450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ | 2021 FOX RACEWAY 1 NATIONAL (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

450 start Fox Raceway 1 National 450 Qualifying-2

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ | 2021 ΓΙΑ RACEWAY 1 ΕΘΝΙΚΟ

Ο πρώτος γύρος του 2021 AMA Pro Motocross National Championship διεξάγεται στο Pala της Καλιφόρνια στην πίστα Fox Raceway. Το κομμάτι έκλεισε για περισσότερο από ένα μήνα στο πλαίσιο της προετοιμασίας για το άνοιγμα της σεζόν. Αυτή η σεζόν στο 450 είναι χαλαρή! Ενώ πολλοί από τους κορυφαίους αγωνιστές της κατηγορίας βασίζονται στη Φλόριντα, αυτό το κομμάτι Socal μπορεί να μην ταιριάζει στο στυλ τους. Ωστόσο, ο Adam Ciancairulo που ζει στη Φλόριντα έθεσε τον ταχύτερο γύρο της ημέρας περισσότερο από ένα δευτερόλεπτο στον Marvin Musquin. Ο νικητής των τελευταίων ετών στο Fox Raceway ήταν ο Chase Sexton. Ψάχνουμε επίσης να είναι ένας σκληρός ανταγωνιστής στον πρώτο γύρο στην Pala. Εδώ είναι πώς να πέσει ο πρώτος γύρος του 2021 Pro Motocross National Championship.

2021 FOX RACEWAY 1 ΕΘΝΙΚΟ | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

450 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ | FOX RACEWAY

Ο Dylan Ferrandis στην πρώτη του 450 εθνικότητα κερδίζει το σύνολο.

Ο Άαρον Πλέσινγκερ ξεκίνησε το δεύτερο ξεκίνημα των 450 moto. Ο Ken Roczen ήταν ο δεύτερος με τον Cianciarulo στην τρίτη θέση. Πριν τελειώσει ο πρώτος γύρος, ο Roczen πέρασε τον Aaron για το προβάδισμα. Στον πέμπτο γύρο η Barcia πέρασε τον Osborne για την 4η θέση και ο Ferrandis πέρασε επίσης τον Osborne. Ο Μπάρσια χτύπησε μπροστά για να πιάσει τον Cianciarulo για να τον περάσει για τρίτο. Στον επόμενο γύρο ο Ferrandis πέρασε τον Cianciarulo για 4η θέση. Ο Plessinger άρχισε να ασκεί πίεση στον Roczen για το προβάδισμα. Με τους Roczen και Plessinger πάνω από 20 δευτερόλεπτα μπροστά, οι πραγματικές μάχες ήταν πίσω τους από τους Tomac, Webb, Sexton, Musquin και Craig. Ο Sexton κατέβηκε στην αρχή και έφτασε στους πρώτους δέκα. Ο Roczen μπορεί να έχει κερδίσει το moto αλλά ο Ferrandis κέρδισε το σύνολο.

41 647 Μάθιου Χάμπερτ DNF 37

Ο Ken Roczen κέρδισε το δεύτερο moto για δεύτερη γενικά.

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ MOTO 1 | FOX RACEWAY

Ο Dylan Ferrandis κέρδισε το πρώτο 450 moto με 0.099 το δευτερόλεπτο στο Chase Sexton!

Ο Adam Cianciarulo βγήκε στην πρώτη θέση με τους Webb, Ferranids, Roczen και Sexton στους πρώτους πέντε. Ο Aaron Plessinger πέρασε τον Sexton για 5η στον πρώτο γύρο. Ο Tomac ξεκίνησε τον πρώτο γύρο στον 8ο και τον Osborne 11ο. Ο Cianciarulo έπεσε στον πέμπτο γύρο και τον επέστρεψε στην τέταρτη θέση αφήνοντας τον Webb να πάρει το προβάδισμα. Λίγο μετά ο Ferrandis πέρασε τον Webb για το προβάδισμα. Στον 8ο γύρο, ο Sexton προχώρησε πέρα ​​από το Webb για τη δεύτερη θέση. Ο Τζάστιν Μπαρκία το κλώτσησε με ένα άλλο γρανάζι με περίπου 10 λεπτά αριστερά περνώντας τον Πλέσινγκερ για την 5η και πέρασε τον Σιανσιάρουλο λίγο μετά για 4η. Στον 11ο γύρο, η Barcia πέτυχε το Webb για την 3η θέση. Στο δεύτερο και τελευταίο Aaron Plessinger έκανε δύο περάσματα από το 5ο στο 3ο. Ο Dylan Ferrandis κέρδισε μόνο 0.099 το δευτερόλεπτο στον Chase Sexton, ο οποίος έβαλε τέλη moto.