2020. SUPERCROSS SEZONSKE TOČKE STANJA NAKON 12. KOLA

450 start 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 HEAT RACES-0864

2020. SUPERCROSS SEZONSKE TOČKE STANJA NAKON 12. KOLA U GRADU SALTOM JEZERU, UTAH

Sezona Superkrosa 2020. bila je uzbudljiva, a 12. runda Superkrosa u Salt Lake Cityju pružila je puno bolju stazu i bolju utrku za uživanje navijačima. Pa barem za fanove gledati na TV-u. Nažalost, na stadionu nije bilo navijača koji bi se razveselili kad je Eli Tomac prošao Kena Roczena, ili kada je blok Cooper Webb prošao Zach Osbornea, ili kad je Chase Sexton sišao, a Pierce Brown ga pregazio. Fanovi bi poludjeli da nisu tamo, ali umjesto toga, ostavili su ih da vesele s druge strane televizora. Bilo kako bilo, i dalje smo sretni što sezona Monster Energy Supercross 2020 završava ono što je započela. Pandemija Covid-19 učinila je sve što je moglo da zaustavi prolazak sezone, ali vraćamo se u trke i svi na stadionu moraju nositi maske za lice. Pročitajte kratki izvještaj o utrci iz svake klase i ovdje pogledajte ažurirani bod bod. Također, kliknite vezu u nastavku za MXA-a Najbolje u galeriji Pits, rezultati kvalifikacija, rezultati utrka, vijesti i još mnogo toga.

12. KOLO | SALT LAKE GRAD SUPERCROSS | POTPUNA POKRIVENOST

450 SVE STAKLO ZA TOČKE (NAKON 12. KOLA OD 17)

450 MAIN EVENT PODIUM 2020 Salt Lake City Supercross Round 12 Heat Race winCooper Webb pobjeđuje u 12. kolu u Salt Lake Cityju, a na postolju mu se pridružuju Eli Tomac i Zach Osborne.

U 450 Main Eventu na 12. rundi u Salt Lake Cityju, Ken Roczen i Eli Tomac započeli su utrku zakopanu u stražnjem dijelu gomile, dok je Zach Osborne zgrabio rupu i rano vodstvo. Cooper Webb bio je naprijed i preselio se na drugo mjesto u početnom krugu, a Eli i Ken su uzvratili osmi i deveti. Ken je uspio doći do Tomaca i ući u šesto, a zatim je nakon nekoliko skiciranih trčanja kroz strelice prošao Dean Wilson i ušao u petu. Pritisak je bio i za Kena i za Eli dok su se borili kroz teren, no srećom, staza nije bila suva pa vozači nisu morali brinuti zbog prašine kao u nedjelju. U međuvremenu, s preostalih 15 minuta Osborne je još uvijek vodio, a Webb i Anderson su zaostali. Ken i Eli obojica su prošli Barciju, a zatim su Andersona vršili pritisak za trećim. S nešto više od 11 minuta lijevo je Ken Roczen skakao kroz strelice, dok je Eli preskakao desno iza i kliznuo prema unutra da bi prolazio Roczen za četvrto mjesto. U sljedećem krugu, Eli Tomac je istim potezom krenuo na Andersona da bi se plasirao u treće mjesto, a činilo se da se ostatak gomile umorio dok je Eli ostao nepomičan. Zach Osborne bio je jači u vodstvu više od 75% utrke, ali nakon pritiska na Osborne krug nakon kruga, Cooper Webb uspio ga je blokirati te je stigao do vodstva. U međuvremenu, Tomac se također zaustavio na čelnicima i prošao je Osborne samo krug kasnije da bi se u sekundi zatvorio iza Webba. Tomac je gurnuo snažno, ali nije uspio zatvoriti jaz. Cooper Webb pobijedio je u utrci, Tomac je završio na drugom mjestu, a njegov suparnik po bodovima, Ken Roczen izgledao je umorno tijekom posljednje polovice utrke i završio je na petom mjestu.

38 Jerry Robin 1

KEN ROCZEN 2020 Salt Lake City Supercross Round 12 Heat Race win-2 Ken Roczen izgubio je još pet bodova u prvenstvu u 12. kolu. Sada sjedi 13 bodova iza Eli Tomac.

Cooper Webb i njegov mehaničar Carlos Rivera nakon postolja u 12. kolu.

Malcom Stewart Cooper Webb 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 HEAT RACES-0818 Malcolm Stewart prošao je Cooper Webb u dijelu s dugim kolima i nastavio pobijediti u njihovoj utrci od 450 toplina.

Malcom Stewart Cooper Webb 2020 SALT LAKE CITY ROUND 12 HEAT RACES-0818Evo ih odmah nakon prolaza. Cooper je izgubio utrku Heat, ali je pobijedio u Main Eventu.

250 STOLOVI TOČKA NA istočnom i obalom (NAKON 6. KOLA OD 9)

250 Main Event Podium Shane McElrath 2020 Salt Lake City Supercross Round 12 Heat Race winPodij 250 Main Event od 12. kola u Salt Lake Cityju.

Colt Nichols zgrabio je rupu, Shane McElrath drugi, Jace Owen treći, Pierce Brown četvrti, a Chase Sexton peti u uvodnom krugu. Zatim, odmah nakon cilja, Chase Sexton je samostalno iskliznuo i Pierce Brown naletio na njega. Oba vozača su se spustila, a Sexton je bio sve do 17. mjesto. Colt Nichols je i dalje držao prednost sa svojim suigračem, Shane McElrath je bio blizu. Jace Owen bio je treći, već gotovo šest sekundi zaostajao je samo tri minute utrke. Chase Sexton bio je na misiji i brzo je prolazio. Shane je prošao Colta Nicholsa u samo pet minuta trke, što mu je donijelo vodstvo s pet minuta plus jedan krug. Chase Sexton plasirao se u šesto mjesto s preko devet minuta, a Garrett Marchbanks bio je iza njega. Jalek Swoll bio je četvrti, ali prešli su ga Chase Sexton i Garrett Marchbanks u samo dva okreta. Kyle Peters je također prošao Swoll-a da bi se plasirao na šesto mjesto. Chase je zagledao Martina za trećeg koji je bio deset sekundi ispred njega, ali Garrett Marchbanks držao se s njim pet minuta. Pred kraj utrke vodstvo Shanea McElratha produljilo je na nešto više od 3 sekunde svog suigrača, dok je Jeremy Martin bio treći, a Chase Sexton nastavio je gurati u četvrtoj. Staza je bila suha i glatka, ali puno bolja nego što je bila u 11. kolu u nedjelju. Shane je prvi put završio sa Sextonom četvrti, a sada im je neizdano bod.