250 UKUPNI REZULTATI KVALIFIKACIJE | 2021. ATLANTA SUPERCROSS 2

Supercross se vratio u Atlanta Motor Speedway, drugu od tri runde koja se trenutno održava u Georgiji. Prošle subote stazu je mučilo promjenjivo vrijeme. Od suhe i prašnjave staze u ranim jutarnjim satima do skliskog nereda kad su krenuli Heats, trkači su morali ostati na nogama kako bi osvojili ogromnu stazu. Sada raspored tragova uglavnom ostaje isti, međutim, ritam je gotovo potpuno drugačiji. A s sunčanijim vremenom na pomolu, očekujemo da će se nastaviti puno uravnoteženije utrke. U pretkolu je Cameron McAdoo napokon pobijedio niz Justina Coopera koji je održao najbrže vrijeme kruga i u kvalifikacijama i u treningu. To je moglo biti i zbog toga što su trkači zbog druge vremenske prilike izgubili drugu priliku za brzim krugom u drugom dijelu kvalifikacija. No, Nate Thrasher na kraju je odnio pobjedu u prvom kolu Atlante nakon što su mnogi njegovi protivnici nastavili griješiti lijevo i desno. Pa tko mislite da će biti najbrži kvalifikant u diviziji 250 West? Hoće li Justin Cooper vratiti svoju titulu najbržeg na stazi ili će neko drugi zauzeti njegovo mjesto? Doznajte u nastavku dok izvještavamo LIVE s Atlanta Motor Speedwaya za 14. kolo sezone Monster Energy Supercross 2021. godine.

2021 ATLANTA SUPERCROSS 2 | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Travis Fant i Brian Converse

250 OPĆIH REZULTATA KVALIFIKACIJE

Natjecanje se bliži 14. kolu.

Seth Hammaker dohvatio je rupu sa svojim suigračem Cameronom McAdoom i Justinom Cooperom koji su pomno pratili iza. Druga vremena kvalifikacija bila su već brža od onih u prvom kolu kvalifikacija s Cameronom McAdoom u vodstvu. Pierce Brown snažno se srušio u zavoju slijedeći odjeljak s upozorenjem. Justin Cooper ugrabio je najbrže vrijeme kruga daleko od Camerona McAdooa, sjedeći u vremenu kruga 1: 36.1. Hunter Lawrence skočio je na treće mjesto, a Justin se držao najbržeg kruga u danu.

55 460 Michael Hicks 1: 59.051

Seth je onaj koji voli izaći ispred kvalifikacijskog paketa kako bi imao jasan trag za brzo vrijeme kvalifikacija.

250 GRUPA REZULTATI KVALIFIKIRANJA SJEDNICE 1

Justin Cooper 2021 Atlanta Supercross 1-7369Justin Cooper ima četiri boda prednosti u vodstvu Camerona McAdooa, a preostale su mu samo tri utrke u regionalnom prvenstvu 250 West. (Prva utrka u Salt Lake Cityju bit će 250 Istoka).

Prva kvalifikacijska sesija za klasu 250 grupe A poletjela je i bio je Seth Hammaker taj koji je vodio paket, ali ga je nakon nekoliko okreta prošao Hunter Lawrence. Vrijeme kruga visjelo je oko minute i 40 sekundi sa Stilezom Roberstonom u prvom nakon prvog kruga. Cameron McAdoo na kraju je Stilezu oduzeo vodeću poziciju i zabio vrijeme kruga 1: 41.1. Nakon četiri kruga, Cameron je odsjekao nekoliko sekundi vremena kruga, a Nate Thrasher prešao je na drugo mjesto. Ipak, s preostalom minutom, Justin Cooper opet bi postavio najbrže vrijeme kruga, pobijedivši Cameron McAdoo za pola sekunde.

21 72 Coty Schock 1: 44.643

Hunter Lawrence 2021 Atlanta Supercross 1-7084 Hunter Lawrence na svojoj HRC Hondi.

Garrett Marchbanks 2021 Atlanta Supercross 1-6959 Garrett Marchbanks završio je na 14. mjestu u subotnjoj utrci nakon što je dugo trčao drugo mjesto i spustio se u uppsu. Marchbanks je brzo ustao, ali njegov električni start nije odmah pokrenuo YZ250F i on je pao natrag. Večeras traži iskupljenje.

Derek Drake 2021 Atlanta Supercross 1-7019Derek Drake novi je dodatak timu BarX Suzuki. Prije toga vozio je za ekipu Troy Lee Designs Red Bull KTM, ali borio se s ozljedama. Nažalost, slomljena noga spriječila ga je na početku ove sezone, ali debitirao je 2021. godine na Suzukiju u Atlanti # 1 i završio na 21. mjestu u 250 Main Eventu.