ZNAMENÁ MOTOCROS TECH: TAJNÁ ZBRAŇ, KTERÁ ZÍSKAL SUPERKROY A ZAKÁZANÉ BOTY

Historie motokrosů je plná příkladů kreativních nápadů, které byly ohlašovány jako průlomové, ale kvůli rychlé rychlosti vývoje se propadly do bažiny zapomenuté technologie. Ačkoli některé z nich jsou nejlépe opuštěné, jiné byly skutečně inovativní (pokud ne nakonec úspěšné). MXA odhaluje technické motokrosové drobnosti. Pamatujete si tento nápad? Pádlová pneumatika Hooker.

Jimmy Weinert té noci ošetřoval bolavý krk a nosil čalouněný výstřih na krční svaly.

Jimmy Weinert se zapsal do historie motokrosu na Supercrossu v Oaklandu v roce 1979, když vedl každé kolo svého závodního závodu i hlavního závodu. Kde je součást historie? Weinertovou tajnou zbraní byla 16kolíková lopatková pneumatika s názvem „Hooker“. Trať v Oaklandu byla velmi písčitá a zatímco se všichni ostatní snažili najít trakci, Weinertova 16 pádla nejen kopala do volných věcí, ale vyhodila zezadu ohromný úkryt. Bylo to Weinertovo první vítězství v Supercrossu za poslední tři roky. O několik týdnů později zakázalo AMA pádlové, hrotové nebo protektorované pneumatiky. Jimmy pokračoval vyhrát Daytona Supercross o dva měsíce později bez pomoci The Hooker.

Fotografie: Jody Weisel