450 ΚΥΡΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ | NASHVILLE SUPERCROSS (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

2019 450 SX NASHVILLE ΚΥΡΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

Η σεζόν Supercross του 2019 χτυπά το Νάσβιλ του Τενεσί για τον 14ο γύρο της σειράς 450 SX μέσα στο σπίτι της Nissan Stadium της ποδοσφαιρικής ομάδας του Τιτάνα. Η κατηγορία 450 ήταν συναρπαστική αυτή τη σεζόν. Ο Cooper Webb ανέλαβε τη σεζόν στο εργοστάσιο του KTM 450 SXF με τον συμπαίκτη του, Marvin Musquin, δεύτερος σε πόντους. Πρέπει να αναρωτιέστε με τις υπέροχες παραστάσεις της ομάδας KTM εάν έχουν κάτι στο μανίκι τους που δεν κάνουν οι άλλες ομάδες;

Ερχόμενος στον γύρο του Νάσβιλ Webb έχει 17 πόντους έναντι του συμπαίκτη του KTM Musquin με τον Tomac εννέα βαθμούς πίσω του. Με τέσσερις γύρους που έχουν απομείνει, είναι ακόμα το πρωτάθλημα οποιουδήποτε να χάσει. Θα ενημερώσουμε τα αποτελέσματα 450 SX όλη τη νύχτα των αγώνων. Φροντίστε να συνεχίσετε να ελέγχετε ξανά για να δείτε πώς διαμορφώνεται η νύχτα στο Νάσβιλ.

Κάντε κλικ εδώ για 250 ζωντανά αποτελέσματα αγώνα.

Κάντε κλικ εδώ για τη συντριβή του Austin Forkner.

2019 NASHVILLE SUPERCROSS | ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΥΡΙΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ NASHVILLE SX

Ο Eli Tomac κερδίζει στο Νάσβιλ!

Ο Κούπερ Γουέμπ έπιασε ένα άλλο τρύπας στο Νάσβιλ στο κύριο γεγονός του 450 με τον συμπαίκτη του Μάρβιν Μούσκι στη δεύτερη και τον Τζόι Σαβάτι τρίτο. Ο Tomac κάθισε στον 12ο πρώτο γύρο αλλά ανέβηκε γρήγορα στον 7ο από τον δεύτερο γύρο. Στον δεύτερο γύρο ο Musquin έπεσε και πέρασε μέχρι το 19ο με τον Savatgy στη δεύτερη και ο Roczen στην τρίτη θέση. Στον τρίτο γύρο ο Savatgy ήταν εκτός αγώνα και ο Roczen ήταν τελευταίος. Στον γύρο τέσσερα ο Dean Wilson ανέβηκε στη δεύτερη θέση με τον Baggett στην τρίτη και τον Tomac τέταρτη. Ο Dean Wilson άρχισε να κλείνει το κενό στο Webb καθώς ο Baggett και ο Tomac του άσκησαν πίεση. Στον γύρο επτά, ο Tomac κινήθηκε πέρασε από τον Baggett και τον Musquin στους πρώτους δέκα. Ο επόμενος γύρος ο Τόματς κινήθηκε πέρασε τον Γουίλσον και βρισκόταν σε αποστολή να πάρει το προβάδισμα από τον Webb, ο οποίος έκανε τον διαφορετικό επόμενο γύρο. Στον 17ο γύρο ο Baggett έκανε το πέρασμα του Webb για δεύτερο, αλλά ο Tomac είχε ήδη ένα προβάδισμα εννέα δευτερολέπτων. Ο Tomac κέρδισε τη νίκη με τους Baggett και Webb να ολοκληρώνουν το βάθρο.

450 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ HEAT 1 SX

Το KX450 του Eli Tomac σπάει ενώ ο συμπαίκτης του Joey Savatgy κερδίζει.

Στον πρώτο αγώνα θερμότητας 450 ήταν ο Joey Savatgy στο προβάδισμα με τον Musquin στη δεύτερη. Ο Cooper Webb έπεσε νωρίς. Στη συνέχεια, μια κόκκινη σημαία βγήκε καθώς ο Ronnie Stewart και ο Tyler Enticknap κατέβηκαν σκληρά και οι δύο ήταν έξω. Έπρεπε να ξαναρχίσουν τον αγώνα με τον Cooper Webb να ξεκινήσει, αλλά ο Eli Tomac έκανε γρήγορα τη δουλειά του. Ο Savatgy ήταν στην τρίτη θέση. Στον τέταρτο γύρο, ο KX450 του Eli Tomac κατέρρευσε. Ο Webb ανέλαβε το προβάδισμα με τον Savatgy. Ο Savatgy άσκησε την πίεση στο Webb και τελικά έκανε το πέρασμα για το προβάδισμα με τον Bogle στην τρίτη θέση και ο Hill στο τέλος στο τέλος.

450 ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΑΓΩΝΑ 2

Ο Ken Roczen κέρδισε τον δεύτερο αγώνα 450 θερμότητας με κυρίαρχο τρόπο.

Οι αναβάτες του HRC των Ken Roczen και Cole Seely ξεκίνησαν 1-2 με τους συμπαίκτες του Husky Zach Osborne και Dean Wilson τρίτους και τέσσερις. Το lineup έμεινε έτσι έτσι σε όλη τη θερμική κούρσα. Ο Osborne κράτησε το έδαφος του, αλλά ο Roczen φαίνεται ότι βρίσκεται σε ένα εντελώς νέο επίπεδο. Ο Alex Ray πήρε το τελικό σημείο μεταφοράς.