2020 AMA MOTOCROSS NATIONAL POINT STANDINGS ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΡΟ 5

Η διπλή κεφαλίδα του RedBud National 2020 δεν ήταν καθόλου συναρπαστική. Τόσο τα 250 όσο και τα 450 μαθήματα παρείχαν μεγάλες αναταραχές, υπέροχες μάχες, ιστορίες αουτσάιντερ και ακόμη και μερικές συντριβές στους αγώνες Παρασκευής και Δευτέρας. Ερχόμενοι στο RedBud, οι Zach Osborne και Dylan Ferrandis ήταν οι πρωταγωνιστές, αλλά και ο Eli Tomac και ο Jeremy Martin είχαν δυναμική στο πλευρό τους μετά τη νίκη στο Ironman. Στην κατηγορία 450, ο Eli Tomac δυσκολεύτηκε με crashes και κακές εκκινήσεις, ενώ ο Zach Osborne ήταν κυρίαρχος την Παρασκευή και συνεπής τη Δευτέρα για να επεκτείνει το προβάδισμά του. Στην κατηγορία 250, ο Τζέρεμι Μάρτιν ήταν κυρίαρχος την Παρασκευή και δεν ήταν αρκετά κυρίαρχος τη Δευτέρα, αλλά έχασε μόνο 3 πόντους από τον Ferrandis που ήταν πολύ μικρός σε σύγκριση με αυτό που ο Ferrandis παραιτήθηκε από το συντριβή στο 250 Moto 1 στον Γύρο 4 την Παρασκευή. Δείτε παρακάτω για την ενημερωμένη κατάταξη βαθμολογίας Εθνικού Πρωταθλήματος 2020 AMA μετά τον Γύρο 5 και κάντε κλικ στον σύνδεσμο για περισσότερη κάλυψη από το RedBud.

ΕΘΝΙΚΟ # 2020 REDBUD 2 (ΔΕΥΤΕΡΑ) | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

450 ΣΗΜΕΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ (5 ΣΤΙΣ 9 ΤΟΥ)

Ο Zach Osborne πηγαίνει 1-1 και 4-2 στη διπλή κεφαλίδα του RedBud και φεύγει με ακόμη μεγαλύτερο προβάδισμα πόντων από ό, τι είχε στον Eli Tomac από ό, τι είχε φτάσει στους δύο αγώνες.

Ο Zach Osborne δεν ήταν τόσο καλός τη Δευτέρα όσο και την Παρασκευή. Πέρασε στο πρώτο moto από τον Eli Tomac, τον Marvin Musquin και τερμάτισε τέταρτος και στον δεύτερο αγώνα πέρασε από τον Blake Baggett. Ακόμα, ήταν ο πιο συνεπής από τους διεκδικητές του τίτλου (καλύτερα από όλους εκτός από τον Cianciarulo) και τελικά κέρδισε πόντους στους Musquin και Tomac στο τέλος. Με προβάδισμα 28 πόντων και τέσσερις γύρους που απομένουν στην συντομευμένη σεζόν, φαίνεται ότι όλα ταιριάζουν στη θέση του αναβάτη του Rockstar Husqvarna, Zach Osborne.

35 412 Τζάρεντ Λέσερ 3

Οι Blake Baggett και Zach Osborne ενυδατώνουν τον πρώτο νικητή Adam Cianciarulo στο βάθρο στον γύρο 5.

250 ΣΗΜΕΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ (5 ΣΤΙΣ 9 ΤΟΥ)

Ο Τζέρεμι Μάρτιν απομακρύνεται από τη διπλή κεφαλίδα του RedBud με προβάδισμα εννέα πόντων στον Ντίλαν Φερράντη στο Πρωτάθλημα.

Ερχόμενος στον Γύρο 4 στο RedBud, ο Dylan Ferrandis είχε το προβάδισμα των πόντων και φάνηκε ότι θα ήταν δύσκολο να νικήσει χωρίς τα λάθη. Λοιπόν, αυτά τα λάθη ήρθαν την Παρασκευή στο RedBud # 1 όταν ο Dylan Ferrandis έπεσε μόνος του στις αρχές του 250 Moto 1. Τελικά, ο Ferrandis ήταν σε θέση να ανακάμψει μόνο από τη συντριβή του με ένα έβδομο στο Moto 1 την Παρασκευή και στη συνέχεια ένα κακό ξεκίνησε στο Moto 2 το έκανε πολύ δύσκολο για να κερδίσει τρίτη στον αγώνα και τέταρτη γενικά στον Γύρο 4. Στη συνέχεια, τη Δευτέρα, στον Γύρο 5 του διπλού κεφαλιού, ο Ferrandis είχε ξανά μια κακή εκκίνηση και αυτή τη φορά προσπαθώντας να περάσει Ο ηγέτης των νέων πόντων Τζέρεμι Μάρτιν για την έκτη θέση, ο Ντύλαν έτρεξε στο τιμόνι του Τζέρεμι και τους έριξε και τους δύο. Μετά από αυτό, ο Ντίλαν σηκώθηκε στην πέμπτη θέση και σημείωσε σημαντικούς πόντους στον Μάρτιν που κέρδισε μόνο την 11η θέση. Στο Moto 2, ο Martin ανέκαμψε για να πάρει τη νίκη, ενώ ο Ferrandis πάλεψε από πίσω για να τερματίσει δεύτερος και κέρδισε δεύτερος συνολικά. Παραδόξως με το πώς λειτουργεί η δομή πόντων AMA, ο Dylan κέρδισε μόνο 3 πόντους στον Jeremy στο Redbud # 2.