250 ΚΥΡΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ | 2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS 2

Το 250 West Division επιστρέφει στο Atlanta Motor Speedway infield για τον 14ο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021. Η τεράστια πίστα Supercross διαθέτει σχεδόν τις ίδιες λωρίδες διάταξης, αλλά με εντελώς διαφορετικό ρυθμό σε όλη και τώρα η κατεύθυνση του γιγαντιαίου κομματιού έχει γυρίσει, κατευθύνοντας την αντίθετη κατεύθυνση από τον αγώνα του Σαββάτου. Το κομμάτι είναι πολύ πιο ξηρό, στην πραγματικότητα, πολλοί από τους αγωνιστές περιγράφουν τις συνθήκες να είναι πολύ ζεστές για τη γεύση τους σε σύγκριση με τον προηγούμενο γύρο. Όμως, οι πιο ελεγχόμενες καιρικές συνθήκες παρέχουν στενότερους αγώνες και το ανυπομονούμε. Ποιος πιστεύετε λοιπόν ότι θα κερδίσει τη νίκη στο Atlanta 2; Θα συνεχίσει ο Justin Cooper τους πόντους του στο υπόλοιπο της κατηγορίας ή θα δούμε μια άλλη έκπληξη μεταξύ της υπόλοιπης κατηγορίας των 250 και των πολύ εκπληκτικών rookies; Κάντε κύλιση προς τα κάτω, καθώς αναφέρουμε το LIVE από το Atlanta Motor Speedway για τον 14ο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021 και τον δεύτερο από τους τρεις γύρους που πραγματοποιήθηκαν στο Hampton της Γεωργίας.

2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS 2 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες των Brian Converse και Travis Fant

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΡΙΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

Το ηλιοβασίλεμα δημιούργησε κάποιο επικό φωτισμό στη Γεωργία.

Το 250 Main Event απογειώθηκε και ήταν ο Nate Thrasher που πήρε το holeshot αλλά ο Justin Cooper έκανε το πέρασμα για το προβάδισμα. Στην τρίτη θέση κάθισε ο Garrett Marchbanks και ο Hunter Lawrence στην τέταρτη θέση. Ο Κάμερον ΜακΑντου είχε ένα από τα πιο συντριβές που έχουμε δει ποτέ, κουρέλι στο πρόσωπο της γέφυρας και τα πόδια του πιάνονται στα τιμόνια. Ο αγώνας είχε κόκκινη σημαία και ο Κάμερον επανήλθε στην πύλη. Ο αγώνας ξεκίνησε πάλι και ο Κάμερον άρπαξε το προβάδισμα, αλλά αποσπάστηκε από τον Garrett Marchbanks. Ο Justin Cooper πήρε το προβάδισμα με τη Nate Thrasher στη δεύτερη και την Marchbanks στην τρίτη θέση. Ο Κάμερον έτρεξε στην τέταρτη θέση χωρίς πινακίδα αριθμού και λυγισμένο ποδήλατο, αλλά δεν τα παρατήρησε. Ο Τζάστιν Κούπερ φαινόταν απίστευτα ομαλός καθώς ηγήθηκε του αγώνα. Ο Κάμερον άρχισε να κάνει περαστικές προσπάθειες στις Marchbanks, αλλά ο Γκάρετ δεν θα το έκανε εύκολο για τον Κάμερον. Ο Κάμερον πήρε γύρω από το Marchbanks στο τμήμα άμμου και προχώρησε στον αγώνα προς το Nate thrasher. Σε μισό γύρο, ο Κάμερον ήταν ήδη δίπλα-δίπλα με τον Nate Thrasher. Απομένουν 10 λεπτά και ο Justin Cooper είχε ήδη προβάδισμα τρεισήμισι δευτερολέπτου. Ο Κάμερον έκανε το πέρασμα στον Νάτ μέσω του ουουπ. Πίσω στην τέταρτη θέση, ο Hunter Lawrence έκανε το πέρασμα στον Garrett Marchbanks. Με τέσσερα λεπτά που απομένουν, το προβάδισμα του Justin Cooper αυξήθηκε σε πάνω από επτά δευτερόλεπτα. Ο Hunter Lawrence έκλεισε το κενό στη Nate Thrasher για τρίτη θέση και θα ήταν ακριβώς πίσω από τον αναβάτη του Star Yamaha με ακόμη δύο λεπτά. Ο Hunter γύρισε στην Nate για τρίτη θέση και άρχισε να ασκεί πίεση στον Cameron McAdoo και τελικά πήρε τη θέση. Σε αυτό το σημείο, θα μπορούσατε να πείτε ότι ο Κάμερον έλειπε από ενέργεια αλλά εξακολουθούσε να διατηρείται στον αγώνα. Ο Τζάστιν Κούπερ έγινε νικητής και κέρδισε το Main με τον Hunter Lawrence να είναι δεύτερος και ο πολύ χτυπημένος Cameron McAdoo τερμάτισε στην τρίτη θέση.

