450 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ | LORETTA LYNN PRO MOTOCROSS ΕΘΝΙΚΟ

450 εκκίνηση της Loretta Lynn's National Race Day-2020 2

Ο πρώτος γύρος του Πρωταθλήματος Pro Motocross 2020 είναι εδώ σε ένα νέο κομμάτι για τη σειρά. Το κομμάτι Loretta Lynn Ranch είναι το διάσημο κομμάτι AMA Amateur National. Αν και λόγω της πανδημίας που συνεχίζεται, η πίστα Hurricane Mills ήταν η καλύτερη επιλογή για να ξεκινήσετε τη σειρά. Ήταν τόσο καλή επιλογή που η σειρά έρχεται εδώ και στον δεύτερο γύρο από τότε που η Washougal ακυρώθηκε.

Η κατηγορία 450 πρόκειται να ζεσταθεί καθώς ο Ken Roczen είναι εκτός της σεζόν και ο Eli Tomac θα κερδίσει τον τετράχρονο τίτλο του 450 μοτοκρός. Στα προκριματικά για τον πρώτο γύρο ήταν ο αρχάριος, ο Chase Sexton που πήρε το pole. Εδώ είναι πώς η μέρα στο Loretta Lynn Ranch πήγε για τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος 450 AMA Pro Motocross.

Κάντε κλικ εδώ για 250 αποτελέσματα.

2020 LORETTA LYNN PRO NATIONAL | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

450 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

ZACH OSBORNE National Race Day 2020 Loretta Lynn's-77Ο Zach Osborne πηγαίνει 2-1 για το σύνολο στο Loretta Lynn's Ranch.

450 ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΤΟ | LORETTA LYNN PRO ΕΘΝΙΚΟ

Zach Osborne Loretta Lynn's National Race Day-2020 100Ο Zach Osborne κερδίζει την πρώτη του συνολική νίκη 450 μοτοκρός με 2-1.

Ο Adam Cianciarulo πήρε το προβάδισμα από τον Zach Osborne στα πρώτα λίγα κόρνερ του αγώνα. Τρίτος ήταν ο Sexton με τον Anderson στην 4η και ο Musquin 5ος ενώ ο Tomac ήρθε στον πρώτο γύρο στον 8ο. Ο Cianciarulo κατέβηκε κάμπτοντας το ποδήλατό του και έπρεπε να τραβήξει στην περιοχή του pit, μεταφέροντας τον Osborne στο προβάδισμα. Ο Άντερσον γύρισε τον Σέξτον για δεύτερη. Ο Tomac πέρασε τον Musquin για 4ο στον τρίτο γύρο. Ο Tomac έμοιαζε περισσότερο με τον εαυτό του στο δεύτερο moto και μετακόμισε στην τρίτη θέση για να περάσει τον αρχάριο Sexton. Ο Τόματς πέταξε γύρω από τον Άντερσον για δεύτερη στον 7ο γύρο. Στα τελευταία 8 λεπτά του αγώνα, οι έξι κορυφαίοι αναβάτες άρχισαν να μαζεύονται για να κάνουν κάποιες καλές κούρσες. Ο Sexton έκανε το πέρασμα στον Anderson για τρίτο όπως και ο Baggett στον 13ο γύρο. Τους τελευταίους γύρους βγήκαν όλοι οι Osborne και Tomac. Ο επικεφαλής πρωταθλητής του έδωσε ό, τι μπορούσε, αλλά ο Osborne συνέχισε να επιταχύνει τον ρυθμό. Στον τελευταίο γύρο ο Tomac έδωσε και ο Osborne πήγε 2-1 για την πρώτη συνολική νίκη 450 στον αγώνα στον εναρκτήριο γύρο.

450 ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΤΟ | LORETTA LYNN PRO ΕΘΝΙΚΟ

Jason Anderson Loretta Lynn's National Race Day 2020-97Ο Τζέισον Άντερσον κέρδισε τα πρώτα 450 moto της σεζόν.

Στην αρχή ήταν ο Joey Savatgy και ο συμπαίκτης του Freddie Noren με το holeshot. Ήταν ο Τζέισον Άντερσον που πήρε το προβάδισμα μέσα σε έναν γύρο και λίγο μετά οι Κούπερ Γουέμπ και Τσέισ Σέξτον πέρασαν από τους αναβάτες της Suzuki JGR. Ο Tomac και ο Osborne πέρασαν από τον Savatgy. Ο Zach Osborne άσκησε πίεση στον Tomac και αγωνίστηκαν σκληρά πίσω και πίσω. Ο Chase Sexton κατέβηκε στον έκτο γύρο και τον έφερε πίσω στον 9ο. Όσο καιρό ο Άντερσον έβγαλε ένα προβάδισμα 9 δευτερολέπτων πάνω από το γήπεδο. Στον 12ο γύρο, ο Osborne έκανε το πέρασμα στο Webb για δεύτερο. Ο Justin Barcia έκανε το πέρασμα στον Tomac και έβγαλε την τρίτη θέση στον Cooper Webb για τρίτη θέση. Ο Tomac έπεσε ένα άλλο σημείο στον Musquin, τον έφερε πίσω στην 6η θέση. Ο συνεργάτης του Tomac, Adam CIanciarulo, έκανε την κίνηση και στον Tomac για 6η θέση. Στο τέλος, ήταν ο Jason Anderon που πήρε τη 450 πρώτη νίκη.

40 61 Άλεξ Ρέι 4 γύροι

Ο Zach Osborne αγωνίστηκε σκληρά και έφτασε στο δεύτερο.

Chase Sexton Loretta Lynn's National 2020 Race Day-88Ο Chase Sexton οδηγούσε στην τρίτη θέση μέχρι που έπεσε.

450 START Loretta Lynn's National 2020 Race Day-92Ο Eli Tomac δεν έμοιαζε με τον εαυτό του. Αγωνίστηκε στο moto 1.