NIZOZEMSKI VELIKI PRIJEM 2021. GODINE: TIM GAJSER POBJEDI, JEFFREY HERLINGS OZLIJEDI, MNOGO LOMOVA

Ako su vozači u četvrtom kolu 20-utrke Svjetskog prvenstva u motokrosu 2021 očekivali tradicionalni nizozemski pijesak koji je novi u MXGP Oss krug, očekivalo ih je iznenađenje. Iako definitivno staza ispunjena peskom, bilo je vrlo sklisko s mekim točkama koje su uhvatile kotače vozača. Vozači su klizili i padali u obje klase - neki su se srušili dva ili tri puta. Na kraju je Jago Geerts prošao 1-1 u klasi 250, dok voditelj od 450 bodova Tim Gasjer nije osvojio niti jedan moto, ali je bio pomoć kada Jeffrey Herlings, koji je osvojio prvih 450 moto s ozlijeđenim ramenom, nije uspio početak drugog moto, koji je tada osvojio KTM-ov Tony Cairoli. Gajserova dosljednost donijela mu je prvu stepenicu na postolju, a vodstvo bodova nad Herlingsom poraslo je na 23 boda - i slučajno su Herlings, Cairoli i Febvre izjednačeni za drugo mjesto sa 143 boda. Sljedeća utrka je u nedjelju, 25. srpnja u Locketu, Češka.