2020. AMA MOTOCROSS NACIONALNI ZAVRŠNI BROJ POSJEDA

Bila je to divlja godina tijekom serije AMA Pro Motocross Championship 2020. Mnogi su mislili da serija nikada neće krenuti na put kad Covid-19 olujom pogodi svijet. Feld koji je vlasnik serije Supercross surađivao je s tvrtkom MX Sports koja posjeduje nacionalnu seriju kako bi osigurao da se svaka serija ne preklapa. Srećom za Supercross seriju, pronašli su državu (Utah) koja je radila s njima kako bi dovršila seriju. Što se tiče serije National, ona je bila puno drugačija. Svaka je država imala svoje propise o pandemiji i serije su se morale probijati kroz birokraciju svaki i svaki krug. Nije bilo uobičajenih 12 kola, ali MX Sports uspio je sastaviti 9 kola s dva ukupna nacionalna pobjednika, Dylanom Ferrandisom i Zachom Osborneom.

2020 FOX RACEWAY MOTOCROSS NATIONAL | POTPUNA POKRIVENOST

450 UKUPNIH BODOVA (9. KOLO OD 9)

Zach Osborne 2020 Redbud 2 NationalZach Osborne osvaja svoj prvi 450 naslova prvaka države.

Grad govori o Zachu Osborneu. U zreloj dobi od 31 godine, Zach je najstariji vozač koji je osvojio 450 državnih naslova. 31 ne izgleda toliko star, ali u motocross godinama pravi je veteran. Možda je 30 postalo novih 20? Kako god da ga porežete, Zach godinama reže zube. Odrastao je kao amaterski fenomen. Ali kad njegovi rezultati nisu zablistali na velikim biciklima, trudio se pronaći vožnju u SAD-u. To ga je gurnulo na utrke u Europi dugi niz godina dok ga njegove godine ne bi odvele u klasu MX1 za koju kaže da nije bio spreman. To ga je nagnalo da se pokuša vratiti u države. Kad je pronašao svoj dom u Rockstar Husky timu, Zach je postigao korak, a ostalo je povijest. Svaka čast, Zach, zasluženo.

44 280 Cade Clason 1

Christian Craig Chase Sexton_2020 Nacionalna trkačka staza FoxChristian Craig i Chase Sexton čestitaju jedni drugima nakon dvije teške borbe na Fox Racewayu. Chase Sexton je u finalu osvojio svojih prvih 450 ukupno, a Craig je ukupno zaradio četvrti tog dana.

Chase Sexton_2020 Fox Raceway National-4Chase Sexton progoni Christiana Craiga i Adama Cianciarula.

250 SVE STANJE (9. krug od 9)

Dylan Ferrandis 2020 Fox Raceway National-182Dylan Ferrandis osvojio je svoje prvo nacionalno prvenstvo na otvorenom neposredno prije prolaska u klasu 450.

Bila je to bitka između Dylana Ferrandisa i dvostrukog 2 državnih prvaka Jeremyja Martina tijekom cijele serije utrkivanja. Dylan je bio žestok konkurent i ogorčio je Martina. Ferrandis je pobijedio u obje serije 'utrkivao se 250. godine, što mu je donijelo tvorničku 2020 vožnju za sezonu 450. Što se tiče Jeremyja Martina, u intervjuu nakon utrke rekao je da će se kretati za klasu i biti na biciklu u drugoj boji. Međutim, nije aludirao o tome koja će to momčad biti. Iako je Francuz Dylan Ferrandis u SAD-u stvorio lošu reputaciju, on je istinski konkurent kojem je sve na cjedilu. Van staze, Dylan je jedan od najljepših momaka u boksu. Čestitamo, Dylan.