250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ | 2021 HANGTOWN MOTOCROSS NATIONAL (ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟ)

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ | 2021 HANGTOWN MOTOCROSS NATIONAL

Ο τελευταίος γύρος του Lucus Oil AMA Pro Motocross National πραγματοποιήθηκε στο πάρκο motocross Hangtown στο Rancho Cardova της Καλιφόρνια. Μέχρι το τέλος της σεζόν συνήθως, δύο δρομείς έχουν απομακρυνθεί από το πακέτο σε μια μάχη πρωταθλήματος. Φέτος στην κατηγορία 250, ήταν ο Aussie, ο Jett Lawrence και ο αναβάτης της Star Racing Yamaha από τη Νέα Υόρκη, Justin Cooper. Προς το τέλος της σεζόν, ο Jett άρχισε να είναι πιο συνεπής στο μπροστινό μέρος και κέρδιζε αγώνες. Καθώς οι βαθμοί κάθονται, ο Λόρενς θα πρέπει να κάνει μερικά μεγάλα λάθη για να χάσει αυτό το πρωτάθλημα στο Χάνγκταουν.

Τα 450 αποτελέσματα σας τα φέρνει η Luxon MX.

2021 ΕΘΝΙΚΟ ΧΑΝΤΖΟΝ | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

250 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

Ο Justin Cooper πηγαίνει 1-1 την ημέρα αλλά δεν ήταν αρκετό για να κερδίσει το πρωτάθλημα.

Ο πρωτάρης δρομέας του Josh Varize πήρε το προβάδισμα με δεύτερο τον Ty Masterpool και τρίτο τον Justin Cooper. Ο Κούπερ πήγε μπροστά μπροστά από τον πρώτο γύρο. Ενώ ο Τζετ Λόρενς ήταν στην πρώτη δεκάδα, προσπάθησε να κάνει την πάσα στον Μαξ Βόλχαντ και έπεσε κάτω πέφτοντας έξω από την πρώτη δεκάδα.

Αν ο αγώνας τελείωνε έτσι ο Τζάστιν Κούπερ θα κέρδιζε το πρωτάθλημα. Ο Jett θα χρειαστεί να τερματίσει 7ος για να κερδίσει το νούμερο 1.

Ενώ ο Cooper είχε ένα άνετο μαξιλάρι για ένα προβάδισμα πέντε δευτερολέπτων στον Jo Shimoda Jett πίεζε σκληρά για να κάνει πάσες. Μέχρι τον έκτο γύρο ο Jet ήταν στην πέμπτη θέση και θα κέρδιζε το πρωτάθλημα με δύο βαθμούς πάνω από τον Cooper.

Ο Jett κατέλαβε την 3η θέση και πήρε ένα buffer για να κερδίσει τον τίτλο των 250 Εθνικών. Ο Justin Cooper ήταν ο νικητής του αγώνα με 1-1 την ημέρα.

43 170 Ντέβιν Σίμονσον 39

Ο Jett Lawrence πήγε 8-3 την ημέρα για να κρατήσει το πρωτάθλημα.

Ο αναβάτης Pro Circuit του Jo Shimoda τοποθετήθηκε δεύτερος στο moto 2.

250 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ MOTO 1 ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ

Ο Justin Cooper κέρδισε το πρώτο 250 moto κλείνοντας τη διαφορά πόντων κατά 11 πόντους.

Ο Τζάστιν Κούπερ πέτυχε το κακό με τον Τζετ Λόρενς να πέφτει δύο φορές νωρίτερα στον αγώνα, πέφτοντάς τον από την 20η θέση. Αν ο Κούπερ κέρδιζε και ο Λόρενς μηδέν βαθμούς, ο Κούπερ θα έπαιρνε το προβάδισμα πόντων στο δεύτερο moto. Ο RJ Hampshire ήταν δεύτερος με τον Dilan Schwartz στον τρίτο.

Με 8 λεπτά να απομένουν οι Michael Mosiman και Dilan Schartz πήραν ο ένας τον άλλον που ήταν τρίτοι και τέταρτοι. Όλο το διάστημα ο Jett Lawrence εργάστηκε μόνος του στο 10ο.

Στον τελευταίο γύρο, ο Justin Cooper παραλίγο να τρακάρει καθώς έχασε το front end και έφυγε από την πίστα. Ταν μια στενή κλήση. Ο Κούπερ το συγκέντρωσε για να κερδίσει τον αγώνα. Ο Λόρενς οδήγησε απίστευτα για να περάσει τον Φράι στον τελευταίο γύρο για την 8η θέση.

40 38 Όστιν Φόρκνερ 3 γύροι

Ο Jett συνετρίβη δύο φορές στους πρώτους γύρους, αλλά προχώρησε σκληρά για να φτάσει στην 7η θέση.

Το ποδήλατο του Austin Forkner έσπασε στο πρώτο moto.