250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ / ΔΥΤΙΚΟΥ ΣΥΝΟΛΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ | 2021 ΥΠΕΡΚΥΡΕΣ ΠΟΛΗΣ ΑΛΑΤΩΝ 2

Ο τελικός γύρος της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021 είναι επιτέλους κοντά μας και φέρνει έναν από τους πιο συναρπαστικούς γύρους της χρονιάς, έχοντας αμφότερες τις 250 ακτές που μάχονται για τα πρωταθλήματά τους. Είναι ένα πεδίο Star Yamaha, καθώς και οι δύο ακτές καθοδηγούνται πάρα πολύ από αγόρια BluCru. Στην Ανατολή, ο Colt Nichols διοικεί το πεδίο 250, ενώ ο Justin Cooper κρατά τη Δύση. Οι δύο είναι επίσης συνήθως γρήγοροι προκριματικοί με τον Justin Cooper να προσγειώνεται στην πρώτη συχνότητα από ό, τι όχι. Το κομμάτι δείχνει περισσότερη ποικιλία από τον προηγούμενο γύρο, με αρκετές επιλογές γραμμής στην ενότητα ρυθμού μετά την ευθεία έναρξης και δύο σετ κοκ. Τα πρωταθλήματα μπορεί να εξασφαλιστούν από τους ηγέτες τους, αλλά είμαστε ακόμα ενθουσιασμένοι που βλέπουμε ποιος και στις δύο ακτές θα αποδώσει τα καλύτερα στην παραδοσιακή διάταξη των κομματιών Supercross. Κάντε κύλιση προς τα κάτω για να μάθετε ποιος μπορεί να κυκλώσει την τελική διάταξη Supercross το γρηγορότερο και μείνετε συντονισμένοι στο Motocross Action καθώς σας προσφέρουμε όλη τη δράση Ζωντανά από τον 17ο γύρο.

2021 ΥΠΕΡΚΥΡΕΣ ΠΟΛΗΣ ΑΛΑΤΩΝ 2 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες από τον Brian Converse

250 ΔΥΤΙΚΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΩΝ

Ο Justin Cooper ήταν ο γρηγορότερος στη δεύτερη περίοδο για τους αναβάτες της West Coast.

Ο Seth Hammaker ήταν ο πρώτος εκτός της πύλης στη δεύτερη προκριματική περίοδο για το West Coast 250s με τον Cameron McAdoo στη δεύτερη. Ο Κάμερον ήταν ο πρώτος αναβάτης που σημείωσε το γρηγορότερο γύρο με τον συμπαίκτη του κοντά στη δεύτερη θέση. Ο Seth Hammaker ανέβηκε στην κορυφή με τον Hunter Lawrence να κυνηγά στη δεύτερη. Ο Kyle Peters ήταν επίσης καλός και κάθισε στην τρίτη θέση. Ο Cameron McAdoo πήδηξε στην κορυφή περνώντας τον συμπαίκτη του με τέσσερα λεπτά. Ένας γύρος αργότερα, οι Hunter Lawrence και Justin Cooper ανέβηκαν στην πρώτη και τη δεύτερη θέση.

20 951 Ράιαν Σουράτ 45.986

Μετά τη δεύτερη προκριματική περίοδο, ο Seth απονεμήθηκε αρχάριος της χρονιάς.

Ο Hunter ήταν κοντά, αλλά δεν μπόρεσε να ταιριάξει με την ταχύτητα των γρήγορων γύρων του Justin στη δεύτερη προκριματική περίοδο.

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ

Ο Μάικλ ήταν ο γρηγορότερος στη δεύτερη προκριματική περίοδο για τους αναβάτες της Ανατολικής Ακτής.

Ο Michael Mosiman πήδηξε στην κορυφή του leaderboard στην αρχή της δεύτερης προκριματικής περιόδου για την κατηγορία 250 East. Οι χρόνοι γύρου ήταν ελαφρώς μικρότεροι από την πρώτη περίοδο προκριματικών, καθυστερώντας ένα δευτερόλεπτο από τους ταχύτερους χρόνους γύρου. Στη συνέχεια, ο Τζέτ Λόρενς πέρασε τον Μιχαήλ Μόσιμαν για την πρώτη θέση με τον Τόμα Ντο στην τρίτη θέση. Λίγους γύρους αργότερα, ο Μάικλ πήρε την πρώτη του θέση πίσω από τον Αυστραλό.

