450 ΚΥΡΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ 2021 ATLANTA SUPERCROSS 2 (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

Ken Roczen 2021 Atlanta Supercross 2-0831

450 ΚΥΡΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ | 2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS 2

Η κορυφαία κατηγορία επιστρέφει για τον 14ο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021 που πραγματοποιήθηκε στο Atlanta Motor Speedway. Καθώς οι αναβάτες συνεχίζουν τη διαμονή τους στην Ατλάντα για το δεύτερο από τους τρεις γύρους, η πίστα έχει επανασχεδιαστεί για να διατηρήσει τους αγώνες φρέσκους και τους αγωνιστές στα δάχτυλά τους. Οι λωρίδες παραμένουν σχεδόν οι ίδιες αλλά το κομμάτι πηγαίνει τώρα στην αντίθετη κατεύθυνση και τα τμήματα του ρυθμού έχουν επανασχεδιαστεί πλήρως. Και ευτυχώς για τους δρομείς και τους οπαδούς, το κομμάτι είναι πολύ πιο ξηρό από τον προηγούμενο γύρο, όπως πολύ πιο ξηρό. Είδαμε ακόμη και σκόνη κατά τη διάρκεια των προκριματικών. Στην κατηγορία 450, ο Τζέισον Άντερσον ήταν ο ταχύτερος προκριματικός με τους Ken Roczen και Chase Sexton να τρέχουν στη δεύτερη και τρίτη θέση. Η κατηγορία 450 ήταν απίστευτα γρήγορη στο πηλό της Γεωργίας, προκρίνοντας μερικά δευτερόλεπτα γρηγορότερα από τα 250. Στην προηγούμενη τριπλή και διπλή κεφαλίδα, είδαμε τον νικητή του πρώτου γύρου να κερδίζει τεράστια δυναμική, συνήθως σαρώνει ολόκληρη τη σειρά. Θα σβήσει ο Eli Tomac την Ατλάντα ή άλλοι αντίπαλοι θα νικήσουν τον πρωταθλητή του 2020; Θα αρχίσει ο Ken Roczen να φτάσει στο προβάδισμα των πόντων του Cooper Webb ή θα είναι ο Eli για να φτάσει στο 94 πρώτα; Μείνετε συντονισμένοι παρακάτω καθώς αναφέρουμε όλη τη δράση LIVE από το Atlanta Motor Speedway για τον 14ο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021.

2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS 2 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες των Brian Converse και Travis Fant

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΡΙΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

Ken Roczen 2021 Atlanta Supercross 2-9692Ο Ken Roczen κερδίζει στην Ατλάντα 2!

Το 450 Main απογειώθηκε και ήταν ο Ken Roczen που πήρε το holeshot με τον Chase Sexton δίπλα του. Ο Malcolm Stewart ξεπέρασε τα μπαράκια μετά την πρώτη στροφή. Ο Cooper Webb μπήκε στο μείγμα και τόσο ο Ken Roczen όσο και ο Cooper Webb οδήγησαν τον αγώνα. Ο Κέν δημιούργησε γρήγορα ένα κενό στον αντίπαλό του με τον συμπαίκτη του ακολουθώντας στην τρίτη θέση και τον Marvin Musquin στην τέταρτη θέση. Δύο γύροι, το προβάδισμα του Ken Roczen αυξήθηκε σε περισσότερα από 4.5 δευτερόλεπτα. Ο Justin Barcia έκανε το πέρασμα στον Cooper Webb ακολουθώντας τη στροφή δεξιά μετά το ουπ και τελικά, ο Jason Anderson προχώρησε να κάνει επιτυχημένες προσπάθειες στον Cooper Webb να γίνει επιτυχημένος μισός γύρος αργότερα. Τώρα ο Marvin Musquin άρχισε να ακολουθεί τον συμπαίκτη του. Με 12 λεπτά που απομένουν, το δεύτερο έως το δέκατο ήταν πολύ κοντά. Ο Eli έκανε το πέρασμα στον Marvin και άρχισε να σέρνεται στο Webb με 10 λεπτά ακόμη. Τότε ο Τζέισον Άντερσον έκανε το πέρασμα στον Τζάστιν Μπαρσιά για την τρίτη θέση. Ο Justin Barcia άρχισε να πέφτει πίσω στον αγώνα και ο Cooper Webb άρχισε να μπαίνει στον πίσω τροχό του, αλλά ένα κοντινό μπλοκ θα κρατούσε τον αριθμό 2. Ο Cooper Webb έχασε όλη την ταχύτητά του μέσω του ουψ, επιτρέποντας στον Tomac να προλάβει αλλά ένα άλλο λάθος έγινε από Ο Έλι θα τον έβαζε πίσω. Ο Ken Roczen θα κερδίσει το Main Event με τεράστιο προβάδισμα. Ο Cooper Webb έκανε ένα λάθος κατά το άλμα στον τοίχο και έχασε αρκετές θέσεις.

Το Instagram θα φορτωθεί στο frontend.

Cooper Webb 2021_Atlanta 2_Supercross-51Ο Cooper Webb ήταν καλός, αλλά όχι καλός. Δυστυχώς γι 'αυτόν, με το πόσο στοιβάζονται αυτή η κατηγορία 450, αυτό δεν ήταν αρκετά καλό. Έτρεξε πέμπτος μέχρι να ψαλιδίσει τον πίσω τροχό του Justin Barcia στον τοίχο και να αναποδογυρίσει. Αυτό άφησε τον Eli Tomac να περάσει και τον έπεσε στην έκτη θέση.

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 2 ΑΓΩΝΩΝ

Ο Τζέισον Άντερσον ήταν ο ταχύτερος προκριματικός στην κατηγορία 450. Ωστόσο, οι 21 σταμάτησαν το ποδήλατο διασχίζοντας την πύλη εκκίνησης.

Ο δεύτερος αγώνας 450 Heat ξεκίνησε και ήταν ο Chase Sexton και ο Marvin Musquin που πέρασαν το holeshot πρώτα. Η εκκίνηση του Marvin Musquin έγινε αξιοσημείωτη μετά τη δημιουργία ενός τεράστιου χάσματος μεταξύ του και του υπόλοιπου γηπέδου. Ο Joey Savatgy έτρεξε στη δεύτερη θέση με τον Martin Davalos στην τρίτη θέση. Ο Chase Sexton έκανε τον δρόμο του γύρω από τον Martin Davalos. Ο Άλεξ Ρέι προσγειώθηκε στον Τζέισον Άντερσον και ο Τζέισον κατέβηκε στο έδαφος και περπάτησε στον Άλεξ Ρέι για να του δώσει ένα λεκτικό κομμάτι του μυαλού του. Οι 21 σηκώθηκαν και άρχισαν να φορτώνουν καθ 'όλη τη διάρκεια του 17ου. Με δύο λεπτά που απομένουν, ο Marvin συνέχισε να οδηγεί τον αγώνα με τον Joey Savatgy να προχωρά αργά. Ο Dylan Ferrandis κάθισε στην τέταρτη θέση με τον Eli Tomac στην πέμπτη θέση. Ένα πρόσωπο που δεν έχουμε ξαναδεί ήταν ο Josh Hill που κάθισε στην έβδομη θέση. Ο Chase Sexton άρχισε να κάνει επιτυχημένες προσπάθειες στον Joey Savatgy και τελικά πέτυχε με δύο γύρους. Ο Marvin Musquin κέρδισε το δεύτερο Heat Race.