450 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ | 2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS

Η κορυφαία κατηγορία επιστρέφει στο Atlanta Motor Speedway για τον 15ο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021. Η πίστα της Ατλάντα 3 είναι τεράστια και θα έχει τους αναβάτες να ξοδεύουν το 1/3 του χρόνου τους ιππασίας στον αέρα με τον ρυθμό που υπάρχει. Αυτό είναι εύκολα ένα από τα πιο δύσκολα κομμάτια που παρουσιάστηκαν αυτή τη σεζόν και διαθέτει διπλή άμμο, ουπς και μια χούφτα εμπόδια go-big-or-go-home. Από τα τρία κομμάτια Atlanta Supercross, αυτό είναι επίσης το λιγότερο κομμάτι εμπνευσμένο από το Moto, παρά το μήκος του κομματιού που είναι διπλάσιο από αυτό ενός κανονικού κομματιού SX. Προχωρώντας στον γύρο 15, ο Cooper Webb συνεχίζει να είναι ο πρωταθλητής με τους Ken Roczen και Eli Tomac στη δεύτερη και τρίτη θέση. Ωστόσο, ο Κούπερ είχε μια πολύ αδιάφορη απόδοση την Τρίτη στην Ατλάντα 2, αφήνοντας τον Ken Roczen να κερδίσει και να αρχίσει να κλείνει το κενό. Ποιος λοιπόν θα κερδίσει τη νίκη στην πρώτη κατηγορία σήμερα; Θα επεκτείνει ο Cooper Webb το προβάδισμά του στους πόντους ή θα δούμε έναν άλλο αναβάτη να κερδίζει τη νίκη στην Ατλάντα; Μάθετε παρακάτω καθώς αναφέρουμε το LIVE από το Hampton της Γεωργίας για τον 15ο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross του 2021.

2021 ΑΤΛΑΝΤΑ SUPERCROSS 3 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες από τον Brian Converse

450 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ

Ποιος θα είναι ο γρηγορότερος πρωταθλητής στην Ατλάντα 3;

Η δεύτερη προκριματική περίοδος για το 450 ξεκίνησε και σύντομα ο Τζέισον Άντερσον πήρε τον ταχύτερο χρόνο γύρου, νικώντας τον Ken Roczen με 100 του δευτερολέπτου. Ο Ken Roczen διατηρούσε ακόμη τη δεύτερη θέση με τον Chase Sexton να τρέχει στην τρίτη θέση και τον Tomac στην τέταρτη θέση. Ένα ζευγάρι γύρισε αργότερα, ο Chase Sexton έβαλε τον ταχύτερο γύρο της ημέρας με 1:36.

45 512 Ώστιν Κοζάντ 2: 16.021

Ο Ken Roczen ήταν ο γρηγορότερος στην πρώτη προκριματική περίοδο, αλλά θα ήταν ο συμπαίκτης του που θα έπαιρνε την ταχύτερη ώρα της ημέρας.

450 ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΟΔΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

Το κομμάτι είχε αρκετά σκονισμένο τη στιγμή που η δεκαετία του 450 άρχισε να προκρίνεται.

Τα προκριματικά απογειώθηκαν για την πρώτη κατηγορία και ο Cooper Webb έβαλε γρήγορα έναν γρήγορο γύρο. Ήταν προφανές ότι οι κορυφαίοι 450 αναβάτες είχαν ήδη πάρει μεγάλες γραμμές κινδύνου, όπως το άλμα πάνω από ένα τμήμα άμμου και ολοκλήρωση πολλαπλών τετραγώνων. Ο Τζέισον Άντερσον μετακόμισε στην κορυφή με ένα γύρο 1:38, αλλά ο Ken Roczen έκλεψε τον κεραυνό έναν γύρο αργότερα με πολύ κοντά στο 1: 37.9. Με δύο σύνολα ουπς, οι αναβάτες που ήταν οι καλύτεροι στην ολοκλήρωση των 18 μυτερών εμποδίων, πήγαν γρήγορα στο leaderboard. Ο Τζέισον Άντερσον έθεσε ένα χρόνο γύρου ένα δευτερόλεπτο πιο γρήγορα από τον Ken Roczen με μόνο ένα μισό λεπτό να απομένει. Ο συμπαίκτης του Ken, Chase Sexton, μετακόμισε στη δεύτερη θέση.

17 81 Τζάστιν Στάρλινγκ 1: 49.414

Οι κορυφαίοι διεκδικητές της κλάσης 450 ήταν οι μόνοι που έφεραν γρήγορη ταχύτητα μέσω των δύο σετ ουουπ