REM IZVJEŠĆE O RACE: SINJE VELIKIH pištolja

REM A

Kliknite na slike za veći prikaz

Fotografije Debbi Tamietti i Kenny Maddux

stewarttrevor3673Trevor Stewart (75) zauzeo je moto moto 450 Pro klase za drugu REM utrku zaredom. Foto: Debbi Tamietti

Tjedne REM motocross utrke na Glen Helen morale su propustiti samo jedan vikend za AMA 250/450 National, a zatim su se vratile u akciju proteklog vikenda. S SoCal Vintage Classic Scotta Burnwortha na klasičnoj AMA stazi (iako je ublažen i skraćen za vintage bicikle), REM se vratio na svoju matičnu stazu visoko na brdu (nekadašnja staza Arroyo Cycle Park ranih 1970-ih). Većina redovnih REM-ovaca radije trče na REM stazi više nego na nacionalnoj stazi. Intimnije je, jednako grubo i lakše je promatrati radnju.

najamnik112RJ Wageman (691), sin bivšeg AMA Nacionalnog Pro Russa Wagemana, imao je svoje trenutke, ali morao se smjestiti na drugo mjesto u klasi 450 Pro, Foto: Debbi Tamietti

Odziv je bio iznenađujući, jer se pretpostavilo da će nakon velikog vikenda AMA National vikend mnogi trkači uzvratiti i opustiti se nakon velikog vikenda. Ali, htjeli su utrku. Najveći časovi vikenda bili su: (1) 250 novaka, (2) Preko 50 Srednjih i (3) Više od 50 stručnjaka. Ovo je bila prva utrka u najnovijem sjećanju gdje je mlada klasa ne samo činila prva tri mjesta koja su bila prema izlaznosti, već je zapravo bila i najveća klasa. Uobičajeno dominiraju klase iznad 50 i iznad 60 godina.

jones588Justin Jones, sin četverostrukog 250 državnog prvaka Garyja Jonesa, trpio je loše startove, ali uspio je s 4-3 dana doći s leđa na treće mjesto. Foto: Debbi Tamietti

breck644Benny Breck (824) zauzeo je 5-5 mjesto četvrtog u klasi 450 Pro. Ovdje ga progoni offroad as Jacob Argubright. Foto: Debbi Tamietti

REM B

lipanovich505Seanu Lipanovichu se dogodio stari požar u moto jedan od 450 Pro klase dok je za Stewartom i Wagemanom ganjao treću. Međutim, njegov drugi moto 8. ostao mu je peti ukupno. Foto: Debbi Tamietti

argumentbright911Jacob Argubright je osvojio ukupno 6-9 mjesto za osmo mjesto u klasi 450 Pro. Foto: Debbi Tamietti

muscutt596Brian Muscutt dvo korakom se probio do 250 Pro pobjede na svom 11-godišnjem Suzukiju RM250. Ne plačite za Brianom, njegov RM pušač ima umjetne vilice Showa i Edge Sports motor. Foto: Debbi Tamietti

REM C

maxlee3611Max Lee, sin bivšeg AMA Pro i majstora opreme Troy Lee, vozio je sa žarom da osvoji 250 klasu Intermediate. Nije bila lagana pobjeda, čak je uključivalo i ustajanje s palube kako bi spasili sekundu za njegov rezultat 2-1. Foto: Debbi Tamietti

ward3757Aryton Ward, sin bivšeg pobjednika AMA 125, 250, Supercrossa, MXDN-a, Supermota i Indicara, Jeff Ward, uzeo je prvi moto 250 Intermedijata i borio se s prijateljem Maxom Leejem u drugom moto, ali se morao smjestiti na drugo mjesto. Foto: Debbi Tamietti

nichols3044Tyler Nichols bio je peti u klasi 450 Intermediate iza Colea Tompkinsa, Scotta Bostona, Bradleyja Dentona i Maxxa Murphyja. Foto: Debbi Tamietti

carpenter4607Dugo se vratio Robbie Carpenter od njegove ozljede, ali sve se to isplatilo ovog vikenda pomicanjem 1-1 klase novaca od 50-XNUMX. Foto: Debbi Tamietti

ralf3158Nizozemski trkač Ralf Schmidt utrkivao se na projektnom biciklu TM 300MX koji je na naslovnici novog broja MXA-e. Ralf je rekao da je to bilo puno brže nego što je očekivao ... ili je za to bio spreman. Ralf je završio na trećem mjestu u klasi Over-40 Expert. Foto: Debbi Tamietti

