2020. SALT LAKE CITY SUPERCROSS ROUND 12 | 450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA (Ažurirano)

450 START 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 qualifying-0055

2020. SALT LAKE CITY SUPERCROSS ROUND 12 | 450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐANJA

12. kolo sezone sezone Monster Energy Supercross vratio se u Salt Lake City, Utah, a Eli Tomac želi povećati prednost od 2020 bodova, dok Ken Roczen i Cooper Webb čine sve što mogu kako bi završili uoči vozača Monster Energy Kawasakija , Nakon 8-dnevne pauze, motociklisti 85SX nastavili su sezonu prošle nedjelje u Salt Lake Cityju i započeli 450-dnevni, sedmični trk, raspored žurbe da završe sezonu Supercrossa 22. godine. Prva utrka u Salt Lake Cityju održana je tijekom današnje vrućine, a s visokim temperaturama i uzvišenjima, brojni vozači su se borili s umorom i pretrpljenim uvjetima na stazi pretvarajući se u izuzetno suhu i prašnjavu stazu. U nastavku provjerite jesu li rezultati utrke u kvalifikacijama, LCQ i Main Event ažurirani tijekom noći.

Kliknite ovdje za 250 rezultata utrke.

12. KOLO | SALT LAKE GRAD SUPERCROSS | POTPUNA POKRIVENOST

12. KOLO SALTNO JEZERO GRADSKI SUPERCROSS 450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA

Cooper Webb Main Event Win 2020 Salt Lake City Supercross Round 12Cooper Webb pobjeđuje u 12. kolu u Salt Lake Cityju.

Ken Roczen i Eli Tomac pokopani su u stražnjem dijelu korita oko prvog zavoja, dok je Zach Osborne hvatao hitac za rupu i rano vodilo. Cooper Webb bio je naprijed i preselio se na drugo mjesto u početnom krugu, a Eli i Ken su uzvratili osmi i deveti. Ken je uspio doći do Tomaca i ući u šesto, a zatim je nakon nekoliko skiciranih trčanja kroz strelice prošao Dean Wilson i ušao u petu. Pritisak je bio i za Kena i za Eli dok su se borili kroz teren, no srećom, staza nije bila suva pa vozači nisu morali brinuti zbog prašine kao u nedjelju. U međuvremenu, s preostalih 15 minuta Osborne je još uvijek vodio, a Webb i Anderson su zaostali. Ken i Eli obojica su prošli Barciju, a zatim su Andersona vršili pritisak za trećim. S nešto više od 11 minuta lijevo je Ken Roczen skakao kroz strelice, dok je Eli preskakao desno iza i kliznuo prema unutra da bi prolazio Roczen za četvrto mjesto. U sljedećem krugu, Eli Tomac je istim potezom krenuo na Andersona da bi se plasirao u treće mjesto, a činilo se da se ostatak gomile umorio dok je Eli ostao nepomičan. Zach Osborne bio je jači u vodstvu više od 75% utrke, ali nakon pritiska na Osborne krug nakon kruga, Cooper Webb uspio ga je blokirati te je stigao do vodstva. U međuvremenu, Tomac se također zaustavio na čelnicima i prošao je Osborne samo krug kasnije da bi se u sekundi zatvorio iza Webba. Tomac je gurnuo snažno, ali nije uspio zatvoriti jaz. Cooper Webb pobijedio je u utrci, Tomac je završio na drugom mjestu, a njegov suparnik po bodovima, Ken Roczen izgledao je umorno tijekom posljednje polovice utrke i završio je na petom mjestu.

22 71 Ryan Breece

Eli Tomac Zach Osborne block pass 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 HEAT RACES-0884Blok Eli Tomac prolazi Zach Osborne.

ZACH OSBORNE 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 qualifying-0062Zach Osborne je u većem dijelu utrke bio jak predvodnik.

450 REZULTATA LCQ-a

JUSTIN HILL 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 qualifying-0186Justin Hill osvojio je 450 LCQ.

Ryan Breece zgrabio je rupu u modelu 450 LCQ, a vozač Smartop Honde, Justin Hill, bio je na drugom mjestu. Freddie Noren bio je oko pet najboljih kad je skliznuo usko skretanje pokraj područja mehanike. Freddie se vratio u 12. ali se brzo borio sve do šeste. Justin Hill također se probio oko Ryana Breecea kako bi preuzeo prednost. Carlen Gardner na svom je BWR Hondu zauzeo treće mjesto. Carlen je tada prošao Breece da bi se plasirao na drugo mjesto, a Adam Enticknap je također obišao Breece, ali Ryan će se ipak prebaciti u Main Event s četvrtim mjestom.

21 9 Adam Cianciarulo

Carlen Gardner 2020 SALT LAKE CITY ROUND 11-6547Carlen Gardner završio je na drugom mjestu u disciplini 450 LCQ i tako se plasirao na Main Event u svojoj drugoj utrci, nakon ozljede.

450 REZULTATA TOPLOTE 2

Ken Roczen 2020 Salt Lake City Supercross Round 12 Heat Race winKen Roczen pobijedio je u drugoj utrci 450 Heat.

Ken Roczen zgrabio je rupu dok je Eli Tomac pokopan oko sedme na startu druge 450 utrke topline. Ken je krstario ispred i povukao se dok se bitka desila iza njega. Benny Bloss se sravnio u sekundi i zaronio unutar svog suigrača Blakea Baggetta i izveo ga napolje nakon udara. Činilo se da Blake nije očekivao da će tamo vidjeti svog suigrača, a mi se pitamo kako se osjećala ekipa Rocky Mountaina kada je njihov vozač koji je ispunjavao igračke izveo svog zvjezdanog jahača. Zach Osborne bio je drugi, a Eli Tomac prošao je svoj put kroz čopor da bi ga prošao s dva kruga. Udarci su dugi i brutalni i igraju ogromnu ulogu u ishodu svake utrke večeras.