2021 ΥΠΕΡΚΥΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΗ ΕΠΟΧΗ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ 17

ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΠΟΥΝΤΩΝ ΕΠΟΧΗΣ 2021 ΣΟΥΠΕΡΚΡΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ 17

Ο τελικός γύρος ήταν ένας για τα βιβλία. Ενώ το πρωτάθλημα μπορεί να μην ήταν τόσο συναρπαστικό κατά τη διάρκεια του τελικού γύρου, ο αγώνας ήταν σε υψηλό όλων των εποχών, καθώς κάθε Heat και Main παρουσίαζε εξαιρετικά στενές μάχες μεταξύ των αναβατών. Στην τάξη των 250, είδαμε επιτέλους τις ακτές να τα καταφέρνουν για τα πρωταθλήματά τους, ενώ η κατηγορία 450 αγωνίστηκε για τον τίτλο. Τώρα τα πρωταθλήματα της Ανατολικής και της Δυτικής Ακτής μπορεί εύκολα να ήταν ο Justin Cooper και ο Colt Nichol, ο αγώνας μεταξύ των δύο συμπαικτών ήταν ακόμη πολύ αναμενόμενος μαζί με άλλους όπως οι συμπαίκτες του Lawrence και του Pro Circuit. Στην κατηγορία 450, ο Cooper Webb θα έπρεπε να τερματίσει μόλις 19ος ή καλύτερος στο Main Event για να κερδίσει τον πρώτο τίτλο. Στους Heat Races, θα ήταν οι Cameron McAdoo και Michael Mosiman να κερδίσουν τους παράκτιους αγώνες τους. Στην πρώτη κατηγορία, οι Jason Anderson και Eli Tomac κέρδισαν το Heats. Κάντε κύλιση προς τα κάτω για να μάθετε πού κάθεται ο καθένας στο πρωτάθλημα τώρα που τελειώνει η σεζόν.

2021 ΥΠΕΡΚΥΡΕΣ ΠΟΛΗΣ ΑΛΑΤΩΝ 2 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες από τον Brian Converse

450 ΥΠΕΡΚΥΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΤΑΝΤΕΣ

Ο Cooper Webb δεν εμφανίστηκε μόνο για να τερματίσει καλύτερα από τον 19ο, αλλά ήθελε να κερδίσει.

Το 450 Main ήταν μια έντονη μάχη σε όλη την κορυφή 10. Ο Ken Roczen άρπαξε το holeshot με τον Marvin Musquin και τον Cooper Webb ακολουθώντας πολύ πίσω. Ο Κούπερ έκανε τον δρόμο του γύρω από τον Μάρβιν και θα ακολουθούσε ο Τσέις Σέξτον. Στη συνέχεια, ο Chase κέρδισε σημαντικό έδαφος στον Ken μέσω του ουπ, κάνοντας το πέρασμα και οδηγώντας τον αγώνα. Τελικά, ο Κέν θα έτρεχε από τον ατμό, πέφτοντας στο πακέτο και θα επέτρεπε στον Κούπερ και σε πολλούς ακόμη αντιπάλους να κάνουν περάσματα. Ο Cooper Webb έκανε το πέρασμα στον Chase Sexton αφού ο Chase έκανε ένα λάθος μέσω μιας στροφής, αρπάζοντας το προβάδισμα. Ο Κούπερ θα οδηγούσε τον υπόλοιπο αγώνα, θα κερδίσει και θα γίνει ο πρωταθλητής Monster Energy Supercross 2021 του 450.

250 ΑΝΑΤΟΛΙΚΕΣ ΥΠΕΡΚΥΡΩΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ

Η τελευταία φορά που είδαμε ένα σκούπισμα 250 Coast ήταν το 2012 με τον Geico Honda.

Ο Colt έπιασε το holeshot στο Main Main 250 και θα οδηγούσε ολόκληρο τον αγώνα έως ότου ο Jett Lawrence άρχισε να κλείνει το κενό. Ο Colt άφησε τον Jett να κάνει το πέρασμα, ώστε να μην νιώσει καμία ανεπιθύμητη ζέστη από τους 18. Ο Jett κέρδισε τον αγώνα, αλλά ο Colt θα κέρδιζε το 250 East Coast Championship.