250 REZULTATA RASPRODANJA ISTOK / ZAPAD | 2020. SALT LAKE GRAD SUPERCROSS KRUG 17 FINALE (Ažurirano)

250 Main Event Start 2020-Salt-Lake-City-Supercross-Round-17-15

17. kolo sezone sezone Monster Energy Supercross završava se s naletom jer su istočna i zapadna divizija klase 2020SX usred burne borbe za prvenstvo. Trenutni čelnici bodova u svakoj diviziji, Dylan Ferrandis i Chase Sexton, također su prvaci u obrani i obojica su prešli u klasu 250SX 450. Dylan ima Austin Forkner sa 2021 bodova prednosti, a Chase ima 7 bodova vode na Shane McElrath. I Dylan i Chase žele dodati još jedan naslov svom statistickom listu prije nego što skoknu do premijerne klase, dok Shane i Austin žele da ih detroniziraju. U oba slučaja Chase i Dylan trebaju samo završiti 6. mjesto u Main Eventu. Ako njihov suparnik pobijedi i završe na trećem mjestu, pobijedit će tie-breaker i Championship. Ali, dva vozača ne mogu završiti treća i istovremeno, s obje obale na stazi, može se dogoditi bilo što.

KOLO 17 | 2020. SALT LAKE CITY SUPERCROSS | POTPUNA POKRIVENOST

250 ISTOČNI / ZAPADNI GLAVNI REZULTATI UTRKE DOGAĐANJA | GRAD SOLSKOG JEZERA

Chase Sexton 2020-Salt-Lake-City-Supercross-Round-17-58Sexton je pobijedio u gađanju 250 Istok / Zapad i svoju drugu ploču s brojem 1 zaredom.

Pred vratima je bio Shane McElrath s rukom u ruci, Austin Forkner drugi, a Christian Craig treći. Sexton je u drugom krugu stigao do šestog mjesta s Dylanom Ferrandisom u 8. kolu. Forkner je teško sišao na drugo mjesto i vrlo je sporo ustajao. Nedugo nakon što je crvena zastava izašla zbog toga što je Forkner bio na zemlji. Jahači su se ponovno postrojili za drugi početak 250 pucnjave istok / zapad. Od drugog starta, Jett Lawrence je započeo sa Sextonom u drugom, a Shane McElrath treći. Dylan Ferrandis bio je peti. McElrath je umorio da prođe Lawrencea, ali on ga je cijelo vrijeme gurao dok je Sexton probijao obojicu. U krugu je četiri bila Sexton prva, a McElrath druga. Sexton se osvrnuo i pustio McElrath-a da vodi. Sexton se vratio u vodstvo, a Lawernce je kliznuo van što ga je vratilo na 6. mjesto. Ferrandis je pokušao prijeći McAdoo samo da se spusti, ali samo je jedno mjesto izgubio od petog, koji je Michael Mosiman prešao u četvrto. Mosiman je prošao pored McAdoa, treći u krugu 5. Sljedeći krug Ferrandis je prošao McAdoo. Sexton je stigao do cilja kako bi se vratio u revanš s titulama na West Coastu. Ferrandis se plasirao na četvrto mjesto za osvajanje prvaka Istočne obale. Shane McElrath bio je drugi, a Michael Mosiman treći.

22 13 Colt Nichols DNS

Austin Forkner 2020-Salt-Lake-City-Supercross-Round-17-12Austin Forkner srećom je uspio ustati i krenuti sa staze uz pomoć. Nadamo se da je dobro.

250 REZULTATA TOPLOTNE RASPRODANE

Shane McElrath 2020-Salt-Lake-City-Supercross-Round-17-46Shane McElrath sa 6 bodova zaostaje za Chaseom Sextonom i ulazi u pucnjavu u diviziji 250 Istoka.

Bio je to Colt Nichols koji je Shane McElrath bio drugi, a Chase Sexton u 9. mjestu. McElrath je prošao prije kraja prvog kruga. Do trećeg kruga Sexton je radio do 5. mjesta. Već u sljedećem krugu Sexton je vršio pritisak na vozača trećeg mjesta Piercea Browna i probio prolaz. Sexton to nije odbio. Gurnut je snažno i uhvatio se do Nicholsove i McElrath. U posljednjem krugu Sexton je ušao u Nicholsa dok je slučajno prelazio na njega. Sexton se još uvijek kvalificirao na drugo mjesto s Nicholsovom 9. mjestom.