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 2 ΑΓΩΝΩΝ

Hunter Lawrence 2021_Atlanta2_Supercross-49Παρόλο που ο ήλιος δύει στη Γεωργία, ο καιρός είναι ζεστός, δημιουργώντας μια πολύ πιο ξηρή διαδρομή.

Ο Τζάστιν Κούπερ και ο Μίτσελ Χάρισον διέσχισαν το χείλος, αλλά ήταν ο Μίτσελ Χάρισον που έκανε την κίνηση για την πρώτη θέση. Στην τρίτη θέση ο Hunter Lawrence με την Coty Schock στην τέταρτη θέση. Ο Τζάστιν Κούπερ έκανε ένα λάθος που τον ώθησε πίσω στην πέμπτη θέση και έδωσε στον Μίτσελ Χάρισον το προβάδισμα. Ο Seth Hammaker έκανε τη πάσα στον Coty Schock ενώ ο Hunter Lawrence έκανε το πρώτο πέρασμα. Ο Seth έκανε το πέρασμα στον Mitchell Harrison και τελικά, ο Justin Cooper άρχισε να χτυπά την πόρτα του Mitchell. Ο Seth Hammaker έκανε ένα λάθος και κατά λάθος έτρεξε ψηλά σε ένα βύσμα, χάνοντας σχεδόν έξι θέσεις. Σε μια προσπάθεια να καλύψει τη διαφορά, ο Seth Hammaker συντρίβει τον ουίσκο. Τώρα, ο Justin Cooper κάθισε στη δεύτερη θέση με τον Hunter Lawrence να συνεχίζει να ηγείται του αγώνα. Ο Hunter Lawrence είχε μια πολύ στενή κλήση μέσω του ουουπ αλλά το έσωσε, αποκλείοντας τον Justin Cooper. Ο Justin Cooper έκανε το πέρασμα στον Hunter μέσω του τμήματος άμμου και κέρδισε τον αγώνα.

20 281 Cory Carsten

Ο Τζάστιν Κούπερ είχε μια καλή αρχή, αλλά θα έκανε ένα λάθος στον πρώτο γύρο στέλνοντας τον εαυτό του πίσω στον πέμπτο.

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 1 ΑΓΩΝΩΝ

Οι ταχύτεροι προκριματικοί, ο Justin Cooper και ο Cameron McAdoo, ήταν σημαντικά γρηγορότεροι από τους υπόλοιπους αγωνιζόμενους, θέτοντας χρόνους γύρου σχεδόν δύο δευτερόλεπτα πιο γρήγορα από τους υπόλοιπους.

Το πρώτο Heat στην κατηγορία 250 απογειώθηκε και ήταν ο Ty Masterpool που πήρε το holeshot. Έγινε ένα τεράστιο σωρό και δεν πέρασε πολύς χρόνος μέχρι ο Jalek Swoll και ο Cameron McAdoo να περάσουν και οι δύο στον Ty. Ο Cameron McAdoo και ο Jalek Swoll έπεσαν στον τελικό ευθεία και ο Cameron McAdoo έκανε το πέρασμα για το προβάδισμα. Ο Chris Blose κράτησε την τρίτη θέση με τον Jace Owen στην τέταρτη θέση. Το προβάδισμα του Cameron αυξήθηκε σε δυόμισι δευτερόλεπτα με δύο λεπτά και δύο γύρους που απομένουν. Ο Cameron McAdoo θα κερδίσει με τεράστιο προβάδισμα, πάνω από 7 και μισό δευτερόλεπτο μπροστά από τη δεύτερη θέση.