450 GLAVNI REZULTATI DOGAĐAJA | 2021. ORLANDO SUPERKROS 1 (AŽURIRANO)

450 GLAVNI REZULTATI DOGAĐAJA | 2021. ORLANDO SUPERKROS 1

Nakon što je trening otkazan zbog velike kišne oluje koja se pojavila s obale Floride, stvari nisu izgledale previše dobro za sedmu utrku u sezoni Monster Energy Supercross 2021. godine. Međutim, pojavilo se sunce i uz pomoć Dirt Wurxa i njihovih cerada staza je popravljena za vozače. Prva runda kvalifikacija bila je pomalo "pljuštava", ali dok se pojavila druga runda, prljavština se počela prilično oblikovati dajući vozačima prilično kompetentnu stazu za kvalificiranje. Kao što se i očekivalo u 450. godini, vremena nisu bila samo blizu, već su bila udaljena milisekunde. Adam Cianciarulo uspio je dobiti najbrže vrijeme kvalifikacija, a slijedili su ih Cooper Webb i Malcolm Stewart. Na 20. mjestu sjedio je Justin Brayton, samo tri sekunde sporiji od vođe da bi sagledao koliko su blizu premier klase jedna od druge. Također smo vidjeli i debi kako Shane McElrath vozi za Bullfrog Spas / MotoConcepts Hondu koji se također kvalificirao na šesto mjesto, neposredno prije Jasona Andersona. Pa tko mislite da će pobijediti u prvom kolu u Orlandu? Najvjerojatnije će Ken Roczen ostati u posjedu crvene ploče ili će ga Cooper Webb oduzeti vođi bodova? Budući da je polje bliže uz dodavanje još jednog jahača, hoće li vaši izbori za fantazije biti točni? Saznajte dolje dok izvještavamo UŽIVO iz Orlanda na Floridi.

2021 ORLANDO SUPERKROS 1 | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Travis Fant i Brian Converse

450 GLAVNIH REZULTATA DOGAĐAJA

Prljavština s Floride savršeno se oblikovala za glavni događaj.

Zach Osborne je sjajno započeo i vodio je premier klasu oko staze Orlando 1. Justin Brayton sjedio je na drugom mjestu, a Ken Roczen odmah iza. Cooper Webb počeo je vrlo agresivno voziti protiv bodovnog vođe Kena Roczena. Zach Osborne napravio je veliku pogrešku preko čupava i izgubio vodstvo Justina Braytona i Kena Roczena te na kraju Cooper Webba. Ubrzo je Ken pokucao na Justinova vrata i poput trika s kartama, Cooper Webb napravio je dodavanje i za Kena i za Justina Braytona za prvo mjesto. Justin Barcia napravio je propusnicu za vozača Muc-Off Honde. Između prvog i trećeg mjesta, utrka je bila izuzetno tijesna jer se Cooper držao pozicije na prvom mjestu. Sa preostalih sedam minuta, Ken je nastavio pratiti Coopera, Barcia je smanjila zaostatak, a Osborne odmah iza. Šampion 2020., Eli Tomac, zauzeo je peto mjesto, a Jason Anderson šesti. Olovo Coopera Webba raslo je kad su lideri počeli nailaziti na promet. Justin Barcia spasio je noć, jer je iskočio s bicikla, protrčao pored njega kroz krik i potom skočio na sedlo. Najveća bitka bila bi između vozača GasGasa i Zacha Osbornea. Justin Barcia stvorio bi značajan teren na Zachu Osborneu i borio se za treće mjesto. S preostala dva kruga, bitka za prvo mjesto nastavila se dok se Ken ušuljao u vođu utrke, ali Cooper Webb na kraju bi pobijedio u utrci.

22 14 Dylan Ferrandis

Cooper Webb teško bi se vozio sve do cilja, Ken Roczen, ali pobijedio bi na Glavnom događaju.

450 REZULTATA TOPLINE 2 RACE

Justin Barcia vodio bi još jednu bitku između Vincea Friesea i sebe.

Ken Roczen jurnuo je ispred čopora i zgrabio pucanj. Adam Cianciarulo slijedio je zaostatak na drugom mjestu, a Vince Friese na trećem mjestu. Jason Anderson koji je odredio najbrže vrijeme kruga u prvoj kvalifikacijskoj sesiji napravio je dodavanje na Friese za treće mjesto. U prva tri kruga čelnici su već počeli nailaziti na promet. Vince Friese i Justin Barcia borili su se za četvrto mjesto i na kraju bi Justin bio uspješan i prošao. Jason Anderson bi iz blizine dodao Cianciarulo za drugo mjesto. Ken Roczen pobijedio je u drugoj vrućinskoj utrci s nekoliko sekundi zaostatka za Jasonom Andersonom.

20 44 Tyler Bowers

Jason Anderson zaigrao je sa stazom Orlando i završio na drugom mjestu druge Heat Race utrke.

450 REZULTATA TOPLINE 1 RACE

Drugačija je promjena ritma kada je Cooper Webb trčao pri vrhu kvalifikacija, kao i prošle godine, broj 2 igrao je sigurno u kvalificiranim kvalifikacijama, ali neće dobiti sjajan start na početku prve vrućine.

450 novak Shane zgrabio je rupu za svoju prvu 450 utrku. Eli Tomac uslijedio je blizu broja 12, a Musquin na trećem mjestu. Dvojica vođa bili su izuzetno bliski jer ih je samo nekoliko stopa dijelilo u nekim dijelovima utrke. Ali Eli bi prošao Shanea nakon sjajnog početka njegove 450 karijere. Eli Tomac na kraju je pobijedio u utrci, a slijedili su Shane McElrath i Marvin Musquin koji su pobijedili u svojoj prvoj utrci vrućina u sezoni 2021. godine.