250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | REDBUD PRO MOTOCROSS NATIONAL 2 (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | 2020 REDBUD PRO MOTOCROSS NATIONAL 2

Επιστρέψαμε στο Μίσιγκαν για τον Γύρο 5 των Εθνών AMA 2020 στο National RedBud 2020 # 2, το δεύτερο από τα δύο RedBud Nationals αυτή τη σεζόν. Είναι περίεργο να αγωνίζομαι δύο Nationals back-to-back στον ίδιο χώρο με μόνο δύο μέρες στη μέση, ωστόσο, το MX Sports δεν θα μπορούσε να έχει επιλέξει ένα καλύτερο κομμάτι για να φιλοξενήσει το διπλό header. Το RedBud National # 1 της Παρασκευής παρείχε υπέροχους αγώνες και είδε τον Jeremy Martin να πηγαίνει 1-1 στην κατηγορία 250 για να πάρει τη νίκη και να κερδίσει τους πόντους, ενώ ο Dylan Ferrandis αγωνίστηκε και κατάφερε να καταφέρει μόνο στην τέταρτη γενική θέση. Έχουμε ακούσει ότι ο Ντίλαν μιλάει για τον ώμο του να πονάει από την πρώτη του μοτοσικλέτα, την Παρασκευή και με μόνο δύο μέρες να θεραπεύσει, θα μπορούσε να είναι δύσκολο για αυτόν σήμερα. Ωστόσο, ο Ferrandis είναι μαχητής και δεν θα τα παρατήσει. Ποιος θα είναι λοιπόν; Θα κερδίσει η Ferrandis ή ο Martin ή ένα άλλο hotshot θα κλέψει τη δόξα στον Γύρο 5; Δείτε παρακάτω για αποτελέσματα από την τάξη των 250 καθώς συμβαίνει.

ΕΘΝΙΚΟ # 2020 REDBUD 2 (ΔΕΥΤΕΡΑ) | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

250 ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ο Rj Hampshire κερδίζει το 250 συνολικά για πρώτη φορά σε δύο χρόνια με 2-3 σκορ moto.

Για άλλη μια φορά, ο Ty Masterpool ήταν στην αρχή και αυτή τη φορά του απονεμήθηκε το holeshot. Γρήγορα έβαλε ένα μικρό κενό στον Τζέρεμι Μάρτιν που ήταν δεύτερος και ο Ρι Χάμσαϊρ που ήταν τρίτος. Ο Mitchell Harrison και ο Carson Mumford πέρασαν και οι δύο τον Justin Cooper στον πρώτο γύρο, ενώ ο πρώτος νικητής του moto Shane McElrath ήταν 14ος στον πρώτο γύρο και ο Ferrandis ήταν 12ος. Ο Ty Masterpool ξεκαθάρισε το άλμα του Larocco και διατηρούσε το προβάδισμά του εξαιτίας αυτού, και μετά από 10 λεπτά αγώνων, έκανε ένα λάθος στη γωνία πριν από αυτό και ο Jeremy Martin τον γύρισε. Με 10 λεπτά να περάσουν, ο Justin Cooper πέρασε από τον Jett Lawrence και τον Dylan Ferrandis. Ο Μάστερπουλ διατηρούσε ακόμη τη δεύτερη θέση με τον τρίτο Rj Hampshire, τον Mitchell Harrison τέταρτο, τον Lawrence πέμπτο και τον Ferrandis έκτο. Εν τω μεταξύ, ο Shane McElrath επέστρεψε στην 12η θέση. Ο Μάστερπουλ έπεσε στη γωνία μετά την άμμο και έπεσε στην τέταρτη κίνηση του Χάμπσαϊρ και του Χάρισον. Με 5 λεπτά να απομείνει, ο Ferrandis πέρασε τον συμπαίκτη του Ty Masterpool για την τέταρτη θέση και λίγο μετά, ο Masterpool κατέβηκε και ο Jett Lawrence έτρεξε ακριβώς πάνω του και έπεσε επίσης. Τόσο ο Ty όσο και ο Jett έδειχναν καλές επιδόσεις στο συνολικό βάθρο. Ο Lawrence σηκώθηκε στην 8η θέση με τον Masterpool 13ος μετά το δυστύχημα. Ο Dylan Ferrandis έκανε ένα σκληρό φορτίο στους τελευταίους γύρους και πέρασε τον Rj Hampshire με δύο στροφές για να τερματίσει δεύτερος. Ακόμα, το σκορ 2-3 του Rj Hampshire του έδωσε το σύνολο με τους Ferrandis να πηγαίνουν 5-2 και ο Martin 11-1.

