450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ | 2021 UNADILLA ΕΘΝΙΚΗ

Μετά από μια παύση αρκετών εβδομάδων, επιστρέφουμε στους αγώνες καθώς η σεζόν 2021 ξεκινά για άλλη μια φορά στο Unadilla National 2021. Στα προκριματικά, είδαμε τον Κεν Ρότσεν να κερδίζει τον ταχύτερο χρόνο προκριματικών με μια εκπληκτική εμφάνιση του Άαρον Πλέσινγκερ, παίρνοντας τον δεύτερο ταχύτερο χρόνο πρόκρισης. Ο ηγέτης των πόντων Dylan Ferrandis προκρίθηκε όχι πολύ πίσω, καθισμένος στην πέμπτη θέση, αλλά αναρωτιόμαστε αν θα αυξήσει το μεγάλο προβάδισμά του με 47 πόντους ή αν αυτός θα είναι ο αγώνας που ξεκινά να κλείνει ο Ken Roczen.

Κάντε κύλιση παρακάτω, καθώς αναφέρουμε όλη τη δράση LIVE από το Νέο Βερολίνο της Νέας Υόρκης για τους αγώνες.

2021 UNADILLA NATIONAL | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες από τον Trevor Nelson

450 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

Είναι ενδιαφέρον ότι ο Ντίλαν οδήγησε καλά και τα δύο μοτοσικλέτα αλλά έπεσε από τους ηγέτες.

Ο Chase Sexton ήταν ο πρώτος που πέρασε από τη γραμμή του holeshot με πολύ μεγαλύτερη επιτυχία από το πρώτο moto. Οι Cooper Webb και Ken Roczen κυνήγησαν στη δεύτερη και τρίτη θέση. Ο ηγέτης των Points Dylan Ferrandis δεν ήταν πολύ πίσω στην τέταρτη θέση και άρχισε ήδη να κλείνει τη διαφορά. Ο Ken πέρασε τον Cooper Webb για τη δεύτερη θέση και ο Ferrandis ήταν στο πίσω φτερό του Webb μέχρι το τέλος του πρώτου γύρου. Μισό γύρο αργότερα, ο Dylan έκανε την πάσα για την τρίτη θέση, ενώ ο Marvin Musquin που κάθισε στην πέμπτη θέση, άρχισε να δουλεύει και προς τα πίσω του Webb.

Με 20 λεπτά να απομένουν, ο Ken Roczen έκανε την πάσα στον Chase Sexton για την πρώτη θέση. Ο Ken Roczen θα κέρδιζε τελικά τον αγώνα και θα έπαιρνε τη γενική, ενώ ο συμπαίκτης του θα κατέβαινε στη δεύτερη θέση.

43 7 Άαρον Πλέσινγκερ 38

Ο Chase Sexton θα είχε μια βόλτα λύτρωσης στο δεύτερο moto αφού είχε μια δυσάρεστη συντριβή στο πρώτο moto.

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ MOTO 1

Ο Aaron δεν άφησε τον Ken Roczen να αφήσει τα μάτια του καθώς ο αριθμός 7 ήταν ο μόνος που κατάφερε να συμβαδίσει μέχρι ένα τεράστιο κραχ.

Ο Ken Roczen έπιασε το στιγμιότυπο, αλλά δυστυχώς για τον συμπαίκτη του, ο Chase Sexton έβγαινε ψηλά, διασχίζοντας τη γραμμή του holeshot, εκτοξευόμενος από το ποδήλατο. Ο Άαρον Πλέσινγκερ ξεκίνησε υπέροχα καθώς κυνήγησε τον Κεν Ρότσεν στη δεύτερη θέση, ενώ ένα άλλο μέλος του πληρώματος της Star Yamaha, ο Ντίλαν Φεράντις, έτρεξε στην τρίτη θέση. Στην τέταρτη θέση ο Justin Bogle με τον πρόσφατο πρωταθλητή Supercross Cooper Webb στην πέμπτη. Ενδιαφέρον πάντως, το πακέτο μοιράστηκε γενναιόδωρα καθώς η κατηγορία 450 φαίνεται συνήθως στα φτερά του άλλου καθ 'όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Στα 23 λεπτά, ο Άαρον Πλέσινγκερ μείωσε τη διαφορά από τον Ρόζεν σε λιγότερο από ένα δευτερόλεπτο. Πίσω στην πέμπτη θέση, ο Marvin Musquin έκανε κινήσεις, καθισμένος στην όγδοη μόλις έναν γύρο πριν. Ένα άλλο εντυπωσιακό comeback ήταν το 23 του Chase Sexton που άρχισε να εξαργυρώνει την συντριβή του από την αρχή και τώρα κάθισε στην 24η θέση. Όλα αυτά αφού ο Chase ήταν κυριολεκτικά στο έδαφος μετά την πρώτη στροφή.

Το Instagram θα φορτωθεί στο frontend.

Στο μισό της διαδρομής, οι ηγέτες απομακρύνθηκαν από τον Φεράντις καθώς το προβάδισμα αυξήθηκε σε πάνω από 12 δευτερόλεπτα στην τρίτη θέση. Ένας αναβάτης που δεν απομακρυνόταν από τον ανταγωνισμό ήταν ο Eli Tomac που τώρα ο Marvin Musquin αναπνέει στο λαιμό του. Δυστυχώς, ο Άαρον Πλέσινγκερ είχε μια περίεργη συντριβή, μετά από μια επιτραπέζια επιφάνεια. Το ποδήλατο ήταν απίστευτα χτυπημένο με το πίσω άκρο να δείχνει στον αέρα. Ο Ken Roczen θα κατέληγε να κερδίσει τον αγώνα και ο Dylan Ferrandis θα πάρει τη δεύτερη θέση.