin bylo rozhodnuto odložit kvalifikační zasedání do 11 hodin ráno, protože v té době bylo předpovědí, že bude déšť čistit. Avšak v 10.45 hod., Aniž by se na okruhu objevily známky propuštění a hodně tekoucí vody, provedli stewardi, ředitel závodu, ředitel závodu a vedoucí série další kontrolu okruhu. Ke konci kola byla vytvořena propast, kde voda omývala obrovský rokl v písku a bylo zřejmé, že závodění bude nebezpečné a nemožné.

Pořadatelé ACU Events Ltd uznávají, že to není dobrý způsob, jak sezónu ukončit. Manažer série Brian Higgins v jejich zastoupení komentoval: „Chtěli bychom poděkovat všem za úsilí, které bylo vynaloženo na pokus udržet tuto akci v provozu. Jezdci a týmy také rozuměli, ale protože jsme nemohli zaručit, že budeme v pozici pro pořádání plných rozjížďek, myslím, že bylo učiněno jediné možné rozhodnutí. “