40 247 Μπροκ Πάπι 39 40

Ο Rj Hampshire κερδίζει την πρώτη του νίκη στη νέα του διαδρομή στο Rockstar Husqvarna.

Η κακή εκκίνηση του Shane McElrath στο 250 Moto 2 αφαίρεσε τις πιθανότητές του να κερδίσει το σύνολο. Πήγε 1-10.

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΤΟ 1

Ο Shane McElrath κερδίζει τη νίκη στο πρώτο 250 Moto στο RedBud # 2!

Ο Shane McElrath άρπαξε το holeshot με τον Ty Masterpool δίπλα του και ο Masterpool ήταν για άλλη μια φορά σε θέση να πάρει το προβάδισμα αμέσως στη δεύτερη σειρά. Ο Τζέρεμι Μάρτιν ήταν ένατος στον πρώτο γύρο με τον Ντίλαν Φερράνδης λίγο έξω από τους δέκα πρώτους στην 15η θέση μετά τον πρώτο γύρο. Ο Rj Hampshire πέρασε για δεύτερη φορά τον McElrath, αλλά στη συνέχεια πέρασε γρήγορα από τον Shane. Ο Ty Masterpool, ένας από τους ελαφρύτερους αναβάτες στην πίστα με το γρηγορότερο ποδήλατο στην πίστα (Star Yamaha) ήταν ο μόνος αναβάτης που έκανε το άλμα του Larocco που τον βοήθησε να κερδίσει σημαντικό χρόνο στους υπόλοιπους αναβάτες. Μετά από δύο γύρους, ο Ferrandis ανέβηκε στον ένατο με τον Martin έβδομο. Στον τρίτο γύρο, ο Μάρτιν πέρασε τον Justin Cooper για έκτη, και ο Ferrandis πέρασε τον Mason Gonzales και τον Justin Cooper για έβδομο. Αμέσως μετά το μισό της διαδρομής, ο Ferrandis πήρε το πέρασμα στον Martin για έκτη θέση και πήρε τον εαυτό του και τον Jeremy βγαίνοντας στη γωνία πριν από το άλμα του Larocco. Ο Ντύλαν σηκώθηκε γρήγορα και έχασε μόνο μία θέση ενώ ο Μάρτιν έπεσε τέσσερις θέσεις και σηκώθηκε στη δωδέκατη θέση. Ο Ty Masterpool οδήγησε για 20 λεπτά, αλλά στη συνέχεια έσπασε το μπροστινό άκρο και κατέβηκε στη γωνία μετά την περιοχή της μηχανικής και άφησε τον Rj Hampshire να αναλάβει το προβάδισμα. Σηκώθηκε στην τέταρτη θέση. Με μόλις ένα γύρο να φύγει, οι Rj Hampshire, Shane McElrath και Jett Lawrence ήταν λαιμοί. Ο Rj Hampshire έκανε ένα λάθος και έφυγε από την πίστα, δίνοντας το προβάδισμα στον Shane McElrath. Ήταν μια μάχη με το σύρμα, αλλά ο McElrath θα πήρε τη νίκη με τους Hampshire και Jett Lawrence αμέσως πίσω.