2021 IRONMAN NATIONAL MOTOCROSS RECAP VIDEO: "REAL ELI TOMAC" KONAČNO SE POKAZUJE

Ljubitelji motocrossa konačno su se počastili povratkom Eli Tomac i Coopera Webba u privid nekadašnjeg sebe. Ironman je bio prvi 450 AMA National koji je Eli Tomac osvojio u sezoni 2021. i to je bilo prvo pojavljivanje Coopera Webba na postolju. Trebalo je 10 utrka s dvije zvjezdice da napokon imaju veliki utjecaj na ishod AMA nacionalnog motocrossa - i to su učinili hrabro i hrabro. Webb, koji je u posljednje vrijeme počeo dobivati ​​dobre rezultate, da bi se s vremenom pomaknuo, zapravo je prošao Dylana Ferrandisa u prvom krugu moto dva i ostao u bliskom kontaktu do kraja motocikla. Što se tiče Elija Tomca, on je jahao kao, usudili bismo se reći, Eli Tomac. Pucao je iz kapije u oba mota, ali je bio posebno snažan u moto dva. Jedina mrlja u ponovnom pojavljivanju Tomca i Webba je to što je polje 450 oslabljeno ozljedama i bolestima, pa nije bilo natjecanja u svjetskoj klasi nakon četvrtog mjesta jer su Plessinger, Wilson, Anstie, Barcia, Osborne, Cianciarulo, Anderson, Craig i Musquin bili izostavljen na 10. utrci serije od 12 utrka.

250 National bio je nastup Jetta Lawrencea, osobito nakon što se Jeremy Martin srušio i slomio već ozlijeđeno lijevo zglobovo u posljednjem krugu motocikla - dok je jurio za Lawrenceom. No, Martin nije bio u potrazi za naslovom od druge runde, gdje je ozlijedio isti zglob koji je slomio osam utrka kasnije. Pravi kandidat za Jetta Lawrencea bio je Justin Cooper, ali drugi tjedan zaredom Cooper je bio samo gledatelj koji se vratio na četvrto mjesto, jer je Joe Shimoda zauzeo drugo mjesto. Lawrence, sada vodi u potrazi za 250 titula za 11 bodova s ​​dvije utrke do kraja.