2021 AMA MOTOCROSS NATIONAL POINT STANDINGS ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΡΟ 9

Ο Γύρος 9 προσέφερε μερικούς από τους πιο συναρπαστικούς αγώνες που έχουμε δει αυτή τη σεζόν καθώς η πίστα μιας γραμμής χώριζε τους ταχύτερους δρομείς από τον υπόλοιπο χώρο. Είδαμε ακόμη και τους ηγέτες στην κατηγορία 450 να κάνουν αναβάτες έως και τη 15η θέση μέχρι το τέλος του δεύτερου moto. Τούτου λεχθέντος, θα θέλαμε η πίστα να είχε προσφέρει περισσότερες ευκαιρίες, αλλά η βροχή που έριξε μέρες πριν θα αποτρέψει αυτό να συμβεί. Παρ 'όλα αυτά, εξακολουθήσαμε να βλέπουμε κάποιους υπέροχους αγώνες, οπότε κάντε κύλιση παρακάτω για να δείτε πού φτάνουν όλοι στη βαθμολογία του πρωταθλήματος μετά τον 9ο γύρο.

2021 ΠΡΟUDΠΟΛΟΓΙΣΜΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΡΕΑΣ | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες από τον Trevor Nelson

450 ΣΗΜΕΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΡΟ 9 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

Η κατάκτηση του δεύτερου moto θα σήμαινε ότι ο Dylan Ferrandis θα κέρδιζε το σύνολο.

Μετά την πρόκριση, ξέραμε ότι θα ήταν μια μέρα όπου θα βλέπαμε τον Κεν Ρότσεν και τον Ντίλαν Φεράντις να το κάνουν, χάρη στις προκριματικές τους ώρες, και ήταν. Ο Ken Roczen θα έπαιρνε το τρύπα στο πρώτο moto και τελικά θα κέρδιζε, αλλά ο Dylan θα ήταν ο πρώτος που θα περάσει τα πούλια στο δεύτερο moto. Και τα δύο θα ήταν μόλις δευτερόλεπτα το ένα πίσω από το άλλο σε κάθε μοτοσικλέτα και η προσμονή ήταν μεγάλη καθώς το πρωτάθλημα κατεβαίνει τη γραμμή για τους δύο. Με μόλις τρεις γύρους που απομένουν, αναρωτιόμαστε αν ο Ντίλαν Φεράντις θα έκανε το τελευταίο παιχνίδι ή αν θα δούμε τον Κεν Ρότσεν να κάνει μερικές τελευταίες προσπάθειες για το πρωτάθλημα.

43 794 Μπράις Backaus 1

Ο Ken Roczen ήταν στην άκρη της νίκης στο δεύτερο moto, αλλά μια καθυστερημένη φόρτιση moto από τον Dylan Ferrandis θα έκλεβε τις βροντές.

250 ΣΗΜΕΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΡΟ 9 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

Ο Justin Cooper θα δυσκολευόταν να φτάσει τους ηγέτες στο δεύτερο moto, προσφέροντας τον εαυτό του με ένα τρίτο συνολικά.

Ο Τζάστιν Κούπερ ήταν για άλλη μια φορά ο ταχύτερος προκριματικός μας, αλλά θα ήταν ο συμπαίκτης του, ο Τζέρεμι Μάρτιν που θα έπαιρνε τη γενική. Η ομαλή ιππασία του Τζέρεμι σίγουρα ρίχνει ένα γαλλικό κλειδί τόσο στα πρωταθλήματα του Τζάστιν Κούπερ όσο και του Τζετ Λόρενς, καθώς οι δύο τους χωρίζονται πλέον με τρεις βαθμούς, στους τρεις τελευταίους γύρους. Ο Jeremy κέρδισε επίσης την τρίτη συνολική του φετινή σεζόν και μας κάνει ενθουσιασμένους να δούμε αν μπορεί να φτάσει με κάποιον τρόπο τους κορυφαίους μέχρι το τέλος της σεζόν 2021. Συνολικά, χαιρόμαστε που βλέπουμε το πρωτάθλημα τόσο κοντά μεταξύ του Jett Lawrence και του Justin Cooper και ευχόμαστε η κατηγορία 450 να είναι η ίδια. Δυστυχώς, μια πληθώρα τραυματισμών έχει ταλαιπωρήσει τη σεζόν 2021, αποκλείοντας πολλούς αναβάτες που ελπίζαμε να δούμε την ενδεκάδα.