2018. GLEN HELEN NACIONALNA: FOTO GALERIJA SA DVOJEŽNJIM IZAZOVOM

Robbie Wageman (1410, sin bivšeg nacionalnog Pro Russa Wagemana) postao je specijalist za dvotaktne motore. On je dvostruki svjetski prvak u dvostrukim udarcima od 125 kubika i lako je pobijedio u 2018. godini na Glen Helen National Two-Stroke Challenge.

Ne zbunite se, drugo mjesto Kai Aiello (11) ne skreće sa litice iza sebe - to je grm koji izgleda poput pijetla koji mu se spušta sa stražnjeg kotača. Dobro se očisti od zida.

RJ Wageman upravo je propustio biti na postolju sa svojim bratom, ali njegov četvrti stavio je dva Wagemana u top pet.

Mike Sleeter napravio je donji korak na postolju na svom KTM-u - obično bi to bio bicikl KTM-a, ali Mike više ne radi u tvornici KTM.

Richard Taylor, sin bivšeg Nacionalnog Pro Rich Taylora, peti je u 15-godišnjem Suzukiju RM250.

MXA-ov Dennis Stapleton bio je šesti na MXA-inom testnom biciklu KTM 2018SX iz 250. godine. Dennis je utrku 2018. godine Husqvarna TC125 na utrci Hangtown 125 Dream i samo propustio prvih deset nakon pada u prvom krugu.

Justin Muscutt završio je na sedmoj utrci Glen Helen 7 s dvostrukim motorom i bio je 250. u utrci Hangtown 11 Dream - suprotno od njegovog prijatelja iz MXA Dennisa Stapletona, Justin je utrkao KTM 125SX prema sjeveru i Husky TC125 dolje prema jugu. Justin se morao vraćati naprijed i nazad između svog posla kao Alpinestars trkačkog repera i startne linije.

Kao i kod većine dvotaktnih pozivnih utrka kod AMA Nationalsa, nešto uvijek pođe po zlu sa zakazivanjem. Utrka Glen Helen 250 trebala je biti 15-minutna moto, ali TV je ušao kako bi je skratio za tri kruga. Brian Begin (22) mogao je upotrijebiti više vremena za pomicanje prema gore od 8. mjesta.  Sa samo tri kruga treninga i trke u tri kruga, dvotaktni trkači nisu imali puno vremena da nauče dugu stazu Glen Helen ili da skupe živce za skok s Trostrukim korakom. Jeremy McCool bio je deveti.

Mike Smith (994) bio je na Yamahi YZ250 - kao i gotovo 40% vozača u Glen Helen 250 Challenge-u. Mike je dan završio u 11. godini.

Mowglie Guttierez (51) hvata neki veliki zrak na putu za kanjon Glen Helen. Mowglie je bio 12. mjesto.

Morgan Machado (14) zarobio je na pola puta do vrha planine. Sveta Helena na svojoj vrlo cool Hondi CR250. Morganu je bilo 24. mjesto.

Bivši vozač Pro Circuita i Tryo Lee Designsa, Darryn Durham, bio je najvjerojatniji favorit za pobjedu u Glen Helen National 250 Challenge utrci, nakon svega, zach Bell je završio na drugom mjestu MTA Svjetskog prvenstva u dvoboju. Bell neguje ozljede koljena (i vodi offroad seriju) i izabran je da se ne utrkuje na Glen Helen. Nažalost, Durham je bio DNF.