ΕΘΝΙΚΟ ΥΨΗΛΟ ΣΗΜΕΙΟ | 250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 2019 ΥΨΗΛΩΝ ΣΗΜΕΙΩΝ 250

250 start 2019 Fox National pala motocross raceway-0245

Ο τέταρτος γύρος των υπηκόων AMA 2019 βρίσκεται στο Mt. Morris, Πενσυλβάνια στο High Point Raceway. Μέχρι στιγμής φέτος ο Adam Cianciarulo και ο Justin Cooper έχουν περάσει πίσω σε κάθε Moto φέτος. Ερχόμενος στον τέταρτο γύρο, ο Justin Cooper κέρδισε κάθε πρώτο Moto και ο Adam Cianciarulo είχε κερδίσει κάθε δευτερόλεπτο moto.

ΕΘΝΙΚΟ ΥΨΗΛΟ ΣΗΜΕΙΟ 2019 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Adam Cianciarulo 2019 Fox National pala motocross raceway-9693Άνταμ Τσιανσιάρουλο πήγε 2-1 για να κερδίσει το τέταρτο του στη σειρά στο High Point.

Ο Colt Nichols άρπαξε το holeshot στο 250 Moto 2 με τον Adam Cianciarulo πίσω του. Οι Chase Sexton και Hunter Lawrence ήταν πολύ πίσω στην τρίτη και τέταρτη θέση. Οι αγώνες του Justin Cooper συνεχίστηκαν καθώς έτρεχε ενδέκατο στις αρχές του αγώνα. Οι Nichols, Cianciarulo, Sexton και Lawrence έμειναν κοντά μαζί για τα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα καθώς τράβηξαν ένα μεγάλο κενό στο υπόλοιπο γήπεδο. Ο Adam Cianciarulo έκανε το πέρασμα στον Colt Nichols με 20 λεπτά ακόμη και στη συνέχεια ο Chase Sexton έβγαλε γρήγορα και τον Nichols. Αφού πίεσε τον Colt Nichols για πολλούς γύρους, ο νικητής του Moto 1, ο Hunter Lawrence κατάφερε να μπει στην τρίτη θέση. Ο Chase Sexton μπόρεσε να κλείσει το χάσμα στο Cianciarulo πολλές φορές, αλλά κάθε φορά που ο Αδάμ έπαιρνε ξανά.

41 Γκάρετ Μάρτμπανκς 40

Hunter Lawrence 2019 Fox National pala motocross raceway-9710Ο Αμερικανός πρωταθλητής μοτοκρός, ο Hunter Lawrence κερδίζει τον πρώτο του αγώνα σε 250 Moto 1 στο High Point.

Στο 250 Moto 1 ήταν ο Justin Cooper που πήρε το holeshot με τον Colt Nichols και τον Hunter Lawrence να τον ακολουθούν. Ο Chase Sexton και ο Adam Cianciarulo επέστρεψαν στον πρώτο γύρο. Ο Αδάμ έκανε το δρόμο του προς τα εμπρός και πέρασε τον Ντίλαν Φερράνδης για να μπει στην τέταρτη θέση, αλλά τότε ενώ ο Αδάμ προσπαθούσε να περάσει τον Colt Nichols, έκανε ένα λάθος και ο Ferrandis κατάφερε να τον περάσει πίσω. Εν τω μεταξύ, ο Hunter Lawrence επιταχύνθηκε στην τρίτη θέση, έκανε ένα πέρασμα έξω από τον Colt Nichols για να πάρει το δεύτερο, και στη συνέχεια έκανε ένα πέρασμα στον Justin Cooper στην ίδια γωνία στον επόμενο γύρο για να πάρει το προβάδισμα. Ο Dylan Ferrandis έκανε ένα επιθετικό πέρασμα στον Cooper για να μπει στο δεύτερο, ενώ ο Cooper έφυγε από την πίστα και έχασε μια θέση από τον Cianciarulo και πριν τελικά πέσει στην έκτη θέση. Ο Hunter Lawrence έκανε μια ομαλή και γρήγορη κούρσα για να πάρει τη νίκη του Moto στην αμερικανική σεζόν του πρωταθλήτρια μοτοκρός.

Κάντε κλικ εδώ για 450 αποτελέσματα αγώνα.