2020. SALT LAKE GRAD SUPERCROSS KOLO 16 PREDMETNO IZVJEŠĆE: ELI TOMAC MOŽE RANI DOBITI NASLOV JEDNU RASU

450 START 2020-Salt-Lake-City-Supercross-Round-15-33

Sezona Superkrosa 2020. se bliži kraju jer su nam preostala samo dva kruga Superkrosa u Salt Lake Cityju! S rasporedom žurbe, koji se sastoji od dvije utrke tjedno, događaji se odvijaju brzim tempom. Sa samo dva kruga i vodstvom od 24 boda, Eli Tomac ima priliku osvojiti svoj prvi ikada 450 Supercross naslova jednu utrku ranije, ako uspije pobijediti Kena Roczena i Coopera Webba u srijedu. Tužno je znati da na stadionu neće biti navijača koji bi slavili sa Tomacem i ekipom Kawasakijem, ali trka bez navijača puno je bolja od toga da se uopće ne utrke. Uz to, 250 vozača na Istoku imalo je 10-dnevnu pauzu od posljednje utrke u blatu u 13. kolu, ali sada se vraćaju na stadion jer će 16. kolo u srijedu, 17. lipnja, biti još 250 istočnih jahača vrijeme prije održavanja 250 susreta Istok / Zapad ove nedjelje, 21. lipnja. Chase Sexton trenutno ima prednost od tri boda nad Shaneom McElrathom koji ulazi u posljednja dva kruga i jedva čekamo da ih vidimo u srijedu zajedno u borbi za Prvenstvo, a s ostalih 250 vozača sa Zapada poput Dylana Ferrandisa i Austina Forknera na Nedjelja.

KOLO 16 | 2020. SALT LAKE CITY SUPERCROSS | POTPUNA POKRIVENOST

ELI TOMAC MOŽE RATNO PRIKLJUČITI NASLOV JEDNU RACE

Eli Tomac Cooper Webb 2020 SALT LAKE CITY SUPERCROSS ROUND 3 -5031Eli Tomac želi osvojiti svoje prvo 450 prvenstvo u superkrosu ovog tjedna u Salt Lake Cityju.

Klasa 450SX trebala bi biti još jedan triler s Kenom Roczenom koji je zaradio prvu pobjedu u SLC-u, Eli Tomac želi osvojiti naslov tjedan dana ranije, a Cooper Webb želi dodati još 450 pobjeda na glavnom događaju u njegovo ime. Fokus će biti na Eliju Tomcu još više u 16. kolu nego prije, jer ima tako dobar udarac u svom prvom 450 Supercross prvenstvu. S vodstvom od 24 boda ispred Roczena i 25 koševa pred Webbom, Eli Tomac može pobijediti na 450 glavnih događaja i prerano osvojiti prvenstvo u jednoj rundi. Treba imati 26 bodova razlike da bi jedan krug ranije osvojio naslov. Pobjedniku na glavnom natjecanju osiguravaju se 26 bodova, pa ako ima 26 bodova razlike u posljednjoj utrci. Mogao je preskočiti utrku i dalje biti Prvak. Da, Ken ili Cooper mogli bi ga vezati ako bi pobijedili, ali on bi pobijedio izjednačivanjem tako što bi imao više pobjeda tijekom sezone. Matematika bi bila manje stresna da je imao 27 koševa prednosti.

SALT LAKE GRAD SUPERCROSS 16. KOLO: KARTA PUTOVANJA

Round 16 Track Map 2020 Salt Lake City SupercrossStaza za 16. kolo vrlo je slična stazi u nedjelju.

16. kolo Supercrossa ove će se godine šesti put održati na Rice-Eccles stadionu i to je pretposljednje kolo sezone Supercross 2020. godine. Prva četiri kola imala su početnu liniju na istoj strani stadiona, smještenu samo u sredini. Sada je start s desne strane dok jahači ulaze na stadion, a izgled za srijedu u utrci je gotovo preslikak 15. kola u nedjelju. Ovoga puta, umjesto da se pomični kutak uđe u zmajevu leđa i krene na start, čistač će se okretati ulijevo, slati će jahače u trostruku i još nekoliko skokova, u desni ruk, ciljnu liniju, dvostruko i nazad na start. Staza u nedjelju bila je komična za gledati kako vozači Supercrossa imaju tvrd ovjes, a oni su najviše spremni za strme ograde u uglovima. Umjesto bermi, nedjeljna staza imala je dva izrazito oštra, na 180 stupnjeva, bez kornjača i bez žljebova. Jahači koji su imali ravne staze, u nedjelju su se isticali, ali oni koji nisu uzbuđeni ovim novim izgledom.

SHANE MCELRATH: 3 BODE, 2-RACE I NJEGOVA 450SX KARIJERA U LIMBU

Shane McElrath interview 2020 Salt Lake City Supercross Round 16Kliknite ovdje pročitati naš najnoviji intervju sa Shaneom McElrathom dok ide u posljednja dva kruga.

