450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ | 2021 HANGTOWN MOTOCROSS NATIONAL (ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟ)

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ | 2021 HANGTOWN MOTOCROSS NATIONAL

Interestingταν μια ενδιαφέρουσα εθνική σεζόν AMA Pro motocross στην κατηγορία 450. Ποιος θα πίστευε ότι τα πράγματα θα κλονιστούν με τον ίδιο τρόπο που έκαναν. Ο αναβάτης του Star Racing Yamaha, Dylan Ferrandis συγκλόνισε τον κόσμο με την αφοσίωση, την ταχύτητα, τη συνέπεια και τον επαγγελματισμό του εντός και εκτός πίστας. Αποδείχθηκε ανάμεσα στους πρωταθλητές. Ο Έλι Τομάκ δεν έμοιαζε με τον εαυτό του μέχρι το τέλος της σεζόν και ο Κεν Ρότσεν φάνηκε ότι θα προχωρούσε, αλλά ο Φεράντις κρατούσε το στοιβασμένο πεδίο 450 μακριά.

Αν και ο νικητής του πρωταθλήματος 450 είχε ήδη στεφθεί, είχε απομείνει ακόμη ένας γύρος. Ας δούμε πώς εξελίχθηκαν τα πράγματα στο Hangtown για τον τελευταίο γύρο motocross του 2021.

Τα 450 Εθνικά αποτελέσματα σας τα φέρνει η FXR Racing.

Φωτογραφίες από τον Trevor Nelson

2021 ΕΘΝΙΚΟ ΧΑΝΤΖΟΝ | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ HANGTOWN

Ο Eli Tomac κέρδισε το δεύτερο moto, αλλά το σκορ του με 4-1 δεν ήταν αρκετά καλό για να πάρει το σύνολο.

Ο αναβάτης της Star Racing Yamaha του Christian Craig κατέγραψε το στιγμιότυπο. Ο Cooper Webb ήταν δεύτερος με τον Max Anstie τρίτο και ο Eli Tomac τέταρτος. Ο πολύ δικός του Josh Mosiman ξεκίνησε στο top 20! Ο Tomac πήρε τον Anstie για τρίτο. Ο Κεν Ρακόζεν κόλλησε το πόδι του σε έναν τροχό της εκκίνησης και τράβηξε έξω.

Στον τέταρτο γύρο, ο Γουέμπ πέρασε από τον Κρεγκ με τον Τομάκ να κρύβεται πίσω τους. Σε μισό γύρο, ο Τομάκ πέρασε από τον Κρε κινείται στον δεύτερο. Ο Φεράντις συνετρίβη στην εκκίνηση και έφτασε στην έκτη θέση στον πέμπτο γύρο.

Ο Tomac πέρασε από τον Webb στον όγδοο γύρο, αλλά ο Webb δεν το έβαλε κάτω. Ο Ferrandis έκανε τους πιο γρήγορους γύρους του moto και πέρασε τον τέταρτο και πέρασε τον συμπαίκτη του Craig για τρίτο, βάζοντας τον εαυτό του στη θέση να κερδίσει το σύνολο.

Το δεύτερο moto πήγε στον Tomac, αλλά το συνολικό πήγε στον Ferrandis με σκληρή φόρτιση με 1-3 την ημέρα.

41 897 Μπλέικ Μπάλαρντ 39

Ο Φεράντις χρεώθηκε από την 35η θέση στην τρίτη για να πάει 1-3 για το σύνολο.

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΟΤΟ 1

Ο Dylan Ferrandis πήρε την πρώτη νίκη 450 moto στο Hangtown.

Ο Ferrandis, ο Roczen και ο Webb ξεκίνησαν με την πρώτη μοτοσικλέτα 450. Ο Ρότσεν προηγήθηκε ενώ ο Φεράντις άρχισε να ασκεί πίεση. Ο Έλι Τομάκ πέρασε τον Γουέμπ για τρίτη φορά που έθεσε τα βλέμματα του στον Γουέμπ. Με 13 λεπτά να τελειώσει ο Τομάκ έβαλε ένα γύρο ένα δευτερόλεπτο γρηγορότερα από τους ηγέτες, αλλά κατέβηκε λίγα λεπτά αφού του κόστισε την τρίτη θέση στον Γουέμπ.

Στον 7ο γύρο ο Φεράντις πήρε το προβάδισμα από τον Ρότσεν και άρχισε να απομακρύνεται. Ο Ferrandis κέρδισε 12 δευτερόλεπτα επί του Roczen με τους Webb, Tomac και Craig να ολοκληρώνουν την πρώτη πεντάδα.