450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ | 2021 BUDDS CREEK NATIONAL

Η κορυφαία τάξη πήρε το δρόμο για το όμορφο Mechanicsville, Maryland, μόλις μισή ώρα μακριά από την πρωτεύουσα του έθνους μας. Η πίστα ήταν αρκετά υγρή στην αρχή της ημέρας, αλλά ευτυχώς ο ήλιος βγήκε και άρχισε να κάνει τη βρωμιά λίγο καλύτερη. Δυστυχώς για την κατηγορία 450, η κατηγορία 250 άφησε πολλές ατάκες για το πρώτο moto της ημέρας της δεκαετίας του 450. Στα προκριματικά, ήταν ο Ken Roczen που ήταν ο ταχύτερος ανάμεσα στην κορυφαία κατηγορία με τον Dylan Ferrandis να κατακτά τη δεύτερη θέση μετά από ένα διάλειμμα αλυσίδας στο τέλος της προκριματικής περιόδου. Στο τέλος ο Κεν Ρότσεν και ο Ντίλαν Φεράντις πήγαν με 2-1 και 1-2 με τη συνολική νίκη να πηγαίνει στον Γάλλο. Κάντε κύλιση προς τα κάτω για να βρείτε τα αγαπημένα μας αποτελέσματα αναβάτες από το Budds Creek.

2021 ΠΡΟUDΠΟΛΟΓΙΣΜΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΡΕΑΣ | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες από τον Trevor Nelson

450 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

Ο Ντίλαν και οι υπόλοιποι 5 κορυφαίοι στην κατηγορία 450 πέταξαν μερικούς από τους ταχύτερους γύρους τους στο δεύτερο moto παρά το γεγονός ότι η πίστα ήταν στην πιο σφυρηλατημένη κατάσταση όλη την ημέρα.

Ο Κεν Ρότσεν πέρασε τον Κούπερ Γουέμπ για το τρύπα στο δεύτερο μοτοσικλέτα και ο Ντίλαν Φεράντις κυνήγησε στο τρίτο. Μια μάχη για το τρίτο ακολούθησε όταν ο Chase Sexton έκλεισε την απόσταση στον Dylan Ferrandis και τελικά έγινε επιτυχής σε μία από τις πολλές στροφές. Ο Chase Sexton βρισκόταν σε θερμάστρα καθώς έκανε και την πάσα για τη δεύτερη θέση, κερδίζοντας τον Cooper Webb μέσω ενός από τους κυλίνδρους. Ο Cooper Webb προχώρησε στην πτώση καθώς ο Dylan και η Eli πέρασαν τον πρωταθλητή Supercross του 2021.

Στα μισά του αγώνα, οι ηγέτες βυθίστηκαν στην κυκλοφορία των γύρων. Ο συμπαίκτης του Ken Roczen, Chase Sexton, δεν φαινόταν πολύ ανήσυχος για την τακτική της ομάδας να κρατήσει τον Dylan Ferrandis καθώς ο Chase έκλεισε τη διαφορά στο 94. Ωστόσο, ο Chase σχεδόν πέταξε από την πίστα στο τμήμα των κυλίνδρων και έχασε τη θέση του στον αγώνα Ο Ντίλαν Φεράντις, αλλά αγωνίστηκε λίγο μπροστά από τον Έλι Τομάκ. Ο Έλι έκανε το πέρασμα από το εξωτερικό μιας από τις ανηφόρες και θα καθίσει στην τρίτη θέση.

Στα εννέα λεπτά που απομένουν, ο Ντίλαν έκανε την πάσα στον Κεν καθώς η πίστα έγινε εξαιρετικά τεχνική. Ο Ντίλαν θα πήγαινε να κερδίσει το δεύτερο moto.

42 800 Τζέις Κέσλερ 37

Ο Eli Tomac κράτησε την ιππασία του Ken Roczen έντιμη καθώς ήταν πίσω από το 94 για ολόκληρο τον αγώνα.

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ MOTO 1

Υπήρχαν πολλές εντυπωσιακές πάσες που έκανε ο Ντίλαν Φεράντις καθώς έφτανε από την έβδομη θέση.

Ο Cooper Webb έκανε το στιγμιότυπο με τον Eli Tomac να κάθεται δεύτερος και τον Ken Roczen στον τρίτο. Στις πρώτες αρκετές στροφές, ο Κεν έκανε την πάσα στον Έλι και τελικά στον Κούπερ. Η Έλι άρχισε να οδηγεί στο πίσω φτερό του Κούπερ, ενώ ο Τσέις Σέξτον έφτασε στη μάχη για δεύτερο. Ο Κρίστιαν Κρεγκ είχε απογείωση στην αρχή του αγώνα και θα του έμενε άλλη μια μεγάλη περίπου 25 λεπτά, ξεκινώντας από την πλευρά της πίστας. Ευτυχώς, για τον Κρεγκ, τα αντανακλαστικά του που μοιάζουν με γάτα έπεσαν, κατεβάζοντας το ποδήλατο στον αέρα, προσγειώθηκε στα πόδια του και το έριξε έξω.

Τελικά, ο Έλι έκανε το πέρασμα για τη δεύτερη θέση και ο Τσέις ακολούθησε, περνώντας και οι δύο τον Κούπερ. Μια στροφή αργότερα αφού ο Chase έκανε την πάσα στον Cooper, πέταξε στην επόμενη στροφή, κάνοντας μια συνεχόμενη πάσα στον Tomac. Ο Ken Roczen πήγαινε εκπληκτικά γρήγορα καθώς το προβάδισμά του αυξήθηκε σε πάνω από 7.5 δευτερόλεπτα. Ωστόσο, στα μισά του αγώνα, ο Chase Sexton είχε κλείσει τη διαφορά. Λόγω της μονής γραμμής της πίστας, η κυκλοφορία των γύρων ήταν εξαιρετικά δύσκολη για τους πρώτους δρομείς.

Ο Ντίλαν έκανε την πάσα για δεύτερη με μόλις 3 γύρους να απομένουν καθώς ο Τσέις Σέξτον και ο Γάλλος τραβηγμένος έτρεχαν πάνω -κάτω στην άλλη πλευρά του Χένρι Χιλ.