2022 ARLINGTON SUPERCROSS // 450 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΤΙΚΑ

Η κορυφαία κατηγορία επιστρέφει για τους εβδομαδιαίους αγώνες της και καθώς ετοιμαζόμαστε για το Triple Crown αυτό το Σαββατοκύριακο, οι 450s πρέπει να ορίσουν μερικούς γρήγορους χρόνους γύρου πρώτα. Ο Έλι Τόμακ εξακολουθεί να βρίσκεται στην πρώτη θέση στους βαθμούς, αλλά ο διεκδικητής του πρωταθλήματος Τζέισον Άντερσον έχει προλάβει, έχοντας μόνο τρεις βαθμούς πίσω από τον ηγέτη. Ο Chase Sexton οδηγεί επίσης εκπληκτικά έχοντας σχεδόν κερδίσει τον τελευταίο γύρο, αλλά ένα ατύχημα στον τελευταίο γύρο θα τον έβγαζε από τον αγώνα και θα κατέβαζε τους βαθμούς. Περιμένουμε από τον 23 να ανακάμψει γρήγορα και να τον δούμε κοντά στην κορυφή για άλλη μια φορά. Ποιος πιστεύεις λοιπόν ότι θα είναι ο πιο γρήγορος στην πίστα του Άρλινγκτον; Κάντε κύλιση παρακάτω για να μάθετε.

2022 ARLINGTON SUPERCROSS | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

Φωτογραφίες από τον Brian Converse

450 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ

Ο Eli θα ήταν ο ταχύτερος γενικός προκριματικός.

Στην πραγματικότητα, ο Ken Roczen θα βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα για το μεγαλύτερο μέρος της δεύτερης προκριματικής περιόδου. Ο Cooper Webb κυνήγησε στη δεύτερη θέση, αλλά στην πραγματικότητα θα ήταν τέταρτος συνολικά στον συνολικό χρόνο των προκριματικών. Ο Chase Sexton παρέμεινε ο δεύτερος ταχύτερος γενικός αναβάτης, μισό δευτερόλεπτο πίσω από τον συμπαίκτη του Ken Roczen. Με λιγότερο από ένα λεπτό να απομένει, ο Eli Tomac θα σαρώσει στην πραγματικότητα κλείνοντας τη διαφορά στον εντυπωσιακό χρόνο γύρου του Ken Roczen. Αλλά στο τελευταίο δευτερόλεπτο, ο Eli τα έβαλε όλα εκεί έξω και έτρεξε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

45 538 Έντισον Έμιρι 57.119

Νομίζαμε ότι ο Kenny θα ήταν ο πιο γρήγορος, μέχρι που ο Eli βγήκε από το πουθενά και πήρε τη θέση του.

450 ΟΜΑΔΑ Α ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ

Ο Chase Sexton θα ήταν ο ταχύτερος προκριματικός μεταξύ των 450 στην πρώτη συνεδρία.

Ο Eli Tomac ήταν απίστευτα γρήγορος φτάνοντας στο όριο του χρόνου των 48 δευτερολέπτων αμέσως. Ένα πράγμα που ανέφερε η κατηγορία 250 ήταν πόσο πιο τεχνικό είναι αυτό το κομμάτι από τις προηγούμενες εβδομάδες και αυτό έγινε εμφανές παρακολουθώντας την κατηγορία 450. Ωστόσο, μερικοί από τους 450 αναβάτες ήταν ικανοί να χτυπήσουν ένα 5 ή ένα cinco ανάλογα με το ποιος ρωτάτε, ξυρίζοντας ακόμα περισσότερο χρόνο στο rhythm section παρακάμπτοντας εντελώς δύο τραπέζια και ένα μονό. Ο Chase Sexton έτρεξε στην κορυφή αφού πέρασε τον Eli και τον Dylan Ferrandis. Οι 20 αναβάτες που προκρίθηκαν ήταν γελοία κοντά καθώς τους χώριζαν μόλις τέσσερα δευτερόλεπτα.