450 REZULTATI UTRKE | FOX RACEWAY NACIONALNI MOTOCROSS (AŽURIRANO)

450 REZULTATI UTRKE | FOX RACEWAY NACIONALNI MOTOKROS

Posljednja runda serije AMA Pro National Motocross Championship održana je na trkalištu Fox Raceway u mjestu Pala u Kaliforniji. Ova je utrka bila prilično zanimljiva jer je Covid-2020 olujom pogodio svijet. Umjesto redovite 19 utrka, MX Sports morao je smanjiti seriju na 12 rundi. Budući da je svaka država imala različite propise za pandemiju, bio je težak put do kojeg bi serija mogla putovati. Svi su mislili da Kalifonija nije s popisa jer je jedna od strožih država. Ono što je omogućilo ovoj seriji da dođe u Califnoaiju bilo je to što je Fox Raceway bio naseljen na indijskom rezervatu. Znači da zemlja ne slijedi iste smjernice kao ostatak Kalifornije.

Klasa 450 bila je uzbudljiva 2020. godine. Višestruki državni prvak, Eli Tomac, očekivao je dominaciju kao i mnogo puta do sada. Je li u fazi mamurluka nakon što je osvojio svoj prvi naslov 450 Supercrossa ili ga je prvo dijete nagnalo da se skrasi u nacionalnoj seriji? Što god bilo, Tomac nije bio u koraku i njegov suigrač Adam Cianciarulo sada se bori s veteranom, tvornikom Husqvarnine jahačice, Zachom Osborneom za naslov. S vodstvom od 24 boda u posljednjem kolu, Adam je daleko dohvatiti kontrolu nad naslovom, ali opet, svašta se može dogoditi.

Kliknite ovdje za 250 ukupnih rezultata.

2020 FOX RACEWAY MOTOCROSS NATIONAL | POTPUNA POKRIVENOST

450 OPĆIH REZULTATA

Chase Sexton 2020 Fox Raceway National-168Chase Sexton ostvario je prvu ikad 450 pobjedu u nacionalnom motokrosu.

Adam Ciancairulo tog je dana dobio još jednu rupu s dva tvornička Hondina vozača Chasea Sextona i Christaina Craiga iza njega, a Zach Osborne peti i Tomac deveti. Craig je krenuo prema gore i počeo vršiti pritisak na Cianciarula za vodstvo. Bio je ispod jedne sekunde iza njega i tražio priliku da doda Adama. Kad se Tomac popeo na Osbornea, nije se borio propuštajući ga. Sexton je brzo dodavao Craiga za drugog zaostatka za Cianciarulom za manje od sekunde. Sexton je krenuo u vodstvo vršeći ozbiljan pritisak na Cianciarula. Tomac je sustigao Musquina s osam minuta i dva kruga u utrci. Iako bi prošao Musquina četvrti, bilo bi dugo pokušati nadoknaditi 18 sekundi da Craig ulovi treći. Osborne je imao dobar bafer na šestom mjestu, a Max Anstie pet sekundi iza njega sjedio je na udobnom mjestu za osvajanje prvenstva. Adam Cianciarulo se spustio nakon što je udario nogom na stepenici i zamalo prešao rešetke. Ponovno je krenuo na treće mjesto stavljajući Sextona u red za pobjedu na 450 ukupno. Nakon tri kruga Tomac je prošao Musquina za četvrti. Chase Sexton odnio je ukupnu pobjedu sa svojim suigračem Christainom Craigom drugim i Adamom Cianciarulom trećim u drugom moto. Priča dana bio je Zach Osborne koji je postao najstariji vozač koji je ikad osvojio državno prvenstvo 450.

40 130 Austin Root 32 40

Adam Cianciarulo 2020 Fox Raceway National-81Adam Cianciarulo završio je dan u ukupnom drugom i drugom u 450 poretka prvenstva.

Zach Osborne 2020 Fox Raceway National-55Bio je to dan Zacha Osbornea kada je osvojio Državno prvenstvo 2020. 450.

Eli Tomac 2020 Fox Raceway National-64Eli Tomac ukupno je završio na drugom mjestu s 1-4 moto rezultata.

450 MOTO1 REZULTATA

Eli Tomac došao je s leđa kako bi prestigao svog suigrača Adama Cianciarula za prvu moto pobjedu.

Od početka je to bio Zach Osborne s ispucavanjem rupe. Marvin Musquin je poveo, a Cianciarulo je u trećem kutu prošao pored Osbornea. Adam je pogriješio što je pretekao vođu Musquina što je dopustilo Zachu da napadne, ali nije uspio. Adam se oporavio i ponovno došao do Musquina da povede. Osborne je počeo pritiskati tvorničkog vozača HRC-a Chasea Sextona, a Tomac je zabilježio najbrži krug motocikla krećući se kroz paket od 6. mjesta. Tomac je snažno dodao Craiga za peto mjesto u šestom krugu. Musquin je sišao sa staze prije brda i izgubio tri pozicije gurajući ga natrag na šesto mjesto. Tomac je uhvatio Sextona i Osbornea i izvršio pritisak na čopor. Sexton je treći put prošao pored Osbornea s Tomacom u modu napada. Craig se probio pored Musquina. Tomac je prošao široko i prošao Osbornea, kao i Craig gurajući bodovnog lidera na peto mjesto. U 11. krugu Tomac se probio pored Sextona i zauzeo drugo mjesto na prvom i drugom mjestu koje je vodila tvornička momčad Kawasaki. Craig je potom treći dodavao svog suigrača Sextona. Tomac je počeo hvatati svog suigrača Cianciarula. Tomac mu to nije olakšavao. Adam i Tomac imali su veliku bitku. Adam je vozio široki bicikl s dva kruga do kraja, a Tomac preko Adama po vodstvo. Tomac je napravio dodavanje kad je Adam napravio neke male pogreške. Adam je sve izašao u posljednjem krugu da bi prošao Tomca. Tomac je zadržao vodstvo i pobijedio svog suigrača Adama Cianciarula. Sexton je dobio treće, Craig četvrto i Osborne peto.

40 819 Blake Hoag 7 krugova

Adam Cianciarulo plasirao se na drugo mjesto u prvom moto.

Christian Craig 2020 Fox Raceway National-160Christian Craig završio je četvrti.

Zach Osborne 2020 Fox Raceway National-55Lider bodova završio je na petom mjestu kako bi zadržao vodstvo.