2021. SUPERCROSS SEZONSKE TOČKE STANJA NAKON 7. KOLA

Uvjeti su izgledali sumorno prema sedmom kolu sezone 2021 Monster Energy Supercross, jer dan ranije Florida je bila prepuna grmljavine i pljuskova tijekom cijele noći i ujutro, otkazujući i Press Day Practice i ranojutarnju praksu. Srećom za vozače, Dirt Wurx je predvidio loše vrijeme, prekrivajući stazu ceradama i vodovima za izlazak vode iz staze. Nakon izlaska sunca na dan utrke, cerade su se otkrijele otkrivajući vrlo popravljivu stazu. Dirt Wurx je zatim krenuo ravno na posao riješavajući se ostatka vode na vrijeme za kvalifikacije i dan je počeo kao i za Supercross. Prva kvalifikacijska sesija pokazala je da je staza bila prilično mokra i blatnjava, ali dok se pojavila druga, zemlja je presušila da bi stvorila sasvim dobre uvjete za vožnju. U kvalifikacijama smo vidjeli da su uobičajene trkače vodili Christian Craig u klasi 250 i Adam Cianciarulo koji je vodio klasu 450. Kad bi došlo vrijeme da vrata padnu, svjedočili bismo još jednom velikom krugu utrka. Pomaknite se dolje kako biste vidjeli kako su vozači završili i gdje sjede u potjeri za bodovima.

2021 ORLANDO SUPERKROS 1 | POTPUNA POKRIVENOST

Fotografije Travis Fant i Brian Converse

450 SUPERCROSS BODOVA NAKON 7. KOLA OD 17

Cooper Webb neumorno se bori za bodove protiv Kena Roczena.

U prvoj rundi vremenskih kvalifikacija, vremena staze bila su znatno sporija u odnosu na ona iz druge kvalifikacijske sesije. To je pokazalo da je staza koja je presušila počela igrati u korist vozača. Adam Cianciarulo napustio je kvalifikacije najbržim ukupnim vremenom, samo 008 sekunde ispred prvaka 2019. Coopera Webba. Kad su vrata pala u prvoj 450 Heat Race, 450 novajlija Shane McElrath postigao je rupu i vodio veći dio utrke, a Eli Tomac je bio iza. Na kraju je Eli dodao Shanea i Eli će osvojiti prvi Heat. U drugoj utrci vrućina, Ken Roczen zadržao bi vodstvo tijekom cijele utrke kao što smo vidjeli tijekom sezone i pobijedio je u drugoj rundi. Kad bi vrata pala za glavni događaj, Zach Osborne bi zgrabio rupu i vodio klasu 450 s Justinom Braytonom i Kenom Roczenom odmah iza. Zach bi se povukao i pustio Kena, Justina i Coopera da prođu. Justin Brayton tada je vodio utrku, ali njih bi se dvoje uhvatili, a Cooper Webb bi se progurao i vodio ostatak utrke. Ken bi smanjio zaostatak u broju 2, ali bilo je prekasno jer bi Cooper bio prvi koji je stigao do dame.

30 43 Fredrik Noren 2

Eli Tomac trenutno je treći po bodovima.

250 TAČKA NA ISTOČNOJ OBALI NAKON 7. KOLA OD 9

Christian Craig teško je pao u drugoj utrci vrućina.

250-te su bile prve koje su se kvalificirale na mokroj floridskoj nečistoći, ali neki su vozači bili potpuno nesposobni zbog vlažnih uvjeta. Christian Craig i ostala četiri najbolja trkača odmah su odgađali brze krugove bez oklijevanja, a ta su vremena postala sve brža s vremenom kada je nastupila druga kvalifikacijska sesija. Christian Craig dobio bi najbrže vrijeme kvalifikacija, a pratio ga je njegov suigrač Colt Nichols. Colt Nichols kratko će raditi na Comporeseu koji je ubacio rupu u prvih 250 Heat-a i vodio cijelu utrku. U drugoj utrci vrućina, Mitchell Oldenburg zgrabio je rupu, ali Christian Craig bi ga ubrzo prošao. Na nesreću Christiana, 29 će teško pasti nakon što je pogriješio kroz jednu od ritam dionica i odjahao s staze držeći ga za zapešće. Jett Lawrence pobijedio je na drugoj vrućini sa zdravim zaostatkom na ostatku terena. Christian Craig pobijedio bi LCQ ozlijeđen i prešao na glavni događaj. U glavnom događaju Jett je zgrabio rupu i na kraju bi vodio cijelu utrku s Coltom Nicholsom odmah iza. Christian Craig je započeo u redu i držao bi se trećeg mjesta s ozljedom, ali nije uspio sustići vođu. Jett je pobijedio na glavnom turniru, a s Christianom koji je dobio treće mjesto, spasio je značajan dio bodova i izgubio samo dva.