ΕΘΝΙΚΗ ΜΟΤΟΚΡΩΣΗ ΝΟΤΙΟΔΙΚΤΥΟΥ: Η ΧΑΜΠΣΙΡ ΠΕΤΡΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΣΤΑΣΗ… ΤΡΕΙΣ

Η φετινή μοτοσικλέτα Southwick National ήταν γεμάτη με συντριβές, τα πιο ψηλά από τον RJ Hampshire, αλλά οι περισσότεροι από τους εμπρός δρομείς έριξαν ένα για καλό μέτρο. Ο Dylan Ferrandis κέρδισε την κατηγορία 450 με 1-3 ημέρες - επισημαίνεται από το γεγονός ότι ο κινητήρας του κάπνιζε ή αχνιζόταν, μέχρι που οι μηχανικοί του είπαν στο pit board, "No clutch. Μετά από αυτό, ο κινητήρας ψύχθηκε και οδήγησε με γρήγορο, αλλά ηρεμιστικό ρυθμό για να πάρει την τρίτη θέση στο δεύτερο moto. Ο EliTomac κέρδισε το δεύτερο 450 moto, αλλά ο 8ος στο moto τον άφησε 57 πόντους από την πρώτη θέση. Ο Eli έχει κερδίσει πολύ έδαφος από τις φρικτές εμφανίσεις του στην αρχή της σεζόν και είναι τώρα τρίτος συνολικά.

Εν τω μεταξύ, στην κατηγορία 250, είχαμε τον πέμπτο διαφορετικό νικητή σε όσους αγώνες. Ο 250 νικητής της περασμένης εβδομάδας, ο RJ Hampshire ήταν ο γρηγορότερος 250 αναβάτης στο Southwick, αλλά μόλις άρχισε να συντρίβει δεν μπορούσε να σταματήσει. Παρέμεινε για τέταρτη γενικά με 2-6 ημέρες, αλλά θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερο. Ο Hunter Lawrence πήρε τη νίκη 250 με σκορ 1-1 έναντι του Jo Shimoda (3-4) και του Justin Cooper (6-2). Ο Τζέτ Λόρενς ήταν έκτος με 9-3 ημέρες, αλλά κράτησε στο κόκκινο πιάτο με 3 πόντους.

2021 National Southwickεθνικό πρωτάθλημα μοτοκρόςDylan FerrandisΤζέτ ΛόρενςμοτοκρόςMXmxarj Χάμπσαϊρ