ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΠΟΥΝΤΩΝ ΕΠΟΧΗΣ 2021 ΣΟΥΠΕΡΚΡΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ 14

Ken Roczen 2021 Atlanta Supercross 2-9692

Ο Γύρος 14 τελείωσε και οι αγώνες που είδαμε ήταν σε πλήρη αντίθεση με αυτόν του πρώτου γύρου της Ατλάντα στη σεζόν Monster Energy Supercross του 2021. Πρώτον, ο καιρός ήταν ξηρός χωρίς να βλέπουν σύννεφα βροχής. Δεύτερον, το κομμάτι μπορεί να είχε παρόμοια διάταξη λωρίδας, αλλά ο ρυθμός ήταν εντελώς διαφορετικός και η κατεύθυνση του κομματιού ανατράπηκε. Έτσι, όταν ξεκίνησε ο αγώνας, ήταν τεχνικός και κοντά αλλά με υψηλή ταχύτητα. Οι ταχύτεροι προκριματικοί ήταν ο Justin Cooper στην κατηγορία 250 και ο Jason Anderson στα 450. Ο Cameron McAdoo και ο Justin Cooper κέρδισαν και οι δύο τους αγώνες στο τμήμα 250 West, ενώ ο Ken Roczen και ο Marvin Musquin κέρδισαν τους Premier Races Heat Races. Όταν οι πύλες έπεσαν κατά τη διάρκεια του Main Event, οι αγώνες ήταν γεμάτες δράση και εξαιρετικά κοντά. Κάντε κύλιση προς τα κάτω για να δείτε τι συνέβη όταν απογειώθηκαν τα Main Events και όπου ο αγαπημένος σας αναβάτης κάθεται στο πρωτάθλημα πόντων.

2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS 2 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες των Brian Converse και Travis Fant

450 ΣΗΜΕΙΑ ΣΟΥΠΕΡΚΡΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ 14 ΤΟΥ 17

Cooper Webb 2021_Atlanta 2_Supercross-37Ο Cooper Webb μπορεί να μην έχει κερδίσει τον αγώνα, αλλά εξακολουθεί να διατηρεί το προβάδισμα των πόντων.

Ο Ken Roczen άρπαξε το holeshot με τον Chase Sexton να παρακολουθεί από κοντά. Ο Cooper Webb μπήκε στο μείγμα, αλλά θα μείνει πίσω από αρκετές θέσεις καθώς οι Chase Sexton και Jason Anderson έκαναν τα περάσματα. Τελικά, ο Justin Barcia γύρισε στον Cooper Webb και οι δύο θα το πολεμούσαν για την τέταρτη θέση. Ο επικεφαλής των Ken Roczen και Chase Sexton στον αγώνα αυξήθηκε ακόμη περισσότερο καθώς ο Cooper Webb ήταν απασχολημένος με το υπόλοιπο του διαγωνισμού. Ο Τζέισον Άντερσον κάθισε στην τρίτη θέση με τον Justin Barcia στην τέταρτη θέση. Με μόνο δύο γύρους αριστερά, ο Justin Barcia μπλόκαρε τον Cooper Webb στον τοίχο, έχοντας την κορυφή του πόντους να χάσει αρκετές θέσεις. Ο Ken Roczen τερμάτισε στην πρώτη θέση ενώ ο ηγέτης των πόντων τελείωσε μέχρι την έκτη θέση.

38 848 Joan Cros 1

Ο Chase Sexton είχε μια ομαλή κούρσα, τερματίζοντας στη δεύτερη.

250 ΣΗΜΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΥΠΕΡΚΥΡΩΣΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ 7 από 9

Cameron McAdoo 2021_Atlanta 2_Supercross-21Ο Cameron McAdoo είχε την πιο ωραία βόλτα της νύχτας, κυριολεκτικά.

Το 250 Main Event ήταν ένα από τα πιο τρελά, άκρα των αγώνων καθισμάτων που έχουμε δει εδώ και πολύ καιρό. Καθώς το Main απογειώθηκε, ο Nate Thrasher άρπαξε το holeshot, αλλά ο συμπαίκτης του Justin Cooper πήρε το προβάδισμα. Το μισό γύρο του, ο Κάμερον πήγε ιστιοπλοΐα μετά από υπερπήδηση ενός από τους ρυθμούς στο πρόσωπο του άλματος της γέφυρας, κλειδώνοντας τα πόδια με το τιμόνι και πηγαίνοντας αδρανής μετά το χτύπημα στο έδαφος. Ήταν ένα θαύμα που σηκώθηκε και πραγματικά έπεσε πίσω στην πύλη μετά από μια γρήγορη ματιά από το ιατρικό πλήρωμα. Το 250 Main απογειώθηκε ξανά και ήταν ο Cameron McAdoo που πήρε το holeshot αυτή τη φορά. Τότε ο Justin Cooper έκανε ένα γρήγορο πέρασμα και θα οδηγούσε τον αγώνα για το υπόλοιπο. Ο Κάμερον έφτασε στο Nate Thrasher που βρισκόταν στη δεύτερη θέση, αλλά ο Χάντερ Λόρενς θα πήρε τη θέση εκτός 3/4 στον αγώνα. Ο Τζάστιν Κούπερ κέρδισε το Main Event με τον Hunter Lawrence και τον Cameron McAdoo να βρίσκονται στη δεύτερη και τρίτη θέση.