LIPANJ MXA POKLOPAC 2017Prilagođeni projektni bicikl TM 300MX kojim se Ralf vozio na ovotjednom REM-u napravljen je za Svjetsko prvenstvo u dva koraka. Do petog mjesta utrkao se MXA-in testni vozač Johnny Jelderda još u travnju.

madduxGRAVITTSTodd Gravitt (4) pobijedio je preko 40 stručnjaka ispred Južnoafrikanca Alana Julliena, Ralfa Schmidta, Terryja Cook i Mikea Diora. Foto: Kenny Maddux

REM D

ohara3389Tyler O'Hara (399) i Maxx Murphy (256) sudjeluju u obračunu YZ250F naspram YZ450F. Foto: Debbi Tamietti

randell569Randall Fout (63) leti MXA-inim električnim startom, WP konusni ventil račva, Honda CRF2017 iz 450. godine ispod znaka Glen Helen. Foto: Debbi Tamietti

COOKSEY95Bivši državni prvak Novog Zelanda Tony Cooksey (lijevo) i bivši vozač CMC-a broj 1 Val Tamietti (desno) nastupili su u klasi preko 60 godina. Cooksey je uzeo ukupnu pobjedu. Foto: Debbi Tamietti

seifert3010Prošli tjedan Bill Seifert pobijedio je u svojoj prvoj utrci u desetljećima. Ovaj se tjedan Bill srušio i odvojio rame. Pa, barem je dobio tu jednu pobjedu. Foto: Debbi Tamietti

REM A

EDDIEDAVIS732Eddie Davis prošao je 1-1 za pobjedu u klasi Over-50 Elite. Foto: Debbi Tamietti

bardajuneKevin Barda (852) istrčao je polumaraton u subotu ujutro, a potom pozvao Eddieja Davisa na stazu da vidi u kojoj je utrci klasa Over-50 Elite na REM-u. Kad mu je Davis rekao da su im posljednja utrka, Kevin se odvezao ravno do Glen Helen i završio s 2-2 u klasi Elite. Evo, Barda i pobjednik eksperata iznad 50 godina Ron Shuler dijele malo zračnog prostora. Foto: Debbi Tamietti

reisinger2981Robert Reisinger (96) trčao je Over-40 Experts (7. mjesto) i Over-50 Experts (6. mjesto). Foto: Debbi Tamietti

jody710MXA-in Jody Weisel pretrpio je probleme s prednjom gumom, što je dovelo do problema s odstojnicima kotača, što je dovelo do problema s ležajevima prednjih kotača, zbog čega je posudio prednji kotač. Prošao je 3-5 u intermedijarnim proizvodima preko 60 godina. Foto: Debbi Tamietti

ziegler3070Brian Muscutt nije bio jedini vozač REM-a na drevnom dvotaktnom motoru Suzuki RM250. Nicolas Ziegler (114) bio je treći u klasi 250 novaka na pouzdanom RM-u svog oca. Foto: Debbi Tamietti

madduxcincottaMožda izgleda kao da planiraju spustiti Davida Cincotta tijekom sljedećeg skoka, ali to je samo optička iluzija. To je Terry Varner koji upravlja vatrogasnim crijevom. David je bio šesti po redu preko 40 stručnjaka. Foto: Kenny Maddux

madduxholeshotTo je ono što nazivate rupom - ljubaznošću Josha Fouta (192). Foto: Kenny Maddux

REM se ne utrkuje sljedeća dva tjedna zbog nekih velikih offroad utrka koje će zauzeti cijeli park. Sljedeća REM utrka je 24. lipnja. Više informacija o REM motokrosu potražite na www.remsatmx.com