450 GLAVNI REZULTATI DOGAĐAJA | 2021 ATLANTA SUPERCROSS 2 (AŽURIRANO)

Ken Roczen 2021 Atlanta Supercross 2-0831

450 GLAVNI REZULTATI DOGAĐAJA | 2021. ATLANTA SUPERCROSS 2

Premijer klasa vraća se na 14. kolo sezone Monster Energy Supercross 2021. godine održano u Atlanta Motor Speedwayu. Kako vozači nastavljaju s boravkom u Atlanti u drugoj od tri runde, staza je redizajnirana kako bi utrke bile svježe i trkači na nogama. Trake ostaju gotovo iste, ali staza sada ide u suprotnom smjeru, a ritam sekcije su potpuno redizajnirane. I na sreću trkača i navijača, staza je puno suša od prethodne runde, kao puno suša. Čak smo vidjeli i prašinu tijekom kvalifikacija. U klasi 450, Jason Anderson bio je najbrži kvalifikant, a Ken Roczen i Chase Sexton trčali su u drugom i trećem. Klasa 450 bila je nevjerojatno brza na gruzijskoj glini, kvalificirajući se par sekundi brže od 250-ih. Na prethodnim trostrukim i dvostrukim zaglavljima vidjeli smo kako je pobjednik prvog kruga dobio ogroman zamah, obično zahvatajući cijelu seriju. Hoće li Eli Tomac pomesti Atlantu ili će drugi protivnici pobijediti prvaka 2020? Hoće li Ken Roczen početi sustizati bodove Cooper Webba ili će Eli prvo sustizati 94? Pratite nas dolje dok izvještavamo o svim akcijama UŽIVO sa Atlanta Motor Speedwaya za 14. kolo sezone Monster Energy Supercross 2021

2021 ATLANTA SUPERCROSS 2 | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Brian Converse i Travis Fant

450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA

Ken Roczen 2021 Atlanta Supercross 2-9692Ken Roczen pobjeđuje u Atlanti 2!

450 Main je poletio, a Ken Roczen je taj koji je zgrabio rupu s Chaseom Sextonom pored sebe. Malcolm Stewart prešao je rešetke slijedeći prvi zavoj. Cooper Webb ušao je u kombinaciju i Ken Roczen i Cooper Webb predvodili su utrku. Ken je brzo stvorio zaostatak za rivalom sa suigračem, slijedeći treći i Marvin Musquin četvrti. Dva kruga, vodstvo Kena Roczena poraslo je na više od 4.5 sekunde. Justin Barcia napravio je dodavanje za Cooper Webba nakon skretanja desno nakon čupa i na kraju je Jason Anderson nastavio s pokušajima dodavanja Cooper Webba koji su pola kruga kasnije postali uspješni. Sad je Marvin Musquin počeo sustizati svog suigrača. S preostalih 12 minuta, druga do deseta ipak je bila izuzetno blizu. Eli je dodao Marvina i počeo se prikradati Webu s preostalih 10 minuta. Tada je Jason Anderson dodao dodavanje Justinu Barcii za treće mjesto. Justin Barcia počeo je zaostajati u utrci, a Cooper Webb počeo se popeti na njegov stražnji kotač, ali izbliza blok zadržao je broj 2. Cooper Webb izgubio je svu brzinu kroz cvrkut dopuštajući Tomacu da sustigne, ali još jednu pogrešku Eli bi ga vratio. Ken Roczen pobijedio bi na glavnom turniru s velikim vodstvom. Cooper Webb pogriješio je prilikom skoka u zid i izgubio nekoliko pozicija.

Instagram će se učitati u frontendu.

Cooper Webb 2021_Atlanta 2_Supercross-51Cooper Webb je bio dobar, ali ne i sjajan. Na njegovu nesreću, koliko je složena ova klasa 450, to nije bilo dovoljno dobro. Trčao je peti dok nije preskočio stražnji kotač Justina Barcije na zidu i prevrnuo se. Ovime je Eli Tomac prošao i spustio ga na šesto mjesto.

450 REZULTATA TOPLINE 2 RACE

Jason Anderson bio je najbrži kvalifikant u klasi 450. Međutim, 21 je zaustavio bicikl prelazeći početna vrata.

Poletjela je druga 450 Heat utrka, a Chase Sexton i Marvin Musquin prvi su prešli rupu. Početak Marvina Musquina postao je izvanredan nakon što je stvorio ogroman jaz između sebe i ostatka terena. Joey Savatgy trčao je na drugom mjestu, a Martin Davalos na trećem. Chase Sexton na kraju se probio oko Martina Davalosa. Alex Ray sletio je na Jasona Andersona, a Jason je sišao s tla i prišao Alexu Rayu kako bi mu usmeno dao svoje mišljenje. Dvojica su ustali i počeli stavljati naboj sjedeći čak u 21. Preostale dvije minute, Marvin je nastavio voditi utrku, dok je Joey Savatgy polako sustizao. Dylan Ferrandis sada je sjedio na četvrtom, a Eli Tomac na petom mjestu. Jedno lice koje već dugo nismo vidjeli bilo je Josh Hill koji je sjedio na sedmom mjestu. Chase Sexton počeo je pokušavati dodavati Joeyja Savatgyja i na kraju je postao uspješan s preostala dva kruga. Marvin Musquin pobijedio je u drugoj utrci vrućina.