2022 ARLINGTON SUPERCROSS // 250 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΤΙΚΑ

Η κατηγορία 250 έφτασε στο AT&T Stadium, το σπίτι των Dallas Cowboys, για τον όγδοο γύρο της σεζόν Monster Energy Supercross 2022. Την περασμένη εβδομάδα, είδαμε τον Austin Forkner να διεκδικεί τον ταχύτερο τίτλο στα προκριματικά με αρκετούς αναβάτες όπως ο Jeremy Martin, ο Jett Lawrence και άλλοι να ακολουθούν ακριβώς πίσω. Ωστόσο, θα ήταν ο αναβάτης της Team HRC, Jett Lawrence που θα πήγαινε σπίτι με το κόκκινο πιάτο στο χέρι. Είναι αναζωογονητικό να βλέπεις κάποιους συναρπαστικούς αγώνες στην Ανατολική Ακτή μετά την καταστροφή που ήταν η Δυτική Ακτή. Ευτυχώς για εμάς, υπάρχει σχεδόν ένα πλήρες ρόστερ με πολύ ταλαντούχους 250 αναβάτες έτοιμους να κάνουν μερικούς γρήγορους γύρους στην πίστα του Άρλινγκτον. Έτσι, κάντε κύλιση παρακάτω για να μάθετε πού προσγειώνεται ο αγαπημένος σας αναβάτης 250 στην προκριματική κατάταξη.

2022 ARLINGTON SUPERCROSS | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες από τον Brian Converse

250 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ

Ο Jett είχε τον ταχύτερο συνολικό χρόνο προκριματικών αλλά ήταν τεχνικά ο δεύτερος ταχύτερος στη δεύτερη περίοδο. Ωστόσο, αυτό θα άλλαζε όταν ξυρίστηκε για ένα δευτερόλεπτο και πήδηξε στην κορυφή για άλλη μια φορά στις κατατακτήριες.

Ο Jett Lawrence άρπαξε το holeshot ακριβώς έξω από την πύλη στη δεύτερη προκριματική περίοδο. Με παρόμοια αποτελέσματα με την πρώτη συνεδρία, ο Jett ήταν στην κορυφή του leaderboard με έναν αναβάτη Pro Circuit Kawi να κυνηγά τον δεύτερο. Ο Cameron McAdoo ήταν μισό δευτερόλεπτο πιο αργός από τον Jett από τον Rj Hampshire στην τρίτη θέση. Ωστόσο, με δύο λεπτά να απομένουν, ο Όστιν Φόρκνερ πήρε τον θρόνο για τον ταχύτερο στη δεύτερη συνεδρία αλλά όχι τόσο γρήγορα όσο ο πρώτος προκριματικός χρόνος του Τζετ. Ο Jett θα εξακολουθούσε να είναι ο ταχύτερος προκριματικός μετά από ένα ολόκληρο δευτερόλεπτο από την πρώτη του φορά.

51 437 Βίνσεντ Λούχοβι 55.057

Ο Austin Forkner ήταν ο ταχύτερος στη δεύτερη συνεδρία, αλλά δεύτερος συνολικά πίσω από τον Jett μέχρι που ο Jett κέρδισε για άλλη μια φορά το πρώτο βάθρο.

250 ΟΜΑΔΑ Α ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ

Ο Jett θα έκανε τον ταχύτερο χρόνο στην πρώτη προκριματική περίοδο.

Στον πρώτο γύρο, είδαμε τον Levi Kitchen να πηδά γρήγορα στο πακέτο και να ορίζει έναν γρήγορο χρόνο γύρου. Ωστόσο, δεν κράτησε πολύ καθώς ο Jett Lawrence και ο Cameron McAdoo πήδησαν στην πρώτη και τη δεύτερη με χρόνους κάτω των 50 δευτερολέπτων. Ο Austin Forkner έκανε έναν γρήγορο γύρο ανεβαίνοντας στην τρίτη θέση με τον αναβάτη ClubMX, Phil Nicolleti στην τέταρτη θέση. Με τέσσερα λεπτά να απομένουν, η προκριματική περίοδος κέρδισε την κόκκινη σημαία. Τα προκριματικά ξεκίνησαν και ο Austin Forkner ανέβηκε στη δεύτερη θέση με τον Rj Hampshire να ανεβαίνει στην τρίτη.