ŽÁDNĚTE MXPERTS: JAK RYCHLÉ ŽENY NA AMA NÁRODNÍCH?

Vážený MXA,

Dnes jsem viděl v chatovací místnosti, že ženy, zejména Jessica Patterson, byly jen 5 sekund od mužského času v Southwicku. Viděl jsem závod žen v Nationals a není možné, že by se blížily časům mužů. Co je pravda?

Southwick není dobrým místem pro srovnání s časovanou kvalifikací ... jak zjistil Andrew Short. První tréninky jsou na hladké trati a pozdější tréninky na hrubé trati. Časy kol klesnou na 15 sekund mezi časovanými kvalifikacemi. Dává větší smysl porovnat motocykl AMA s 250 sekundami s ženskými motocykly, protože jsou drženy zády k sobě na stejné základní trati.

Ve druhém 250 motocyklu byl Justin Barcia nejrychlejší kolo 2: 05.4. Jessica Patterson udělala 2: 18.7 (a Jessica byla jediná žena, která se dostala pod 2:20). Je pravda, že Jessica měla rychlejší čas na kolo než čtyři muži (Preston Mull, Kyle Gills, Dakota Tedder a Corey Pennington).

Pro srovnání, Jessica měla načasované kvalifikační kolo 2: 10.5. Hladká dráha nebo hrubá dráha, s tím časem by nevyráběla pole pro 40 lidí v 250 nebo 450 třídách. Ve čtyřicátých letech byla deset sekund mimo čas prvních 40 a pět sekund ze 450 nejlepších ve třídě 40. Kvalifikovala by 250. (z 81) ve třídě 83 a 450. (z 66) ve 80 třídě.

Ale tohle jsou všechna jablka a pomeranče? Je to nejrychlejší americká žena a závodí proti mužům? A dokud se nepřipojí k AMA 250 National (a nevykonává stejné časované kvalifikace jako muži), neexistuje způsob, jak vědět, jestli by mohla udělat pole nebo ne (pokud nemluvíme o brazilské velké ceně). Počkejme tedy na ten den a pak uděláme soud.