250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | MILLVILLE MOTOCROSS NATIONAL (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | 2020 SPRING CREEK PRO MOTOCROSS NATIONAL

Για τον 6ο γύρο του AMA Nationals 2020, οι αναβάτες κατευθύνθηκαν στο Millville της Μινεσότα για το Spring Creek Pro Motocross National. Οι δρομείς ήταν ευλογημένοι με όμορφες καιρικές συνθήκες και συνθήκες αγώνων στο δροσερό Φθινόπωρο και ήταν εκείνη την εποχή του χρόνου για κάποιους συναρπαστικούς αγώνες. Βγαίνοντας από ένα καυτό σερί από τα προκριματικά, οι αδελφοί Martin κυριάρχησαν στο ρολόι και έβαλαν τους ταχύτερους γύρους στην κατηγορία 250. Δεν αποτελεί έκπληξη το γεγονός ότι οι δύο είχαν μερικά κόλπα στα μανίκια τους για να ξεκλειδώσουν την απίστευτη ταχύτητά τους, τελικά, είναι το δικό τους κομμάτι. Ωστόσο, δηλαδή, ότι ούτε ο διαγωνισμός έπαιζε. Οι 6 κορυφαίοι αναβάτες ήταν όλοι στο ίδιο δευτερόλεπτο μεταξύ τους και για να το βάλουμε πιο κοντά, η πρώτη και η δεύτερη θέση ήταν 01 δευτερόλεπτα μεταξύ τους. Οι αναβάτες της Star Yamaha Justin Cooper και Dylan Ferrandis ακολούθησαν τον Alex Martin στενά και τον Jeremy Martin στην τέταρτη θέση.

2020 ΑΝΟΙΞΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΘΝΙΚΗ | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | ΑΝΟΙΞΗ ΚΡΕΑΚΑ

2020 Redbud National 1Ο Dylan Ferrandis κέρδισε το δεύτερο moto και πήρε το σύνολο

Δεν αποτελεί έκπληξη το γεγονός ότι το Star Racing Yamahas πήρε το δεύτερο moto holeshot καθώς ο Shane McElrath έσπασε το holeshot ακολουθούμενο από τους συμπαίκτες του Justin Cooper και Dylan Ferrandis. Ο Άλεξ Μάρτιν και ο αδερφός του Τζέρεμι Μάρτιν κάθισαν στο τέταρτο και πέμπτο όμοιο με το πρώτο moto Μέσα στον δεύτερο γύρο ο Τζέρεμι Μάρτιν πέρασε τον αδερφό του για την τέταρτη θέση και ήταν ένας αγώνας για την τρίτη θέση για τον Τζέρεμι Μάρτιν για να κρατήσει το κόκκινο πιάτο. Τότε ήταν η σειρά του Άλεξ να νιώσει τη ζέστη πίσω του καθώς ο Κάμερον Μακάντου και ο Κυνηγός Λόρενς τον πλησίασαν.

Ο Τζέρεμι Μάρτιν κέρδισε κάποια ταχύτητα καθώς έριξε τα μάτια του στον Γάλλο μπροστά του. Δυστυχώς για τους Ferrandis οι συμπαίκτες του ήταν αυτοί μπροστά του και άρχισε να ταιριάζει με το ρυθμό τους και δεν ήθελε να τους βγάλει έξω, γεγονός που έδωσε στον Jeremy την τέλεια ευκαιρία να τον καλύψει. Ο ηγέτης Shane McElrath κατέβηκε με μια σειρά και έχασε 4 θέσεις, αλλά ευτυχώς σηκώθηκε αρκετά γρήγορα.

2020 Redbud National 1Ο Justin Cooper είχε το προβάδισμα και κράτησε τον Dylan Ferrandis για ένα καλό κομμάτι του αγώνα

Ο Τζάστιν Κούπερ πήρε το προβάδισμα και η ζέστη συνεχίστηκε καθώς υπήρχε μια τριμερής μάχη για την πρώτη θέση με τους κορυφαίους δύο πόντους ηγέτες και μια μεγάλη πίεση στους ώμους του. Ο Dylan Ferrandis έκανε ένα καθαρό πέρασμα στον Justin Cooper, αλλά ο Cooper δεν ολοκληρώθηκε ακόμα με τον αγώνα. Δυστυχώς, ο Justin Cooper έχασε κάποια ταχύτητα μέσω των μεγάλων κυλίνδρων άμμου δίνοντας στον Jeremy Martin την ευκαιρία να κάνει ένα πέρασμα. Ο Τζέρεμι Μάρτιν συνειδητοποίησε ότι δεν ήθελε να αφήσει τους Ferrandis να έχουν την ευκαιρία να απομακρυνθούν σαν το πρώτο μοτοσικλέτα, οπότε άρχισε να κλείνει το κενό. Για το υπόλοιπο πακέτο, δεν σημειώθηκαν πολλά περάσματα, με τον Alex Martin στην τέταρτη θέση και τον Shane McElrath να κρατά στην πέμπτη θέση. Ο Hunter Lawrence οδήγησε στην έκτη θέση με τον δεύτερο τερματισμό στην πρώτη moto RJ Hampshire στην έβδομη θέση.

2020 Redbud National 1Ο Τζέρεμι Μάρτιν δεν διευκόλυνε τον Γάλλο στο δεύτερο moto

Ο Ντύλαν και ο Τζέρεμι Μάρτιν είχαν ένα δεύτερο μεταξύ τους αλλά περισσότερα από 9 δευτερόλεπτα μεταξύ της δεύτερης και της τρίτης θέσης. Κάθε φορά που ο Ντύλαν νιώθει άνετα με την τρέχουσα θέση του, ο Τζέρεμι θα σπρώχνει πιο δυνατά και θα κάνει μερικά μήκη ποδηλάτου. Για το μισό κομμάτι του Dylan ήταν πιο γρήγορο, αλλά το άλλο μισό Jeremy θα είχε πολύ περισσότερο χρόνο. Με δύο γύρους αριστερά είδαμε μια συναρπαστική μάχη μεταξύ Shane McElrath και Jett Lawrence για την έβδομη θέση. Μέχρι τη στιγμή που ο τελευταίος γύρος ήρθε γύρω από τον Dylan Ferrandis και ο Jeremy Martin έθεσε ένα εντυπωσιακό δεύτερο χάσμα 25 + στον Justin Cooper. Ο Τζέρεμι Μάρτιν έριξε τον γρηγορότερο γύρο του σε ολόκληρο τον αγώνα στον δεύτερο έως τελευταίο γύρο όταν ο Ferrandis έκανε ένα λάθος και θα μπορούσατε να ακούσετε το βρυχηθμό των οπαδών. Οι δύο αναβάτες πήγαν δίπλα-δίπλα καθώς έσυραν τον αγώνα προς τη γραμμή τερματισμού και ο Τζέρεμι απλά δεν μπορούσε να φτάσει στον γρήγορο αναβάτη από τη Γαλλία. Ο Dylan Ferrandis πήρε την πρώτη θέση και το σύνολο με 1-1 στο Martin δεύτερη συνολικά με 5-2.