7-RASPRODAJA U 22 DANA

Jordan Troxell SaltLakeCitySupercrossRd14Pits_-41Nismo čuli nijednu žalbu na brze preokrete u Salt Lake Cityju. Većina vozača i članova tima uživaju u boravku u Utahu.

Iako je to još jedan brzi zaokret za utrku u srijedu, sa samo dva slobodna dana između, čini se da su svi u industriji sretni zbog toga. Vozači, timovi i osoblje iz industrije sretni su što završavaju svih 17 rundi sezone (čak i kad je Coronavirus ugasio cijeli svijet), sretni su što borave u prelijepoj državi Utah (mnogi vozači imaju čak su se i šalili da se tamo presele) i sretni su što provode vrijeme sa svojim suigračima, mehaničarima, voditeljima timova i ostalim članovima posade. Više timova dijeli Air B&B kuće kako bi podijelilo troškove i održalo tim na okupu. Zasad su sva izvješća pozitivna i svi su sretni što se zajedno druže daleko od trkaće staze.

SLC 16. KOLO KAKO POGLEDATI: RASPORED TVA I STREAMINGA

Cooper Webb 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 qualifying-8964Cooper Webb za sada ima dvije pobjede i tri druga mjesta u SLC-u. Obje njegove pobjede došle su na utrkama srijedom. Hoće li biti jedini 450 vozača koji je u srijedu ove sezone osvojio Supercross Main Event? Hoće li u srijedu biti još koja utrka Supercrossa?

Šesnaest krug Monster Energy Supercross sezona možete gledati UŽIVO na kanalu NBC Sports ili na mreži pomoću pametnog telefona ili računala s uređajem NBC Sports Gold Pass. Utrke počinju u 4:00 sati. Pacifičko vrijeme, 7:00 Istočno vrijeme. NBC Sports Gold Pass sada se nudi po sniženoj cijeni, koštat će vas 59.99 USD za Supercross ili možete nadograditi i dobiti Supercross i Pro Motocross sezone za 74.99 USD. Uz NBC Gold Pass možete gledati kvalifikacije i utrke UŽIVO na pametnom telefonu ili računalu. Ako vas zanima NBC Sports Gold Pass, kliknite ovdje.

17. LIPNJA - KVALIFIKACIJA ŽIVOG STRAVA - 1:30. Pacifičko vrijeme; 4:30 poslije podne. Istočno vrijeme samo uz NBC Gold Pass

17. LIPNJA - NOĆ POKAŽI UŽIVO - 4: 00 poslije podne. do 7:00 sati. Pacifičko vrijeme; 7:00. do 10:00 sati. Istočno vrijeme na NBC Sports TV TV kanalu ili online s NBC Gold Passom.

Kliknite ovdje za cjeloviti Supercross raspored 2020. godine.

SUB-MID

SLC ROUND 16 RACE DAY RASPORED

Colt Nichols Chase Sexton 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 qualifying-9566Colt Nichols i Chase Sexton spremni su se vratiti utrkama nakon desetodnevne pauze. Potpuni raspored utrke u srijedu pogledajte u nastavku.

Srijeda
11:30 - 12:30 otvorene su tribine za gledanje pjesama
12:50 - 12:55 250SX Razgledavanje grupe B (2 kruga)
12:55 - 1:05 250SX Kvalifikacije grupe B
1:10 - 1:15 Razgledanje 250SX grupe A (2 kruga)
1:15 - 1:25 250SX Kvalifikacije grupe A
1:30 - 1:35 Razgledanje 450SX grupe A (2 kruga)
1:35 - 1:45 450SX Kvalifikacije grupe A
1:50 - 1:55 450SX Razgledavanje grupe B (2 kruga)
1:55 - 2:05 450SX Kvalifikacije grupe B

2:35 - 2:45 250SX Kvalifikacije grupe B
2:50 - 3:00 250SX Kvalifikacije grupe A
3:05 - 3:15 450SX Kvalifikacije grupe A
3:20 - 3:30 450SX Kvalifikacije grupe B

Večernji program
5:05 - 5:13 250SX Toplina 1 - 6 minuta / Plus 1 krug - 20 jahača (1 - 9 do glavnog)

6:11 - 6:18 250SX Kvalifikator posljednje šanse - 5 minuta / Plus 1 krug - 22 vozača (1 do 4)

6:51 - 7:08 250SX Main Event - 15 minuta / Plus 1 krug - 22 jahača
7:29 - 7:51 450SX Main Event - 20 minuta / Plus 1 krug - 22 jahača

VIRTUALNI VIDEO KARTA VOZAČA

450 SUPERCROSS BODOVA NAKON 15. KOLA OD 17

450 start 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 qualifying-9608Eli Tomac je izgubio nekoliko bodova završivši treći u 15. kolu, ali još uvijek ima prednost od 24 boda koja ulazi u posljednje dvije utrke.