450 GLAVNI REZULTATI DOGAĐAJA | 2021. ATLANTA SUPERCROSS 1

Premier klasa se vraća na još neke utrke, ali ovaj put se nalaze u Georgiji za 13. kolo sezone Monster Energy Supercross 2021. godine. Cooper Webb imao je besprijekornu trku u Arlingtonu, što je drugi put da smo vidjeli broj 2 kako traži još jedno besprijekorno prebivalište u sezoni 2021. godine. Cooper sada zauzima 15 bodova ispred rivala Kena Roczena, dok Eli Tomac zauzima treće mjesto, 41 bod zaostatka za vodećim. Sad je ili nikad za broj 94 Kena Roczena jer se prvenstvo prikrada u posljednjim rundama sezone, dajući njemačkom vozaču manje vremena da osvoji više bodova za prvenstvo. Okućnica Atlanta Motor Speedway transformirana je u Supercross za nekoliko dana, ali s kišom na pomolu, dan tiska je otkazan, a staza prekrivena ceradama. Kiša se vratila ujutro u trkački dan, otkazujući drugu kvalifikacijsku sesiju, natjeravši nas da se zapitamo hoće li se zemlja iz Georgije pretvoriti u blato ili ćemo vidjeti isto što se događalo u nekoliko drugih kola za koje smo pretpostavljali da idu budi močvarna. Pa tko mislite da će pobijediti u prvom kolu utrka u Atlanti? Hoće li Cooper nastaviti s bodovima ili će ga Ken Roczen sustići? Ili ćemo vidjeti da netko drugi poput Jasona Andersona, Aarona Plessingera ili Elija Tomaca odlazi kući s peharom u ruci? U svakom slučaju, uzbuđeni smo zbog utrka ove večeri, pa se pomaknite dolje kako biste saznali što se događa dok izvještavamo LIVE s Atlanta Motor Speedwaya za 13. kolo sezone.

2021 ATLANTA SUPERCROSS 1 | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Brian Converse

450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA

Staza je pretvorila dramatičnu transformaciju nakon izlaska sunca.

Glavni događaj 450 krenuo je s Aaronom Plessingerom koji je vodio utrku i Cooperom Webbom u sekundi. Chase Sexton natjecao se na trećem mjestu, a Eli Tomac na četvrtom. Uslijedio je krug, sudar Vincea Friesea i Maxa Anstieja. S preostalih 13 minuta, Ken se popeo na deveto mjesto. Chase Sexton počeo je uključivati ​​grijanje na Cooperu Webbu čineći napredak na KTM vozaču. Chase Sexton napravio je dodavanje za Coopera Webba i brzo stavio prazninu između sebe i Webba. Sa preostalih sedam minuta, Aaron Plessinger iskliznuo je preko grba i izgubio svoje prvo mjesto u utrci. Tada je Eli Tomac dodao pas Cooperu Webbu i pogledao Chasea Sextona. Bitka se postala izuzetno bliska kad se Eli našao na novaku. Cade Clason stao je na put Chaseu Sextonu ne dopuštajući vođi da doda. Eli se zaobišao i pobijedio u utrci.

22 34 Max Anstie

Crvena Georgija glina + potpuno bijela oprema.

450 REZULTATA TOPLINE 2 RACE

Ken Roczen zamalo je imao veliki start, ali ga je uspio spasiti.

Ken Roczen je zgrabio pucanje, ali zamalo se srušio u jednoj od ritam dionica, spasivši ga, ali izgubivši pozicije. Aaron Plessinger je očekivao ovaj trenutak kada su uvjeti na stazi brutalni, vodeći u utrci. Dylan Ferrandis natjecao se na drugom, a Max Anstie na trećem mjestu. Jason Anderson zaobišao je vozača Suzukija, sjedeći na trećem mjestu, ali pogreška bi opet propustila 34-u. Međutim, Max Anstie bi propao kroz paket, na kraju pustivši Kena Roczena da ga sustigne. Jason Anderson jedva je stisnuo Aarona Plessingera i pobijedio u drugoj utrci vrućina.

20 447 Deven Raper

Jason Anderson bio je pet sekundi brži od drugog najbržeg kruga, koji je postavio Cooper Webb.

450 REZULTATA TOPLINE 1 RACE

Što kažete na onu novu opremu Alpinestarsa?

Marvin Musquin bio je prvi do prvog zavoja, ali prevrnuo se i pustio Justina Barciu i Elija Tomaca da prođu. Justin Barcia brzo je izgradio značajan zaostatak u ostatku natjecanja, preskočivši sve skokove. Joey Savatgy trčao je na drugom mjestu, a Eli Tomac na trećem mjestu. Justin Barcia imao je masovni skok nakon gubitka vuče, šaljući vozača GasGasa kako leti na zemlju. Joey Savatgy probio se na prvo mjesto, a Eli Tomac sada je drugi. Eli Tomac probio se pored Joeya Savatgya nakon što je Joey pogriješio u skoku u cilj. Eli Tomac pobijedio je na prvoj 450 utrci.