2021. SUPERKROZ SEZONSKE BODOVNE STANICE NAKON 11. KOLA (AŽURIRANO)

2021. SUPERCROSS SEZONSKE TOČKE STANJA NAKON 11. KOLA

Arlington Supercross 2021 iz 2. godine upravo je završio i pokazalo se da je to još jedna uzbudljiva utrka u utorak navečer. Druga od tri runde u Arlingtonu u Teksasu imala je prilično tvrdu i uglađenu stazu. U 450 Main Eventu Cooper Webb nije mogao biti zaustavljen. Cooper obično prolazi kroz paket i bori se za pobjedu kasno u utrci, poput Elija Tomaca. Ovaj put su i Cooper i Eli bili ispred na startu u prvom i drugom, a Ken Roczen bio je tu na trećem mjestu. Iznenađujuće, Ken Roczen nije uspio pratiti prva dva, a Cooper Webb uspio se otresti Elija Tomca u kasnijim fazama utrke. Bilo je neke drame u klasi 450 s Jasonom Andersonom koji je ubrzavao veliko vrijeme krećući se oko njega, kasnije će pristati za jedno mjesto; premjestivši ga sa sedmog na osmo mjesto. Također, u 450 LCQ vidjeli smo još jedan penal s Brandonom Hartranftom i Cadeom Clasonom koji su se borili za posljednje mjesto za transfer. Cade je gurnuo Hartranfta sa staze, bez uspostavljanja kontakta, samo mu je blokirao liniju, a onda je Brandon zaobišao skok i vratio se na stazu ispred Clasona i zabio posljednje mjesto za transfer. Srećom, AMA ga je prilično brzo uhvatio i ispravio, omogućujući Clasonu da se utrkuje dok je Hartranft morao pričekati subotu.

No, velike vijesti stigle su s 250 Main Event-a. Još jednom smo vidjeli puno pokolja i, iznenađujuće, vidjeli smo četvrtog novog pobjednika sezone na četvrtoj utrci serije 250 West i to je bio treći "prvi put pobjednik" u nizu. Hunter Lawrence, stariji brat mlade zvijezde Jetta Lawrencea, uspio je dohvatiti svoju prvu pobjedu i nekako vodstvo u bodovima u prvenstvu nakon što je Justin Cooper rano pao u utrci i završio peti, a Cameron McAdoo je pao u kaznu, a zatim je kažnjen za presijecanje staze umjesto da se vrati na stazu na kojoj je pao. Cameronova kazna pomaknula ga je sa 7. mjesta na 10. mjesto na 250 Main i predao bodove Hunteru Lawrenceu.

* 250 Ažuriranje: Cameron McAdoo kažnjen je s tri pozicije (od 7. do 10.) u 250 Main Eventu zbog presijecanja staze. Hunter Lawrence novi je čelnik 250 West Pointsa

* 450 Ažuriranje: Jason Anderson pristao je za jedno mjesto zbog presijecanja staze.

2021. ARLINGTON SUPERCROSS 2 | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Travis Fant

450 SUPERCROSS BODOVA NAKON 11. KOLA OD 17

Cooper Webb je pobijedio na glavnom turniru, povećavajući prednost na Ken Roczenu u jurnjavi na bodove.

Cooper Webb dohvatio je rupu i bio bi nedodirljiv tijekom cijele utrke. Jedini koji se približio bio je Eli Tomac kroz odjeljak o upsima. Međutim, neposredno prije nego što će, Eli bi izvukao stražnji kraj bicikla, gotovo se srušio i izgubio kontakt s Webbom. Ken Roczen trčao je s dvojicom vođa do početka utrke, ali je malo pare ponestalo prije pola puta. Webb je sada osvojio dva glavna turnira u Arlingtonu, s potencijalnim trećim na pomolu ove subote. Može li Cooper proći 3 za 3 u Arlingtonu? Morat ćemo pričekati i vidjeti.

36 848 JoanCros 1

Ken Roczen 2021_Arlington_Supercross_2-16Ken Roczen se u jednoj utrci vratio sa 7 na 12 bodova. Nadam se da će vratiti malo zamaha i pooštriti bodove u subotu na Arlingtonu 3.

250 TAČKA NA ZAPADNOJ OBALI NAKON 4. KOLA od 9

Hunter Lawrence 2021_Arlington_Supercross_2-23Hunter Lawrence osvaja svoj prvi 250 Main Event i preuzima vodstvo bodova nakon što je Cameron McAdoo usidren na tri pozicije.

U Arlingtonu 2, Mitchell Harrison bio je taj koji je uhvatio rupu, a s njim i naknada vozača kakvu nismo vidjeli često sprijeda. Jalek Swoll, Kyle Peters i Hunter Lawrence naplatili su drugoplasirani do četvrti, dok su se nositelji bodova vratili u paket. Prvih pet bi se okretalo naprijed-natrag, dopuštajući Hunteru Lawrenceu da na kraju napravi dvostruki pas i za Jaleka Swolla i za Mitchella Harrisona. Bila je to Hunterova noć kada je poveo i pobjegao s njom, završivši gotovo četiri sekunde ispred ostalih 250-ih. Cameron McAdoo imao je silazak, međutim, vratio bi se na stazu preskačući skretanje i dio staze. Justin Cooper spasio je ogroman broj bodova nakon što je strašno počeo i završio na petom mjestu. Međutim, pobjeda Huntera Lawrencea nagurala ga je na drugo mjesto u bodovima, a zatim, nakon što je AMA pregledala incident rezanja kursa Camerona McAdooa, pristali su ga na tri pozicije i odbacili Huntera do vodstva bodova.