20 512 Ώστιν Κοζάντ 48.731

Ο Jett ήταν ο δεύτερος ταχύτερος στη δεύτερη προκριματική περίοδο.

250 ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΟΔΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

Ο Colt Nichols και ο Matt Winters επισημαίνουν τις γρήγορες γραμμές.

Μετά την πρώτη προκριματική περίοδο, το κομμάτι είχε ήδη μασηθεί. Ο Τζέτ Λόρενς ήταν ο πρώτος που πήρε γρήγορα το γύρο με τον Τόμα Ντο στη δεύτερη και ο Colt Nichols στην τρίτη θέση. Ο Michael Mosiman στη συνέχεια ανέβηκε στην τρίτη θέση, αλλά οι ταχύτεροι αναβάτες παρέμειναν ακόμα λίγα δευτερόλεπτα πίσω από τον γύρο του Justin Cooper στην πρώτη προκριματική περίοδο. Ένας γύρος αργότερα, ο Michael Mosiman και ο Colt Nichols ανέβηκαν στην πρώτη και δεύτερη θέση, κερδίζοντας την πρώτη θέση του Jett. Λίγοι γύροι αργότερα, οι αναβάτες είχαν αρχίσει να φτάνουν μέχρι τους ταχύτερους χρόνους γύρου με τον Jett Lawrence να παίρνει το χρέος, ανεβαίνοντας στην πρώτη θέση. Ο Jo Shimoda ανέβηκε στην τρίτη θέση ενώ ο Colt έμεινε στην τέταρτη θέση.

19 625 Τζόνα Γκάιστλερ 48.188

Ο Jo Shimoda ήταν γρήγορος να φτάσει στην τρίτη θέση στα προκριματικά.

250 ΔΥΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΟΔΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

Μετά το συμβάν στην Ατλάντα 3 με τον Cameron McAdoo, αναφέρθηκε ότι ο Garrett Marchbanks θα αντιμετώπιζε 12 μήνες δοκιμαστική περίοδο. Αυτό σημαίνει ότι μπορεί ακόμα να αγωνιστεί, αλλά όλα τα μάτια της AMA θα τον παρακολουθούν στενά.

Ο Garret ήταν πρώτος εκτός γραμμής στην πρώτη προκριματική περίοδο με τον Hunter Lawrence στη δεύτερη. Ο Μίτσελ Χάρισον κυνηγούσε στην τρίτη θέση ενώ το υπόλοιπο πακέτο κρέμασε πίσω. Ο Mitchell Harrison ήταν ο πρώτος που έθεσε τον ταχύτερο γύρο με τον Garrett στη δεύτερη και τον Hunter στην τρίτη θέση. Οι τύποι Pro Circuit Kawi έκαναν κάποιους γρήγορους χρόνους γύρου, ανεβαίνοντας στο δεύτερο και τρίτο. Ήταν γρήγορα εμφανές ότι οι χρόνοι γύρου ήταν απίστευτα σύντομοι, με τον μέσο χρόνο γύρου να κρέμεται γύρω από τον 43 γύρο. Τότε ο Justin Cooper μετακόμισε στην πρώτη θέση, με 43.09. Ο Seth Hammaker μετακόμισε στη δεύτερη θέση με τον Cameron McAdoo στην τρίτη θέση. Στη συνέχεια, ο Hunter Lawrence άρπαξε την πρώτη θέση από τον αναβάτη Star Yamaha, θέτοντας 42.55 δευτερόλεπτα στον γύρο. Μισό γύρο αργότερα, ο Seth Hammaker ήταν αυτός που ανέβηκε στην κορυφή με 42.43. Με λίγα λεπτά να απομένουν, ο Justin Cooper πήδηξε πίσω στην κορυφή με 41.86.