250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ | REDBUD PRO MOTOCROSS NATIONAL 1 (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ | 2020 REDBUD PRO MOTOCROSS NATIONAL 1

Το 2020 RedBud National 1 είναι εδώ και για πρώτη φορά, η σειρά Pro Motocross έχει διπλή κεφαλίδα. Ο τέταρτος γύρος των πολιτών AMA 2020 πραγματοποιείται την Παρασκευή, 4 Σεπτεμβρίου, ενώ ο πέμπτος γύρος της σεζόν πρόκειται να ξεκινήσει τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου. Ο Dylan Ferrandis ξεκίνησε την ημέρα της φωτιάς στα προκριματικά όπου κατέγραψε έναν φορητό υπολογιστή που ήταν ταχύτερος από ολόκληρη την κατηγορία 450 και σχεδόν δύο δευτερόλεπτα γρηγορότερος από τον συμπαίκτη του Justin Cooper που ήταν στη δεύτερη θέση. Ο Τζέρεμι Μάρτιν έχει επί του παρόντος δύο συνολικές νίκες σε σύγκριση με τη συνολική νίκη του Ντίλαν Φεράνντι, αλλά είναι ακόμα δεύτερος στους πόντους, 4 πόντους πίσω από τον Γάλλο. MXA βρίσκεται στη σκηνή στο Buchanan του Μίσιγκαν, για να καλύψει τη διπλή κεφαλίδα του RedBud National. Μείνετε συντονισμένοι για νέα, φωτογραφίες, αποτελέσματα αγώνα και πολλά άλλα από το RedBud.

ΕΘΝΙΚΟ 2020 REDBUD 1 (ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ) | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ο Τζέρεμι Μάρτιν πηγαίνει 1-1 στο RedBud # 1.

Ο Shane McElrath άρπαξε το holeshot με τον Darian Sanayei για άλλη μια φορά εκεί στην αρχή και ο Darian πραγματικά πέρασε για το προβάδισμα στη δεύτερη σειρά, αλλά ο McElrath τον πέρασε αργότερα στον γύρο 1. Ο Dylan Ferrandis είχε μια κακή εκκίνηση και ήταν 17ος στις αρχές του αγώνα . Ο Τζέρεμι Μάρτιν μετακόμισε στη δεύτερη θέση πίσω από τον McElrath με τον Alex Martin τρίτο, τον Mitchell Harrison τέταρτο, τον Cameron McAdoo πέμπτο και τον Rj Hampshire έκτη νωρίς. Ο Ty Masterpool, που τερμάτισε στην τρίτη θέση στο πρώτο moto ήταν πολύ έξω από τους πρώτους 20 στην αρχή στο δεύτερο moto. Ο Τζέρεμι Μάρτιν είναι κοντά πίσω από τη Μακλεράθ, αλλά κάθε φορά που φτάνουν στο άλμα του Μαρόκο, ο Μακ Ελάιθ μπορεί να τριπλασιαστεί, ενώ οι υπόλοιποι πίσω του δεν μπορούν. Μόνο οι αναβάτες της Star Racing Yamaha μπόρεσαν να ξεπεράσουν αυτό το άλμα με συνέπεια σήμερα. Ο Shane McElrath ηγήθηκε για 16 και μισό λεπτό προτού χάσει το άλμα του Larcco, ο Jeremy Martin τον έκλεισε και έκανε το πέρασμα αργότερα στον γύρο. Εν τω μεταξύ, ο Dylan Ferrandis, περνώντας από την κίνηση, έβαλε τον ταχύτερο γύρο στην πίστα και έκανε τον δρόμο του πέρασε από τον Cameron McAdoo για την πέμπτη θέση. Στον επόμενο γύρο, ο Ferrandis πήδηξε το άλμα του Larocco κατευθείαν πάνω από το κεφάλι του Rj Hampshire για να φτάσει στην τέταρτη θέση. Καθώς βγήκε δύο γύροι, ο Dylan Ferrandis είχε μόλις τον Alex Martin σε τρίτη θέση.

42 158 Τρε Φιέρο DNF 39

Ο Darian Sanayei οδηγεί στον πόνο αφού υπέστη τραυματισμό στον ώμο στο άνοιγμα της σεζόν. Πήρε δύο υπέροχες εκκινήσεις στο Pro Circuit Kawasaki και τερμάτισε 10ος στο πρώτο moto.

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΤΟ 1

Ο Jeremy Martin κερδίζει το πρώτο Moto στην κατηγορία 250.

Ο Ty Masterpool έπιασε το holeshot στο Star Racing Yamaha του και στην πραγματικότητα έβγαλε το χέρι του από το τιμόνι για να χαιρετίσει καθώς διέσχισε τη γραμμή του holeshot. Ήταν απίστευτο! Ο Masterpool έτρεξε τους Αμερικανούς Αμερικανούς του 2019, παρακάμπτοντας το Supercross και μετά τραυματίστηκε πριν ξεκινήσουν οι Εθνικοί. Τώρα, επέστρεψε από τραυματισμό για πρώτη φορά αυτό το Σαββατοκύριακο και επέστρεψε δυνατός. Ο Darian Sanayei επέστρεψε επίσης από τραυματισμό, έβγαλε τον ώμο του στο ανοιχτήρι της σεζόν της υπαίθρου και ήταν εκτός μοτοσικλέτας τις τελευταίες τρεις εβδομάδες, αλλά τώρα επέστρεψε και ήταν δεύτερος στην αρχή. Ο Dylan Ferrandis βρισκόταν στην πρώτη δεκάδα στην αρχή, αλλά έπεσε αμέσως μετά τη διέλευση του αντίπαλου του πρωταθλήματος Τζέρεμι Μάρτιν και έπεσε πίσω στο 25ο εύρος θέσεων στον πρώτο γύρο. Ο Ty Masterpool κράτησε το προβάδισμα για τα πρώτα 20 λεπτά του Moto, αλλά ο Jeremy Martin κατάφερε να κάνει την κίνηση του στον νεαρό αναβάτη με λιγότερο από 10 λεπτά. Ο Rj Hampshire ήταν τέταρτος, αλλά έκανε πολύ κοντά στο Jett Lawrence για να αναλάβει την τρίτη θέση με 7 λεπτά ακόμα. Ο Dylan Ferrandis μπόρεσε να φτάσει στην όγδοη θέση μόνο με 5 λεπτά στον αγώνα. Με τρεις γύρους να φύγει, ο Rj Hampshire πέρασε τον Ty Masterpool για τη δεύτερη θέση και ο Jett Lawrence τον πίεζε για τη θέση του στο βάθρο, αλλά ο Ty Masterpool είναι ένας από τους μοναδικούς αναβάτες που πηδούν το άλμα του Larocco, ο οποίος κάνει πολύ χρόνο για αυτόν. Ο Martin συνέχισε να κερδίζει με τους Hampshire, Lawrence και McAdoo πίσω. Ο Dylan Ferrandis έφτασε στο 7ο και ο Darian Sanayei συνέχισε να τερματίζει στην 10η θέση.