250 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ | 2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS

Η Supercross επέστρεψε στην Ατλάντα Motor Speedway για το δεύτερο από τους τρεις γύρους που διεξάγονται αυτήν τη στιγμή στη Γεωργία. Το περασμένο Σάββατο, το κομμάτι μαστιζόταν με τις καιρικές συνθήκες. Από ένα ξηρό και σκονισμένο κομμάτι νωρίς το πρωί έως ένα ολισθηρό χάος όταν ξεκίνησε η Heats, οι δρομείς έπρεπε να μείνουν στα δάχτυλα των ποδιών τους για να κατακτήσουν την τεράστια πορεία. Τώρα, η διάταξη του κομματιού παραμένει ως επί το πλείστον το ίδιο, ωστόσο, ο ρυθμός είναι σχεδόν εντελώς διαφορετικός. Και με τον πιο ηλιόλουστο καιρό στον ορίζοντα, περιμένουμε πολύ πιο ισορροπημένους αγώνες. Στον προηγούμενο γύρο, ήταν ο Κάμερον ΜακΑντου που τελικά κέρδισε τη σειρά του Τζάστιν Κούπερ να κρατάει τον γρηγορότερο γύρο στην προκριματική και στην προπόνηση. Αυτό θα μπορούσε επίσης να οφείλεται στο ότι οι δρομείς έχασαν τη δεύτερη τους ευκαιρία να έχουν γρήγορο χρόνο γύρου στη δεύτερη περίοδο των προκριματικών λόγω του καιρού. Αλλά ήταν ο Nate Thrasher που κατέληξε να κερδίζει τον πρώτο γύρο της Ατλάντα αφού πολλοί από τους αντιπάλους του συνέχισαν να κάνουν λάθη αριστερά και δεξιά. Ποιος, λοιπόν, πιστεύετε ότι θα είναι ο ταχύτερος προκριματικός στην κατηγορία 250 West; Θα πάρει ο Τζάστιν Κούπερ τον τίτλο του ότι είναι πιο γρήγορος στην πίστα ή θα αντικαταστήσει κάποιος άλλος; Μάθετε παρακάτω καθώς αναφέρουμε το LIVE από την Ατλάντα Motor Speedway για τον 14ο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021.

2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS 2 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες των Travis Fant και Brian Converse

250 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ

Ο διαγωνισμός πλησιάζει στον 14ο γύρο.

Ο Seth Hammaker άρπαξε το holeshot με τον συμπαίκτη του Cameron McAdoo και Justin Cooper ακολουθώντας πολύ πίσω. Οι δεύτεροι χρόνοι προκριματικών ήταν ήδη γρηγορότεροι από εκείνους της πρώτης προκριματικής περιόδου με τον Cameron McAdoo στο προβάδισμα. Ο Πιρς Μπράουν έπεσε σκληρά στη σειρά ακολουθώντας το τμήμα ουοπ. Ο Τζάστιν Κούπερ κέρδισε τον ταχύτερο χρόνο γύρου μακριά από τον Κάμερον Μακάδο, κάνοντας τον γύρο 1: 36.1. Ο Hunter Lawrence πήδηξε στην τρίτη θέση και ο Justin κράτησε τον ταχύτερο γύρο της ημέρας.

55 460 Μάικλ Χικς 1: 59.051

Ο Seth είναι αυτός που του αρέσει να βγαίνει μπροστά από το προκριματικό πακέτο, ώστε να έχει ένα καθαρό κομμάτι για ένα γρήγορο προκριματικό χρόνο.

250 ΟΜΑΔΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Justin Cooper 2021 Atlanta Supercross 1-7369Ο Justin Cooper έχει προβάδισμα τεσσάρων πόντων στον Cameron McAdoo με μόνο τρεις αγώνες που απομένουν στο 250 περιφερειακό πρωτάθλημα West. (Ο πρώτος αγώνας στο Salt Lake City θα είναι 250 East).

Η πρώτη προκριματική περίοδος για το 250 Group A class απογειώθηκε και ήταν ο Seth Hammaker που ηγήθηκε του πακέτου, αλλά πέρασε μετά από μερικές στροφές από τον Hunter Lawrence. Οι χρόνοι γύρου κρέμασαν περίπου το λεπτό και 40 δευτερόλεπτα με τον Stilez Roberston στην πρώτη μετά τον πρώτο γύρο. Ο Κάμερον ΜακΑντού πήρε τελικά την πρώτη θέση από τον Στίλεζ και σημείωσε χρόνο 1: 41.1 γύρου. Μετά από τέσσερις γύρους, ο Κάμερον έκοψε μερικά δευτερόλεπτα από τον χρόνο του και ο Nate Thrasher μετακόμισε στο δεύτερο. Ωστόσο, με ένα λεπτό που απομένει, ο Justin Cooper θα έβαζε για άλλη μια φορά τον ταχύτερο γύρο, κερδίζοντας τον Cameron McAdoo κατά μισό δευτερόλεπτο.

21 72 Κότι Σοκ 1: 44.643

Hunter Lawrence 2021 Atlanta Supercross 1-7084 Ο Hunter Lawrence στο HRC Honda του.

Garrett Marchbanks 2021 Atlanta Supercross 1-6959 Ο Garrett Marchbanks τερμάτισε 14ος στον αγώνα του Σαββάτου αφού έφτασε στη δεύτερη θέση για μεγάλο χρονικό διάστημα και κατέβηκε στο ουοπ. Ο Marchbanks σηκώθηκε γρήγορα, αλλά η ηλεκτρική του εκκίνηση δεν θα πυροδότησε το YZ250F του αμέσως και έπεσε πίσω. Ψάχνει για λύτρωση απόψε.

Derek Drake 2021 Atlanta Supercross 1-7019Ο Derek Drake είναι μια νέα προσθήκη στην ομάδα του BarX Suzuki. Οδηγήθηκε για την ομάδα του Troy Lee Designs Red Bull KTM πριν, αλλά αγωνίστηκε με τραυματισμούς. Δυστυχώς, ένα σπασμένο πόδι τον κράτησε από το ποδήλατο στις αρχές αυτής της σεζόν, αλλά έκανε το ντεμπούτο του 2021 στη Suzuki στην Ατλάντα # 1 και τερμάτισε 21ος στο 250 Main Event.