450 GLAVNI REZULTATI DOGAĐAJA | 2021. INDIANAPOLIS SUPERCROSS 1

Četvrto kolo sezone Monster Energy Supercross konačno je stiglo na stadion Lucas Oil koji se nalazi u Indianapolisu, Indiana. Snijegom koji pada na bokseve, premier klasa priprema se za utrke vrućina i glavne događaje. Vaša najbrža kvalifikacija u premier klasi bila je Eli Tomac, a bivši prvak jedva je promašio vrijeme od 46 sekundi koje nitko drugi nije bio ni blizu. Da se stavi u perspektivu koliko su bliske bile kvalifikacije za 450-te, prva do dvadeseta bile su odvojene samo dvije sekunde. Vremena krugova bila su i nešto kraća nego što smo očekivali jer je nakon nekoliko bliskih poziva ujutro, Dirt Wurx odlučio promijeniti raspored staze tako da nijedan vozač koji padne u prvom zavoju ne pregazi dolazeći promet . Staza se također pokazala vrlo teškom za vozače, jer se tvrđa smjesa prljavštine otpada brže od prethodne tri runde, a staza je potučena do kraja kvalifikacijskih sesija. Pa, što mislite, tko će se udaljiti s crvenom pločom ili ćemo vidjeti još nekoga tko ove sezone nije pobijedio u utrci? Hoće li vaši fantasy odabiri biti točni dok gledamo jednu od najbližih sezona utrkivanja ikad u Supercrossu? Saznajte dolje dok izvještavamo LIVE iz Indianapolisa.

2021. INDIANAPOLIS SUPERCROSS 1 | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Brian Converse

450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA

450-te dolaze vruće do prvog zavoja.

Vrata su pala za 450 Main Event i Eli Tomac je pucao. Adam Cianciarulo pomno je pratio svog suigrača na drugom mjestu, dok je Ken Roczen sjedio na trećem mjestu. Eli Tomac spustio se predavši vodstvo Adamu Cianciarulu odmah nakon čupa. Dylan Ferrandis popeo se na četvrto mjesto s Joeyjem Savatgyjem odmah iza petog. Srećom za Elija, nije izgubio puno pozicija i već je stigao na trećem mjestu. Ken Roczen izvršio je pritisak na Adama Cianciarula kad se zaostatak zatvorio na, 2 sekunde. Ken je loše želio dodavanje, ali Adam je stao na put i uspješno blokirao dok je Eli postigao značajan napredak u dvoje. Utrkivali su se luđački krug za krugom između trojice jahača. U ovom trenutku bilo je izuzetno teško bilježiti koliko je blizu utrka. U deset minuta, Ken je uspješno napravio dodavanje za Adama, a Eli bi slijedio njihov primjer i dodao broj 10. Adam Cianciarulo je napravio veliku grešku i prevrnuo se u bermi izgubivši dragocjeno vrijeme na vođama, ali srećom nije izgubio nijednu poziciju. Na petom mjestu, Cooper Webb i Joey Savatgy borili su se za peto mjesto, a slijedili su ih Jason Anderson i Zach Osborne. Cooper Webb osvojio je peto mjesto nekoliko krugova kasnije. Zach Osborne bio je jedan vozač koji je zadnji put krenuo mrtvo, ali nakon preostalih četiri minute već se vratio na peto mjesto čineći kratak rad na cijelom terenu 9. I Ken Roczen i Eli Tomac sjedili su 450 sekundi ispred trećeg mjesta, Adama Cianciarula. No, preostale bi tri minute, Ken bi pogriješio dovodeći Elija do vodstva, ali brzo ga vratio pola kruga kasnije. Cooper Webb potom je bacio pogled na Adama Cianciarula i zaostao samo pola sekunde, a zatim pola sekunde ispred, dok je Cooper prolazio. Ken je pobijedio u glavnom događaju nakon teške borbe s Eli Tomac.

450 REZULTATA TOPLOTE 2

Ken je mislio na posao kad je započeo drugu utrku vrućina.

Druga utrka 450 Heat-a bila je isključena, a crvena pločica Kena Roczena napunila se. Zach Osborne utrkivao se na drugom mjestu, a Dylan Ferrandis na trećem. Kolotoci su postali glatkiji od prethodnih utrka dok su višestruki vozači presijecali idući uz lice skokova. Ken Roczen se i dalje držao vodstva i to je vodstvo postajalo sve veće jer se Kenov zaostatak od 1 sekunde pretvorio u 3, a zatim u 6. Eli Tomac je ubrzo stekao 14. Dylana Ferrandisa nakon što je na startu utrke loše počeo. Eli Tomac skrenuo je s vanjske strane i uspješno dodao loptu na Ferrandis. Nakon završetka posljednjeg kruga, Ken je pobijedio u vrućoj utrci s vodstvom od 10 sekundi.

20 976 Joshua Greco

Zach Osborne je težak konkurent i ne bi propustio Elija Tomca.

450 REZULTATA TOPLOTE 1

Na nesreću Deana Wilsona, njegova ozljeda koju je zadobio tijekom tjedna bila bi prevelika za vozača Factory Huskyja, a ostatak kvalifikacija i utrka mogao bi izdvojiti. Dean je poznat po prihvaćanju ozljeda i nastavku utrkivanja s njima, ali njegov odabir da se ne utrkuje doista pokazuje koliko je to zapravo bolno.

Prva utrka vrućina 450-ih godina bila je završena, a Adam Cianciarulo napravio je udarac i praktički se izjednačio s Marvinom Musquinom. I Marvin Musquin i Cooper Webb vozili su se rame uz rame dok je Malcolm Stewart optuživao vozače KTM-a. Justin Barcia loše je započeo i vratio se na deseto mjesto, ali počeo je napredovati, jer je nekoliko krugova sjelo na sedmo mjesto. Vince Friese bacio je bicikl u zrak, a Alex Ray zabio se u njegov bicikl na odmorištu koji preskače start ravno, a Alex Ray je otišao s staze. Adam Cianciarulo nastavio je voditi utrku, ali Marvin je zaostao samo sekundu. U prvoj utrci vrućina 450-ih, vodeći vozači već su počeli skakati veliki dio, što je nešto što obično vidimo tek u glavnom događaju nakon što staza propadne. Adamovo vodstvo raslo je dok se vijorila bijela zastava i 25 članova Marvina Musquina moglo je smanjiti razliku dok je Adam pobjeđivao u Heat utrci.