450 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ | 2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS

Eli Tomac 2021_Atlanta 2_Supercross-87

Οι ομάδες Supercross επιστρέφουν για έναν άλλο γύρο στην Ατλάντα Motor Speedway για τον 14ο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021. Ευτυχώς αυτή τη φορά στο Atlanta Motor Speedway, δεν χύνεται και η βρωμιά μοιάζει ακόμα με το κατάλληλο έδαφος οδήγησης. Ο Τζέισον Άντερσον ήταν ο ταχύτερος 450 προκριματικός στον γύρο πριν, αλλά τώρα που ο καιρός είναι πιο ελεγχόμενος, θα είναι πολύ πιο κοντά στο προκριματικό πακέτο. Ποιος πιστεύετε λοιπόν ότι θα κερδίσει τον ταχύτερο προκριματικό χρόνο στην πρώτη κατηγορία; Θα δούμε μια άλλη ισχυρή παράσταση από τους Eli Tomac, Chase Sexton, ή κάποιον από τους άλλους αναβάτες που είναι γρήγοροι στις πίστες που εμπνέονται από το ύπαιθρο; Κάντε κύλιση προς τα κάτω για να μάθετε ποιοι είναι οι ταχύτεροι 450 προκριματικοί σας στην Ατλάντα.

2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS 2 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες των Travis Fant και Brian Converse

450 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ

Ο Justin Barcia είχε τρομακτικό ατύχημα στην Ατλάντα 1 και τώρα έχει ράμματα στο στόμα του. Ο Justin είναι αναβάτης.

Ο Marvin Musquin πήρε το holeshot στον δεύτερο γύρο των προκριματικών, αλλά ο Aaron Plessinger ήταν αυτός που έκανε το πέρασμα για το προβάδισμα. Στον πρώτο γύρο, ο Τζέισον Άντερσον πήρε ήδη τον ταχύτερο χρόνο γύρου της δεύτερης προκριματικής περιόδου με τον Eli Tomac να κυνηγά στο δεύτερο. Ήταν πολύ καιρό μέχρι που ο Ken Roczen έπιασε ένα γρηγορότερο γύρο από τον Jason Anderson, σχεδόν ένα ολόκληρο δευτερόλεπτο πιο γρήγορα από τον Jason, αλλά όχι τόσο γρήγορα όσο ο πρώτος προκριματικός χρόνος του Jason Anderson. Ο Τζέισον Άντερσον εξακολουθούσε να διατηρεί τον ταχύτερο προκριματικό χρόνο της ημέρας.

450 ΟΜΑΔΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΕΠΙΛΟΓΗΣ
Έχει περάσει ένα λεπτό από τότε που έχουμε δει αυτό το είδος ιππασίας από τον Jason Anderson. Το Atlanta Motor Speedway ήταν καλό για το El Hombre.

Ken Roczen 2021_Atlanta 2_Supercross-64Ο Ken Roczen αγωνίστηκε το Σάββατο και τώρα έχει 22 πόντους πίσω από τον Cooper Webb στο κυνήγι του τίτλου.

Μετά τον πρώτο γύρο, η κατηγορία 450 ήταν ήδη πολύ πιο γρήγορη από τη δεκαετία του 250. Ο Chase Sexton ηγήθηκε της πρώτης κατηγορίας με 1: 36.6 με τον Eli Tomac να ακολουθεί πολύ πίσω με 1: 36.8. Ο Marvin Musquin κρεμάστηκε στην τρίτη θέση με τον Aaron Plessinger στην τέταρτη θέση. Τελικά, ολόκληρος ο βαθμολογικός πίνακας γύρισε με τον Ken Roczen να παίρνει το προβάδισμα. Ο Τζέισον Άντερσον ακολούθησε στο δεύτερο, αλλά μισό γύρο αργότερα, ο Τσέις Σέξτον έριξε ένα 1: 34.6, σχεδόν ένα πλήρες δευτερόλεπτο γρηγορότερο από τον Καν Ρότσεν. Ο Τζέισον Άντερσον έσπασε με 1: 34.2, παίρνοντας το προβάδισμα μακριά από τον αρχάριο.

20 37 Μπένι Μπλος 1: 42.562

Justin Barcia 2021 Atlanta 2_Supercross-55 Ο Τζάστιν Μπάρσια είχε μια σκληρή κίνηση το Σάββατο. Έπεσε σκληρά στον αγώνα Heat και έπρεπε να πάρει ράμματα στο πρόσωπό του πριν από το Main Event. Μετά τον αγώνα, είπε ότι ήταν επώδυνος και αισθάνθηκε τα αποτελέσματα της συντριβής κατά τη διάρκεια του Main Event. Εξακολουθούσε να σώζει τη 10η θέση μετά από μάχη με τον Ken Roczen.

Aaron Plessinger 2021_Atlanta 2_Supercross-76 Ο Άαρον Πλέσινγκερ κέρδισε κάποια πολύτιμη εμπειρία ενώ ηγήθηκε στον γύρο 13 το Σάββατο Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε πώς πηγαίνει ο αγώνας της Τρίτης το βράδυ.