ΥΠΕΡΚΥΡΩΣΕΙΣ DAYTONA 2020 | 250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΡΙΑΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

250 αποτελέσματα East Coast Supercross ζωντανά από την Daytona.

2020 DAYTONA SUPERCROSS 250 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Η σειρά AMA Monster Energy Supercross 2020 θερμαίνεται. Το Daytona SX είναι το τέταρτο γύρο για τους 250 αναβάτες της Ανατολικής Ακτής. Οι καυτοί αναβάτες της East Coast 250 φέτος είναι οι Shane McElrath, Chase Sexton, Rj Hampshire και Jeremy Martin. Ο Sexton έχει το προβάδισμα των πόντων που έρχεται στην Daytona με πέντε πόντους πάνω από τον McElrath. Ήταν ο Τζέρεμι Μάρτιν που νωρίτερα την ημέρα έβαλε τον ταχύτερο γύρο στην κατηγορία 250 με 1: 10.738 Οι McElrath και Sexton δεν ήταν πολύ μακριά. Η ιστορία δείχνει ότι ο Μάρτιν θα ήταν ο φαβορί που θα κερδίσει στη Ντέιτονα, όπως έχει κάνει καλά εδώ στο παρελθόν, αλλά ο Μακ Ελάραθ προσπαθεί να πάρει την κόκκινη πλάκα από τη Σεξόν. Εδώ είναι πώς η νύχτα στο Daytona έπεσε κάτω στην τάξη των 250.

Αποτελέσματα αγώνα 450 Daytona

ΥΠΕΡΚΥΡΩΣΕΙΣ DAYTONA 2020 | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

250 ΚΥΡΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

Ο Garrett Marchbanks κερδίζει στο Daytona!

Από την αρχή, ήταν ο Garrett Marchbanks που πήρε το holeshot με τον συμπαίκτη του Τζόρντον Σμιθ. Μετά από λίγα κόρνερ, ο Shane McElrath έγειρε τον Τζόρντον Σμιθ και τους έβγαλε και τους δύο στον πρώτο γύρο. Στον δεύτερο γύρο, η Marchbanks είχε προβάδισμα δύο δευτερολέπτων έναντι του Chase Sexton. Ο Rj Hampshire ήταν τρίτος, ο Enzo Lopes τέταρτος και ο Jeremy Martin πέμπτος με τον McElrath να φτάσει στην έκτη θέση. Μέχρι τη μέση του σημείου, οι Marchbanks είχαν ακόμη προβάδισμα άνω των δύο δευτερολέπτων έναντι του Sexton. Ο McElrath δεν μπορούσε να καλύψει πολύ χρόνο στην πέμπτη θέση πίσω από τον Martin. Στους γύρους κλεισίματος, ο Sexton έκλεισε μέσα σε ένα δευτερόλεπτο των Marchbanks. Όλο καιρό ο Rj Hampshire έκανε ένα λάθος και έχασε μια θέση από τον Martin. Ο Garrett Marchbank απέκλεισε τον Sexton για τα πρώτα 250 Supercross του στο Daytona.

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 1

Ο Shane McElrath κατέστρεψε τον ανταγωνισμό στον αγώνα του.

Στην πρώτη γωνία, υπήρχε ένα μεγάλο σωρό με τον Shane McElrath να γλιστράει στο εσωτερικό για να κερδίσει το holeshot με τον Jordon Smith στη δεύτερη και τον Jordan Bailey στην τρίτη θέση. Στον τέταρτο γύρο, ο McElrath τράβηξε πάνω από επτά δευτερόλεπτα στη δεύτερη θέση Τζόρνταν Σμιθ. Ο Shane κέρδισε τη νίκη των 250 αγώνων θερμότητας πάνω από 10 δευτερόλεπτα. Ο Τζόρντον Σμιθ, ο Τζόρνταν Μπέιλι, ο Τζο Σίμοντα και ο Κάρτερ Χαλπίν κέρδισαν τους πρώτους πέντε.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 2 ΑΓΩΝΩΝ

Ο Garrett Marchbanks κέρδισε τη νίκη στον αγώνα 250 θερμότητας 2.

Ο Τζέρεμι Μάρτιν πήρε το holeshot στον δεύτερο αγώνα θερμότητας 250. Στον πρώτο γύρο υπήρχε μια κακή συντριβή στο κορόιδο με περισσότερους από πέντε αναβάτες να πέφτουν. Όλο το διάστημα, ο Garrett Marchbanks πήρε το προβάδισμα και το πήρε.