ΓΚΑΛΕΡΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ UNADILLA

Ο Alex Martin ήταν ο ταχύτερος προκριματικός στο 2: 19.358. Δυστυχώς τερμάτισε τον αγώνα έβδομος συνολικά (13-5).

Ο Όστιν Φόρκνερ προκρίθηκε όγδοος και τερμάτισε την ημέρα στο βάθρο τρίτο συνολικά (7-2).

Ο Cooper Webb κυριάρχησε στο Unadilla. Η μεγαλύτερη δύναμή του είναι η συνέπεια. 1-1 για νίκη και 50 ακόμη πόντους.

Ο Dean Wilson προκρίθηκε στην έβδομη θέση και τερμάτισε την όγδοη ημέρα συνολικά.
Ο Brandon Scharer συγκαταλέγεται μεταξύ των ιδιωτών που μένουν πίσω στη δυναμική κατηγορία 250. Κλήθηκε ένας πόντος AMA για την κατάταξη 20ου στο πρώτο moto.

Ο Ken Roczen σπάνια προκρίνεται πρώτος. Αν προσέχει. Ο Roczen πέταξε στο 1-1.

Απομένουν δύο ακόμη επαγγελματικοί αγώνες για τον Andrew Short. Ο ντόπιος του Κολοράντο διασώθηκε συνολικά 16ος μετά το DNFing το πρώτο moto.

Ο Γουέστον Πιικ προκρίθηκε στην πέμπτη θέση και θα τερματίσει την ημέρα έβδομη συνολικά (5-9).

Ο Eli Tomac προκρίθηκε στην τέταρτη θέση και θα τερματίσει την ημέρα στην τρίτη θέση. Αν δεν συμβεί πράξη του Θεού στον Roczen, ο Tomac θα τερματίσει δεύτερος συνολικά στο πρωτάθλημα.

Ο Τζέσι Νέλσον δεν είχε ιδέα για το 2016. Ενώ τερμάτισε έκτος στο πρώτο μοτίβο, μια συντριβή στο δεύτερο μοτέρ τον ώθησε πίσω στην 24η θέση τερματίζοντας 14η συνολικά.

Ο Zach Osborne μπορεί να αγωνιστεί μεταξύ των ταχύτερων. Το Unadilla δεν ήταν το κατάλληλο μέρος για να το δείξουμε αυτό. Έφυγε χωρίς κανένα σημείο AMA.

Ο Joey Savatgy τερμάτισε το πρώτο moto στη δεύτερη θέση. Ένα DNF στο δεύτερο μοτέλ διεύρυνε μόνο το χάσμα του από το να κερδίσει το πρωτάθλημα.
Ο Τζόρνταν Σμιθ τερμάτισε δέκατη πέμπτη γενικά.

Ο Filthy Phil Nicoletti βγήκε ως New York Yankee. Τελείωσε την ημέρα ένατη γενικά.

Οι μηχανικοί της Austin Forkners προσπαθούν να διορθώσουν το ποδήλατο.

Ο Matthew Bisceglia τερμάτισε 9-10 για τη 10η συνολική.

Ο Adam Cianciarulo ήταν μεταξύ των πολλών στο DNF το δεύτερο moto. Η 11η γενική θέση δεν είναι η χειρότερη θέση που θα μπορούσε να είχε τελειώσει τη μέρα.

Ο Kyle Chisholm είχε προκριματικούς χρόνους. Κατατάχθηκε πολύ υψηλότερα στον αγώνα τερματίζοντας 13η συνολικά.

Ο Aaron Plessinger χρειάστηκε ένα συνολικό βάθρο αυτή τη σεζόν και στο Unadilla, το κατάφερε.

Ο Τζάστιν Ράντο συμμετέχει σε τυχαίο σφάλμα.

Ο Marvin Musquin έφτασε σε ένα δυνατό δευτερόλεπτο συνολικά.

Ο Justin Barcia τερμάτισε πέμπτος συνολικά. Αναρωτιόμαστε πού πήγε η ταχύτητά του από πέρυσι.