Η JUSTIN BRAYTON Νίκησε σε μία από τις σειρές AUSSIE SUPERCROSS 2019

Το βάθρο 450 κατηγορίας - Clout, Brayton και Reardon.

Το Αυστραλιανό Πρωτάθλημα Supercross του 2019 ξεκίνησε με έμφαση στο κέντρο ψυχαγωγίας του Μπρίσμπεϊν και από την πρώτη προπόνηση σε κάθε τάξη, ήταν προφανές ποιος ήταν στην κορυφή του παιχνιδιού του, με τον αμυντικό πρωταθλητή Justin Brayton μαζί με τους συμπαίκτες του CDR Yamaha Monster Energy Luke Ο Clout και ο Daniel Reardon ήταν σε καυτή φόρμα. Ο ταχύτερος αναβάτης στα 250 lass ήταν οι Jay Wilson, Chris Blose και Jacob Hayes.

Τα πυροτεχνήματα στην πτώση της πύλης.

Κάθε κατηγορία ολοκλήρωσε δύο κύρια γεγονότα 10 γύρων και τα συνολικά σκορ υπολογίστηκαν με βάση το ποιος πέτυχε τα καλύτερα αποτελέσματα σε κάθε μοναδικό κύριο γεγονός. Ο Τζάστιν Μπράιτον ξεπέρασε τους 450 τελικούς για να πάρει το προβάδισμα της σειράς για την Penrite Honda Ο Daniel Reardon του CDR Yamaha πήρε τη δεύτερη θέση με 3-2 το βράδυ, ενώ ο Luke Clout ολοκλήρωσε το βάθρο με αποτελέσματα 4-3. Στην κατηγορία 250, το 3-1 το βράδυ του Jacob Hayes ήταν αρκετά καλό για τη νίκη των Aaron Tanti και Chris Blose.

10. Kyle Webster (Hon)… 10-10

Ο δεύτερος γύρος του Αυστραλιανού Πρωταθλήματος Supercross θα πραγματοποιηθεί στο Port Adelaide το επόμενο Σαββατοκύριακο.