2020. SALT LAKE CITY SUPERCROSS ROUND 14 | 450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA (Ažurirano)

Cooper Webb 2020SaltLakeCitySupercrossRound14.1

2020. SALT LAKE CITY SUPERCROSS ROUND 14 | 450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA

14. kolo sezone Monster Energy Supercross sezone je ovdje, a sve su oči uprte u Eli Tomac i Cooper Webb jer navijači utrke traže ponovni Main Main Event u nedjelju 2020. Cooper i Eli žestoko su se borili tijekom cijelog Glavnog događanja i plasirali se na kliniku za ostatak razreda 450 u 450. kolu. Ken Roczen borio se u posljednja dva kruga, završavajući na 13. i 5. mjestu u Mainsu. U nedjelju nije bilo lijepo za vozača HRC-a Honda, ali danas je novi dan i Ken Roczen je rekao da ne odustaje i da će nastaviti borbu. Pratite me MXA za rezultate ažurirane tijekom noći iz superkrosa Salt Lake Cityja.

Kliknite ovdje za 250 rezultata utrke.

KOLO 14 | 2020. SALT LAKE CITY SUPERCROSS | POTPUNA POKRIVENOST

450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA

Cooper Webb 2020 Salt Lake City Supercross Round 14-47Cooper Webb pobjeđuje u 14. kolu.

Ken Roczen zgrabio je rupu, ali Cooper Webb odmah je odmah ušuljao u vodstvo. Osborne je bio treći, a Chad Reed četvrti. Eli Tomac započeo je užasno, pokopan je na sredini čopora. Baš kao i Heat utrka, Ken Roczen bio je svugdje po Webbu, ali ovog je puta Cooper Webb skakao trostruko-trostruko prije cilja i to mu je pomoglo da ostane ispred Roczena. Tomac je rano bio izvan prvih deset, ali umjesto da presječe paket na početnim krugovima, Eli nije uspio zaobići ostale vozače tako brzo kao što bismo očekivali. Još je bio 10. nakon prvih nekoliko krugova. S nešto više od 13 minuta Eli Tomac bio je na sedmom mjestu, dok je Ken Roczen prošao Webba, ali onda se Cooper ušuljao oko njega samo dva kruga kasnije kako bi se vratio u vodstvo. Ken Roczen je u velikoj mjeri dobivao tlo na Webu, ali Cooper se uspio povući na ostatku staze. Zach Osborne također je jačao na trećem mjestu, Baggett je bio četvrti, a Tomac peti s 10 minuta do kraja. Nakon sedam minuta do kraja, Ken Roczen udario je u zid, počeo se umarati i izgubio je mnogo vremena od Webba i Zacha Osbornea zaobišli su ga po sekundu. Eli Tomac četvrti je put zaobišao Roczena s preostalih više od tri minute, a zatim je prošao Blakea Baggetta da se na postolje iza Osbornea i Webba povukao sa samo dva kruga.

450 REZULTATA LCQ-a

BENNY BLOSS 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 qualifying-0095Benny Bloss je iza leđa osvojio 450 LCQ.

Freddie Noren zgrabio je rupu u LCQ-u, ali Ryan Breece je preuzeo vodstvo u dva navrata, iako je umalo srušio proces. Vince Friese je krenuo u drugo rano, a Noren treći, a Kyle Cunningham četvrti. Potom je u skretanju pred ciljnu crtu Cunningham zaronio unutar Norena i izveo ga van. Cunningham je zauzeo položaj, a Noren je sišao. Benny Bloss je tada zaobišao Cunningham da preuzme treće mjesto, a zatim je na sekundu obišao Breece. Benny Bloss je također zaobišao Vince Friesea i stigao do vodstva.

450 REZULTATA TOPLOTE 2

ELI TOMAC 2020SaltLakeCitySupercrossRound14-44Eli Tomac osvojio je drugi Heat of night nakon što je prošao Blakea Baggetta i Martina Davalosa.

Martin Davalos zgrabio je rupu u svom Monster Energy Team Tedder Racing KTM-u i vodio ga je do kasno u utrci kada je Eli Tomac krenuo u akciju da ga zaobiđe. Blake Baggett završio je na drugom mjestu, a Davalos se zadržao na trećem mjestu. Dean Wilson u posljednje vrijeme je dobro vozio u SLC-u i završio je četvrti u utrci Heat. Benny Bloss i Justin Brayton borili su se za položaj kada su se obojica zapetljala. Benny Bloss bio je blizu, ali nije se uspio vratiti u prvih devet da bi se kvalificirao za Main Event.