ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟ ΤΣΕΧΙΚΟ GRAND PRIX ΣΕ ΕΞΩ ΛΕΠΤΑ: ΜΕΡΙΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΚΕΙ

Το Grand Prix της Τσεχικής Δημοκρατίας στο Loket ήταν ο 13ος γύρος του 18ου γύρου FIM World Motocross Championship 2019. Δεν έχει περάσει ένας χρόνος με πάρα πολλούς νικητές. Ο Tony Cairoli και ο Tim Gajser είναι οι μόνοι 450 αναβάτες που κέρδισαν ένα GP, ενώ ο Jorge Prado έχει κερδίσει 12 από τους 13 γύρους στην κατηγορία 250, αλλά μόνο επειδή έχασε έναν γύρο με μικρό τραυματισμό (Thomas Kjer Olsen κέρδισε σε έναν γύρο). Όμως, τελικά κάποιος άλλος έπρεπε να σταθεί στο πάνω βήμα του βάθρου. Ο Romain Febvre κέρδισε με πειστικό τρόπο. Ίσως θα υπάρξει κάποιος σοβαρός αγώνας μπροστά για τα επόμενα 5 GP.

ΤΣΕΧΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ GRAND PRIXfim παγκόσμιο πρωτάθλημα μοτοκρόςΧόρχε ΠράντομοτοκρόςMXGPΟνυκιρόληΡομαν φέβρεthomas kjer olsenTim gajser